Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Babiš nechá na krajích, zda si v čele potvrdí Vildumetzovou

 
čtvrtek, 6. prosince 2018, 20:21

Premiér Andrej Babiš nechá na hejtmanech, zda potvrdí v čele Asociace krajů dosavadní šéfku asociace Janu Mračkovou Vildumetzovou, i když je zároveň poslankyní. Karlovarská hejtmanka je podle něj jako předsedkyně aktivní a svou práci dělá dobře. Novinářům to řekl po dnešní konferenci Svazu měst a obcí. Jednání asociace začala dnes odpoledne na zámku Hluboká.

ANO vyzvalo loni na podzim hejtmany, kteří uspěli ve sněmovních volbách, aby nekumulovali funkce. Vildumetzová původně oznámila, že v čele kraje skončí do 31. prosince, čímž by uzavřela i své angažmá v asociaci. Krajský sněm ANO v Karlovarském kraji se ale později usnesl, že by měla v čele kraje zůstat. V listopadu novinářům řekla, že když dostane v hlasování důvěru, další postup zváží.

Babiš dnes prohlásil, že Vildumetzová je velice aktivní předsedkyní. „Stále od nás něco chce a ne úplně vnímá, jak jsou rozdány karty, protože my všichni žijeme z daní," uvedl Babiš. Souboje s Vildumetzovou jsou podle něj časté. „Bojuje za kraje, já tomu rozumím. Je to na hejtmanech, koho si zvolí, ale určitě si myslím, že paní předsedkyně to dělá dobře, často mám pocit, že ani nepřišla z hnutí ANO," konstatoval premiér.

Vildumetzová se stala předsedkyní krajů po volbách před dvěma lety. V čele asociace nahradila Michala Haška, který tehdy neuhájil pozici v Jihomoravském kraji. Hejtmani před měsícem po jednání s vládou prostřednictvím zlínského hejtmana Jiřího Čunka vyjádřili přání, aby Vildumetzová ve vedení asociace pokračovala. Asociaci od té doby doplnil pražský primátor Zdeněk Hřib.

Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 9. prosince 2018, 14:53

SOUTĚŽ: Zažijte virtuální realitu na vlastní kůži. Unikátní projekt...

pondělí, 19. listopadu 2018, 10:53

Zdolávat hory v Himalájích, relaxovat na Havaji, řešit zajímavé úkoly, čelit svým strachům nebo si hrát s virtuálním psem. To...

Dozorčí rada budějcké teplárny má nového předsedu. Je jím Roman...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 15:03

Dozorčí rada budějcké teplárny má nového předsedu. Členové rady do svého čela zvolili dosavadního místopředsedu Romana Kubíčka.

Cenu Spokojený zákazník Jihočeského kraje letos převzalo 16...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 12:04

Celkem 16 nejférovějších podnikatelů regionu získalo titul Spokojený zákazník Jihočeského kraje 2018. Ocenění od Sdružení českých...

Strakonická nemocnice otevřela Gastroenterologické centrum

čtvrtek, 6. prosince 2018, 10:11

Novým Gastroenterologickým centrem disponuje Nemocnice Strakonice. Zprovozněno bylo v přízemí interního pavilonu, v prostorách,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb,už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.

Reklamace v kadeřnictví? Lépe jí předcházet

Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co mu kadeřník na hlavě napáchal. Nápravu může žádat za křivý sestřih, špatně obarvené vlasy nebo tehdy, když prodloužené vlasy vypadávají. Nespokojenost s výsledkem je třeba oznámit kadeřníkovi co nejdříve.

Před půlnocí budou zveřejněny výsledky českých eurovoleb

Hodinu před půlnocí by dnes měly být zveřejněny výsledky letošních voleb českých europoslanců. I když hlasování v ČR skončilo už v sobotu, Český statistický úřad může výsledky zveřejnit až po 23:00. Důvodem je to, že ve většině států unie si budou voliči své europoslance vybírat až v tento den, jako poslední skončí hlasování v Itálii.