Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oskarka se těší na nový atletický koridor, bude splňovat mezinárodní normy

 
čtvrtek, 20. prosince 2018, 08:50

Děti z Oskarky se budou prohánět po novém venkovním hřišti a v krytém atletickém koridoru. Otevřen by měl být na příští zimní sezonu.

„Podmínkou některých sportovních klubů při stavbě nového multifunkčního centra Dlouhá louka byla adekvátní náhrada za uzavřenou sportovní halu,“ vysvětluje účel stavby náměstek primátora Petr Holický (ANO). To je důvod, proč koridor splňuje normy Mezinárodní atletické federace a Českého atletického svazu.

„Je to jednolodní hala s příčným nosným systémem a čtyřproudou běžeckou dráhou. Bude tam prostor pro skok do výšky, do dálky, i pro skok o tyči,“ popisuje budovu Petr Holický (ANO).

V době tvorby projektu radní přizvali sportovní kluby, které jej tak měly možnost připomínkovat.

Město bude v lednu přijímat návrhy na zakázku, v únoru plánuje vyhlásit vítěze soutěže a v březnu chce podepsat smlouvu o stavbě. „To vše tak, aby před zahájením zimní sezony 2019/2020 byl atletický koridor dokončen a připraven k nastěhování,“ uzavírá náměstek.

Kromě atletického koridoru bude žákům sloužit i nové venkovní školní hřiště s rozměry 45x24 metrů.

 


 

Kam dál?

VIDEO: Na Lannovce se „prodávalo“ psí maso. Aktivisté upozorňují na...

středa, 19. prosince 2018, 18:53

Zabití za třicet. Vykuchání za pětatřicet. Na Lannovce se dnes odpoledne „prodávalo“ psí maso. Aktivisté z organizace Hlasy...

Největší ohňostroj bude znovu v Protivíně

středa, 19. prosince 2018, 16:51

Novoroční odpoledne si i letos můžete užít v jihočeském Protivíně. Kromě kulturního programu je samozřejmě připraven tradiční...

Před posledním zápasem roku si jdou zarybařit. Jak slaví Vánoce...

středa, 19. prosince 2018, 12:52

Volejbalisty budějckého Jihostroje čeká poslední zápas roku. Dva dny před Štědrým dnem přivítají ve Sportovní hale úřadující...

Budějčáci příští rok nezaplatí za vodu ani o korunu více

středa, 19. prosince 2018, 08:50

Dobrou zprávu přináší radní města všem Budějčákům ohledně vodného a stočného: jeho cena se pro příští rok nemění.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.