Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oblečení pro motorkáře musí být hlavně bezpečné a praktické. I motorkáři chtějí ale ladit, vysvětluje Jan Přílepek z MBW

 
úterý, 27. listopadu 2018, 16:42

Už deset let obléká prodejna MBW motorkáře každého věku a pohlaví. V jejich sortimentu najdete bezpečné a kvalitní oblečení, které splní veškerá pravidla, ale projde i tím nejpřísnějším módním diktátem. O chystaných akcích, novinkách, ale i motorkářích obecně jsme si povídali s vedoucím prodejny Janem Přílepkem.

Co znamená zkratka MBW?
MBW znamená Motor Bike Wear. Oblékáme motorkáře od hlavy až k patě.

Proč zrovna sortiment pro motorkáře? Je v tom nějaká osobní vášeň?
Samozřejmě, my všichni jezdíme na motorkách. Když jsme prodejnu otvírali, tak u nás tohle odvětví nebylo moc prozkoumané. Oblečení bylo málo dostupné a nabídka nebyla tak široká. My jsme se rozhodli to změnit.

A zlepšila už se ta dostupnost zboží?
Určitě. Už je více firem, které se tím zabývají. Ale většina z nich jsou pouze „překupníci“ jiných značek. My jdeme jednodušší cestou, i když výrobu nemáme zde v česku, tak návrhy a designy našich produktů společně s výstupní kontrolou kvality si děláme sami.

Nedá mi to se nezeptat. Hodně lidí vidí motorkáře jako nebezpečné řidiče. Jaký na to máte názor vy?
Zásadní problém je podle mě ten, že motorkáři nejsou tak dobře vidět, jsou rozměrově mnohem menší než auto. Řidiči dneska v tom spěchu koukají spíš po autech a větších objektech a motorkáře snadno přehlédnou. Ale to je na delší povídání.

Tak zpět k obchodu. Co všechno u vás můžeme pořídit?
Máme helmy, kukly, bundy, kalhoty, kombinézy, rukavice, boty, termo prádlo. Ten sortiment je opravdu široký. Když k nám přijde někdo, kdo si koupil novou motorku, může nakoupit vše co potřebuje. Navíc každý prodejce je u nás kvalifikovaný a vyzná se. Velmi často přijdou lidé, kteří potřebují s výběrem poradit a na to jsme stoprocentně připraveni.

Hraje se tady i na nějakou módní stránku nebo se klade důraz spíš na funkčnost?
Samozřejmě i motorkáři chtějí vypadat dobře a ladit, vybírají oblečení podle barev motorky. Ale primární je vždy ta bezpečnost. Dobré je, že se to dá celkem skloubit.

A dá se říct, co je v motorkářské módě módní?
My se každý rok snažíme přijít s novinkami, ale jsou to podle mě spíš drobné změny. Tohle oblečení má prostě nějaká pravidla, od kterých se nedá ustoupit. Snažíme se třeba stále ladit materiály. Dřív se hodně používala kůže, teď začínají být oblíbené textilní modely, které jsou funkčnější a pohodlnější.

Co je pro motorkářské oblečení nejdůležitější?
Samozřejmě by mělo mít certifikované chrániče kolen, loktů, ramen, páteře… Určitě i nějaké odvětrávání, reflexní prvky a dostatek dobře přístupných kapes. Děláme naše oblečení nejen bezpečné, ale snažíme se i o praktičnost. Většina našich oděvů má odnímatelné vložky, aby bylo oblečení použitelné jak v chladném, tak teplém počasí, popřípadě odolné proti dešti.

Na kolik peněz vyjde pořízení kompletního vybavení?
Zaleží, jestli si vyberete oblečení textilní nebo kožené. Kůže je všeobecně dražší. Textilní komplet u nás seženete zhruba za 7 tisíc. Celá výbava včetně rukavic, helmy a bot pak vychází okolo 12 až 15 tisíc. Někdo možná řekne, že je to málo, že ty věci nebudou kvalitní, ale opak je pravdou. Máme spoustu kladných ohlasů od lidí, kteří za sebou mají nějakou nehodu, že naše oblečení opravdu zafungovalo tak, jak mělo. Ceny se snažíme držet rozumné. A můžeme si to dovolit právě proto, že od vyrobení jde oblečení přímo k nám a nejde přes další prodejce, čímž velmi často vznikají další a další marže.

Chystáte před Vánoci nějaké akce nebo novinky?
Na novinky pro nadcházející sezónu se mohou zákazníci těšit už v únoru, kdy budeme mít na prodejně nové, opravdu krásné kousky. Co se týká akcí, tak předvánoční týden slev se u nás letos koná od 3. do 8. prosince a v tu dobu u nás pořídíte oblečení s patnácti až šedesátiprocentní slevou.

Ještě nám prozraďte, kde vaše zboží nakoupíme.
Tak největší výběr najdete určitě v naší kamenné prodejně MBW v Hluboké nad Vltavou a na e-shopu. Máme také několik desítek smluvních prodejců, kteří na své prodejny berou naše oblečení. Ti mají vždy minimálně základní průřez naším sortimentem a najdete je u nás, ale i na Slovensku, v Německu, v Maďarsku a v Rusku.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 9. prosince 2018, 14:53

SOUTĚŽ: Zažijte virtuální realitu na vlastní kůži. Unikátní projekt...

pondělí, 19. listopadu 2018, 10:53

Zdolávat hory v Himalájích, relaxovat na Havaji, řešit zajímavé úkoly, čelit svým strachům nebo si hrát s virtuálním psem. To...

Jak moc je adekvátní způsob zadržování cestujícího, je otázkou...

úterý, 27. listopadu 2018, 07:02

Spousta Budějčáků si stěžuje na chování revizorů městského dopravního podniku a na pokuty udělené neprávem. MHD žádná pravidla...

Motor doma nestačil na Frýdek-Místek

pondělí, 26. listopadu 2018, 20:07

Vyrovnaná bitva se šťastnějším koncem pro hosty ze Slezska. Motor v 29. kole Chance ligy podruhé za sebou neuhrál na svém ledě...

Na Vltavě po několika dnech vyvezli nahromaděný odpad, popeláři denně...

pondělí, 26. listopadu 2018, 15:24

V Otavské ulici na sídlišti Vltava dnes až po třech týdnech popeláři vyvezli odpad. Za tu dobu se u kontejnerů vedle mateřské...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.

Psychiatři: Syndromem vyhoření trpí každý pátý Čech

Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři, lékaři, zdravotníci, učitelé, policisté a soudci. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Takzvaný syndrom vyhoření je reakcí na dlouhodobý stres, který se projevuje především únavou a ztrátou pocitu ze smyslu vykonávané práce.