Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oskarka se těší na nový atletický koridor, bude splňovat mezinárodní normy

 
čtvrtek, 20. prosince 2018, 08:50

Děti z Oskarky se budou prohánět po novém venkovním hřišti a v krytém atletickém koridoru. Otevřen by měl být na příští zimní sezonu.

„Podmínkou některých sportovních klubů při stavbě nového multifunkčního centra Dlouhá louka byla adekvátní náhrada za uzavřenou sportovní halu,“ vysvětluje účel stavby náměstek primátora Petr Holický (ANO). To je důvod, proč koridor splňuje normy Mezinárodní atletické federace a Českého atletického svazu.

„Je to jednolodní hala s příčným nosným systémem a čtyřproudou běžeckou dráhou. Bude tam prostor pro skok do výšky, do dálky, i pro skok o tyči,“ popisuje budovu Petr Holický (ANO).

V době tvorby projektu radní přizvali sportovní kluby, které jej tak měly možnost připomínkovat.

Město bude v lednu přijímat návrhy na zakázku, v únoru plánuje vyhlásit vítěze soutěže a v březnu chce podepsat smlouvu o stavbě. „To vše tak, aby před zahájením zimní sezony 2019/2020 byl atletický koridor dokončen a připraven k nastěhování,“ uzavírá náměstek.

Kromě atletického koridoru bude žákům sloužit i nové venkovní školní hřiště s rozměry 45x24 metrů.

 


 

Kam dál?

VIDEO: Na Lannovce se „prodávalo“ psí maso. Aktivisté upozorňují na...

středa, 19. prosince 2018, 18:53

Zabití za třicet. Vykuchání za pětatřicet. Na Lannovce se dnes odpoledne „prodávalo“ psí maso. Aktivisté z organizace Hlasy...

Největší ohňostroj bude znovu v Protivíně

středa, 19. prosince 2018, 16:51

Novoroční odpoledne si i letos můžete užít v jihočeském Protivíně. Kromě kulturního programu je samozřejmě připraven tradiční...

Před posledním zápasem roku si jdou zarybařit. Jak slaví Vánoce...

středa, 19. prosince 2018, 12:52

Volejbalisty budějckého Jihostroje čeká poslední zápas roku. Dva dny před Štědrým dnem přivítají ve Sportovní hale úřadující...

Budějčáci příští rok nezaplatí za vodu ani o korunu více

středa, 19. prosince 2018, 08:50

Dobrou zprávu přináší radní města všem Budějčákům ohledně vodného a stočného: jeho cena se pro příští rok nemění.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.