Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcký primátor a jeho náměstci dostali od Ježíška rozličné věci - od svetrů přes detektor kovů po druhou kůži

 
pondělí, 31. prosince 2018, 17:55

Na Vánoce se stejně jako všichni ostatní Budějčáci těší i primátor se svými náměstky. Co letos dostali od Ježíška? Líbilo se jim všechno? A kde letos slaví svátky a Silvestra?


Pod stromeček jsem letos dostal motorkářské doplňky, oblečení, kosmetiku, alkohol a detektor kovů. Potěšilo mne úplně vše," chválí si primátor Jiří Svoboda.

Od města si o svátcích rád odpočine. Jako většinu Vánoc a Nových roků trávím na chalupě," nastiňuje své sváteční a novoroční plány primátor.

Nakonec připojuje i přání do nového roku: „Přeji všem v první řadě zejména zdraví. Pak také spokojenost, klid, pohodu a celoroční počasí bez extrémů, otevřenost názorům druhých, pokoru a snahu nalézat kompromisy ve složitých situacích," říka Jiří Svoboda.

Náměstek primátora Petr Holický se příští rok rozhodně nebude nudit. „Ježíšek mi přinesl hlavně zážitky, tedy poukázky na ně - třeba na plavbu pražskými Benátkami. Radost mi udělala také Cílkova kniha esejů o místech, silách a dracích," vyjmenovává Holický. Žádné nevhodné dárky prý nedostal. „To přece Ježíšek nenosí," domnívá se náměstek pro  finance a ekonomiku. 

Vánoce slaví doma v rodinném kruhu. „Před silvestrovskou půlnocí jezdíme pozorovat dění v budějcké kotlince na některý z okolních kopců. Je to velká podívaná," připojuje svůj tip Petr Holický.

Má pro nás i poselství do nového roku: „Buďme pro své okolí dobrou inspirací jak slovem, tak činem. Pamatujme na přísloví "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá",“ nabádá náměstek Holický.

Náměstkovi pro majetek a památkovou péči města určitě nebude zima. „Vánoce byly letos ve znamení svetrů, které Ježíšek vybíral pod dohledem manželky. Takže krásných svetrů!," rozplývá se Tomáš Bouzek. Největší radost měl ale z dárků někoho jiného. „Nejvíc mě potěšily synovy dárky, lego a puzzle," svěřuje se náměstek.

Podle svých slov z žádného dárku zklamaný není: „Žádné průšvihy pod stromkem nebyly, užil jsem si i ponožky," říká skromně Bouzek.

Vánoce i Nový rok slaví Tomáš Bouzek se svou rodinou mezi Budějcemi a Pískem. A co vzkazuje do nového roku? „Čtenářům Drbny přeji hodně zdraví! V novém roce pak více spokojeného úsměvu a radosti než starostí," uzavírá.

Náměstek Viktor Vojtko bude mít svou kancelář na radnici díky Ježíškovi vyzdobenou. „Pod stromeček jsem dostal například obraz Tomáše Garrigua Masaryka, knihy a oblečení. A od dětí nový hrneček do práce, který mi udělal obzvlášť radost," chlubí se muž, který má v Budějcích pod palcem cestovní ruch, školství a sociální věci. Dodává, že nedostal nic, co by ho nepotěšilo.

Viktor Vojtko jako správný patriot zůstává i přes svátky ve městě. „Vánoce slavíme se širší rodinou v Budějcích. Na Nový rok většinou se ženou a dětmi odpočíváme po Silvestru, který trávíme s přáteli," popisuje náměstek.

Nakonec připojuje i vzkaz pro všechny Budějčáky a Drbňáky: „Mým novoročním poselstvím je, aby se lidé navzájem snažili více naslouchat a nedělali si názor příliš rychle. To, co se prezentuje v médiích a na sociálních sítích, je velmi často hodně zkreslené. A realita obvykle bývá složitější," upozorňuje náměstek Vojtko.

Ivo Moravec se na radnici stará o správu veřejných statků, veřejné zakázky, životní prostředí, a mimo jiné i o sportovní zařízení. Plány kolem sportu má na příští rok nejen v práci, ale i v soukromí. „Pod stromkem jsem našel superchytré triko – druhou kůži. To bych příští rok mohl Budějcký půlmaraton dát pod půl hodiny," doufá Moravec.

Radost měl ze všech dárků. „Darovanému koni, zejména pokud je od Ježíška, na zuby nehledím," říká náměstek.

Svátky si Moravec užije doma s rodinou. „Vánoce i Nový rok trávím v našem městě - v Sucháči s manželkou, dětmi a morčetem Žofkou," prozrazuje náměstek.

Náměstek primátora František Konečný je zřejmě vášnivý čtenář a hravý člověk. „Od Ježíška jsem letos dostal zejména zajímavé knihy, společenskou hru, oblečení a to nejdůležitější jako každoročně, krásnou rodinnou atmosféru," chválí si náměstek pro dopravu, územní rozvoj a architekturu. Dodává, že ho potěšily všechny dárky, které našel pod stromečkem.

Program o svátcích má Konečný rozmanitý. „Vánoce jsem slavil v rodinném kruhu v Budějcích a konec roku strávíme s manželkou a dvěma pejsky na Šumavě," těší se náměstek.

A co nám náměstek Konečný vzkazuje do nového roku? „Děkujme za každé nové ráno, kdy se probudíme my a naši nejbližší zdraví."

Náměstek pro územní plán, strategický plán, rozvoj a kulturu Juraj Thoma bohužel nestihl odpovědět, protože toho času byl mimo kancelář na dovolené.

 


 

Kam dál?

Policisté radí, na co si dát pozor při odpalování ohňostrojů

pondělí, 31. prosince 2018, 10:19

Se zábavní pyrotechnikou na konci roku nemusí být taková zábava, jak se ze začátku může zdát. Jihočeští policisté proto dali...

Na šumavské sjezdovky připadl sníh, přijely tisíce lyžařů

pondělí, 31. prosince 2018, 08:48

Na Šumavě připadlo od soboty několik centimetrů přírodního sněhu. Ve Skiareálu Lipno umožnilo ochlazení znovu spustit i sněhová...

V Třeboni bude na Nový rok kromě ohňostroje k vidění i koncert

pondělí, 31. prosince 2018, 07:00

Nový rok kromě Budějc přivítá ohňostrojem třeba i Třeboň. Ve známém rybářském městečku už se jedná o tradici, které se diváci...

Otužilci se na Silvestra z náplavky přesunou na slepé rameno Malše

neděle, 30. prosince 2018, 15:58

Už zítra čeká všechny otužilce svátek roku. Popáté se totiž bude konat Silvestrovský Lannův ponor do Vltavy. Kvůli silnému...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes při příchodu na jednání vlády novinářům řekl, že pokud by si koaliční partneři nemohli věřit v takto zásadních hlasováních, nemělo by smysl ve vládní spolupráci pokračovat.

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.