Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Albrechticích natáčeli vánoční reklamu. Na náměstí už napadl sníh

 
sobota, 17. listopadu 2018, 16:51

Hodně výjimečný pohled se naskytl v uplynulých dnech lidem v Albrechticích nad Vltavou. Na návsi obce na Písecku svítil vánočně vyzdobený smrk a v lese napadl sníh. Nejednalo se ale o rozmar počasí, ani časovou anomálii. Šlo o práci filmařů, kteří zde natáčeli jednu z letošních svátečních televizních reklam.

Jako by Vánoce přišly o dva týdny dřív. I přes teploty nad nulou leží v  lese sníh, na návsi znějí koledy a do dálky svítí slavnostně ozdobený patnáctimetrový smrk. Alespoň Albrechtice už žijí adventem. Minimálně po dobu natáčení reklamy energetické společnosti ČEZ.

„Nabídku filmařů jsme rádi přijali, pro obec je to výborná prezentace i určitý přínos do rozpočtu. Natáčení život v obci nezkomplikuje a je vítaným zpestřením předvánočního období. Finančně si přilepší i komparzisté, kterými jsou výhradně obyvatelé Albrechtic a okolních obcí. Děti se navíc dobře baví,“ okomentoval dění v obci starosta Albrechtic nad Vltavou Miroslav Ušatý.

Při vlastním natáčení spotu bylo na albrechtické návsi opravdu živo. Plno lidí, všude spousta filmové techniky a světel. Nad vším tím mumrajem létaly dva drony s kamerami. „Máme zde zhruba šedesátičlenný filmový štáb a čtyřicet účinkujících,“ přiblížil vedoucí produkce ze společnosti Filmservice Productions Lukáš Heinitz.

Natáčení v jižních Čechách je podle filmařů jen jednou z částí skládačky, která se má odehrávat v celé České republice. Zadavatelé reklamy jsou ale zatím spíše tajemní.

„Zdaleka to není jen o televizní reklamě, s řadou lidí se do konce roku potkáme osobně, zvažujeme i speciální vánoční akce na našich významných zdrojích, ale zatím je předčasné vše prozrazovat,“ říká marketingová manažerka společnosti ČEZ Michaela Ziková.

Vánoční strom v Albrechticích už podle starosty na návsi zůstane až do Tří Králů. Změní se ale jeho výzdoba a znovu se rozsvítí až se začátkem adventu, kdy zároveň odstartuje i místní sváteční program.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Hokejový tým VŠTE hraje v Evropské hokejové lize. Představí se ve...

sobota, 17. listopadu 2018, 15:02

Mezinárodní zápas čeká na univerzitní hokejový tým Black Dogs Budweis z Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE). Budějčtí...

PRŮZKUM: Češi jsou tolerantní k sousedům jiného etnika, schvalují i...

sobota, 17. listopadu 2018, 11:44

Češi jsou v mnoha ohledech velice tolerantní. Nevadilo by jim mít za souseda Roma nebo Vietnamce, schvalují instituci...

FOTO/ VIDEO: Vánoční stromeček už se chystá z Dobré Vody na budějcké...

sobota, 17. listopadu 2018, 09:12

Dvanáctimetrová jedle korejská bude letošním vánočním stromečkem na budějckém náměstí. Dnes ráno ji se speciální technikou...

Student soběslavského gymnázia obdržel nejvyšší vědeckou cenu pro...

pátek, 16. listopadu 2018, 17:49

Jakub Vácha ze soběslavského gymnázia se vyznamenal svou prací na ochraně živočichů na území, kde má začít těžba štěrkopísku. Za...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.