Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Staročeská vánoční ulička se letos rozšíří. Město chce zabránit návalu z minulých let

 
pondělí, 19. listopadu 2018, 13:33

Davy lidí, stres a vztek. To v předchozích letech doprovázelo jinak oblíbenou Staročeskou vánoční uličku. Letos se město rozhodlo vyslyšet prosby návštěvníků a koncept předvánoční akce změnit. Novinky ale chystají i trhy na náměstí Přemysla Otakara II.

Zkušenosti z předchozích let přiměly město změnit koncept oblíbené Staročeské uličky v Panské ulici. „Chodily nám stížnosti, že byla ulička přeplněná, nedalo se tudy projít a lidé často odcházeli naštvaní a třeba i s propálenými bundami od cigaret. Proto jsme se rozhodli pro změnu a uličku jsme protáhli,“ prozradila Iva Sedláková z Odboru kultury a cestovního ruchu.

Ulička tak bude letos od hotelu Budweis až do Hroznové ulice ke Třem Sedlákům a samozřejmě v Panské ulici. Stánky by navíc měly být vždy jen po jedné straně, aby byla ulička průchozí.

ČTĚTE TAKÉ: Na náměstí Ochutnáme kouzlo Vánoc. Organizátoři adventu přichystali nabitý program 

Načerpat vánoční atmosféru mohou lidé v Panské ulici a na Piaristickém náměstí v neděli 16. prosince od 10 do 17 hodin. 

Adventní trhy přinesou pár novinek

Novinkou letošních adventních trhů bude vyhlídková věž, která vyroste vedle kluziště. „V horním patře věžičky budou odkládací stolky, kde si lidé mohou vychutnat vánoční dobroty s výhledem na celé adventní městečko a bude to i ideální místo pro krásnou fotku na památku,“ uvedl za Art4Promotion Miroslav Nejedlý.

Oblíbené ledové kluziště letos nebude omezeno žádným kulturním programem. Celá plocha bude až do 6. ledna k dispozici jen vášnivým bruslařům z řad návštěvníků. „Lidé to milují, jakékoliv omezení plochy je složité,“ vysvětlují organizátoři. Hlavní plocha kluziště je navíc letos o metr širší než v předchozích letech. Bruslit se začne už tuto sobotu.

Celý program si můžete přečíst na stránkách Českobudějovického adventu.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 9. prosince 2018, 14:53

SOUTĚŽ: Zažijte virtuální realitu na vlastní kůži. Unikátní projekt...

pondělí, 19. listopadu 2018, 10:53

Zdolávat hory v Himalájích, relaxovat na Havaji, řešit zajímavé úkoly, čelit svým strachům nebo si hrát s virtuálním psem. To...

České Budějovice se promění ve sci-fi. Začíná osmý ročník...

neděle, 18. listopadu 2018, 20:01

Nekonečný souboj mezi dobrem a zlem v nekonečném vesmíru. To je téma osmého ročníku Filmového festivalu Černá věž. Ten proběhne...

VAROVÁNÍ: V celé republice hrozí od nedělního večera náledí

neděle, 18. listopadu 2018, 12:44

V celé republice platí od dnešního večera výstraha před náledím. Místy se mohou objevit i zmrazky. Silnice a chodníky mohou...

FOTO: V Budějcích si lidé připomněli Den boje za svobodu a...

sobota, 17. listopadu 2018, 19:10

Den boje za svobodu a demokracii uctili Budějce průvodem. V symbolický čas 17:11 vyšli lidé od budovy Jihočeského divadla na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.