Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce opět navštíví anděl, na náměstí tradičně slétne z Černé věže

 
středa, 5. prosince 2018, 15:26

Oslava Mikuláše bývá pro Budějčáky paradoxně vyvrcholením Adventu na náměstí. Pátého prosince totiž z Černé věže přímo do srdce města slétává anděl. Nejinak tomu bude letos.

Tento rok si anděl svůj přílet naplánoval na 17:45. Se zakloněnými hlavami ho bude tradičně vyhlížet zaplněné náměstí ohraničené stánky adventních trhů.

Až se anděl snese na zem, vypraví se z náměstí průvod s jeho obrovskou loutkou. Ten organizuje Divadlo Kvelb. Program vyvrcholí vystoupením krumlovské kapely Kapka.

Kvůli akci bude náměstí uzavřené pro auta. Emhádéčko bude dočasně projíždět ulicemi Karla IV., Kněžská a Jirsíkova. Uzavírka potrvá podle informací města do 19 hodin.

Přílet anděla bývá jedním z nejkrásnějších momentů roku v Budějcích. Tisíce lidí se sejdou u Samsonovy kašny a s kelímky punče v rukou nejen děti, ale i dospělí, vyhlížejí pohádkovou bytost s nadšením a jiskrami v očích. Za doprovodu nebeské hudby anděl na lanovce sestupuje z budějcké dominanty a z výšky přitom žehná obyvatelům města.

 


 

Kam dál?

Aktualizováno 9. prosince 2018, 14:53

SOUTĚŽ: Zažijte virtuální realitu na vlastní kůži. Unikátní projekt...

pondělí, 19. listopadu 2018, 10:53

Zdolávat hory v Himalájích, relaxovat na Havaji, řešit zajímavé úkoly, čelit svým strachům nebo si hrát s virtuálním psem. To...

Budějce mají nové sirény, otestují je studenti Jihočeské univerzity

středa, 5. prosince 2018, 10:52

Pátý prosinec se v Budějcích ponese nejen ve znamení čertů a Mikulášů, ale i sirén. Je totiž první středa v měsíci a město tak...

Ve Vrbenské ulici prasklo vodovodní potrubí. Opravy potrvají celý den

středa, 5. prosince 2018, 08:53

Prasklé vodovodní potrubí zkomplikovalo včera v noci i dnes ráno život obyvatelům Vrbenské ulice v Českých Budějovicích....

Počet vlků na Šumavě se pohybuje v řádu jednotek

středa, 5. prosince 2018, 08:50

Počet vlků žijících na Šumavě se pohybuje v řádu jednotek. Vyplývá to z odhadu monitoringu této šelmy. Podle něj se také populace...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb,už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.

Reklamace v kadeřnictví? Lépe jí předcházet

Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co mu kadeřník na hlavě napáchal. Nápravu může žádat za křivý sestřih, špatně obarvené vlasy nebo tehdy, když prodloužené vlasy vypadávají. Nespokojenost s výsledkem je třeba oznámit kadeřníkovi co nejdříve.

Před půlnocí budou zveřejněny výsledky českých eurovoleb

Hodinu před půlnocí by dnes měly být zveřejněny výsledky letošních voleb českých europoslanců. I když hlasování v ČR skončilo už v sobotu, Český statistický úřad může výsledky zveřejnit až po 23:00. Důvodem je to, že ve většině států unie si budou voliči své europoslance vybírat až v tento den, jako poslední skončí hlasování v Itálii.