Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu v Budějcích otevře své dveře zájemcům o studium

 
pondělí, 12. listopadu 2018, 15:41

Dlouhodobým cílem Střední odborné školy a Vyšší odborné školy cestovního ruchu České Budějovice je být moderní vzdělávací instituci, otevřenou světovým trendům s vysokou uplatnitelností absolventů na trhu práce. Dny otevřených dveří budou pro uchazeče o studium 22. listopadu a 17.ledna od 9:00 do 17:00 na obou budovách školy.

Škola má stabilní pedagogický sbor včetně odborných učitelů a kolem šesti set žáků na střední odborné škole a kolem sta studentů v denním a dálkovém studiu na vyšší odborné škole. Podílí se i na dalším vzdělávání dospělých a má autorizovány zkoušky v systému Národní soustavy kvalifikací. Zázemí žákům poskytují moderně vybavené učebny, které škola systematicky dovybavuje, a školní jídelna sloužící ještě dalším dvěma gymnáziím v okolí. Plně vytížený Domov mládeže s kapacitou 120 lůžek poskytuje zázemí také žákům jiných škol.

„Naší ambicí je nejen dostat do školy nejnovější technologie v gastronomii, ale především poslat žáky a studenty přímo k zaměstnavatelům. To se nám v poslední době daří, protože o absolventy školy je mimořádný zájem, a to otvírá před žáky a studenty nebývalé možnosti, co se týká praxí, stáží i následně uplatnění v pracovním procesu,“ říká ředitelka školy Zdeňka Erhartová. Absolventi si mohou vybírat i z pozic v zahraničí, v minulém školním roce vykonávali žáci praxi v Rakousku, Německu, Španělsku, na Kypru, v Holandsku, ale hledají uplatnění i v Jihočeském kraji, kde se cestovní ruch stále více rozvíjí a dává žákům možnosti širokého uplatnění v gastronomii i cestovním ruchu.

Všichni žáci tříletých učebních oborů jsou umístěni na odborný výcvik u partnerů školy především v Budějcích, ale i v dalších turisticky atraktivních místech kraje. Navíc maturitní obory se podílejí na realizaci významných akcí v Jihočeském kraji i v Praze. Během školního roku se škola aktivně podílí na řadě společenských i charitativních akcí, za uplynulý rok jich bylo kolem šedesáti. 

Škola využívá možnosti evropských projektů k dalšímu zařízení odborných učeben včetně nejmodernějších gastronomických zařízení, která umožní žákům seznámit se s novými technologiemi a najít co nejširší uplatnění na trhu práce. Co největší sepětí s praxí umožňuje zavedení moderní výuky Kulinářského umění. „Jde o on-line video kurzy profesionálního vaření, ve kterých se učí celá škála kulinářských technik a postupů od základů až po náročnější techniky. Je určené pro profesionály v gastronomii a studenty gastronomických a hotelových škol, kteří se chtějí sebevzdělávat a zlepšovat své gastronomické znalosti a dovednosti,“ doplňuje vedoucí odborných praxí Josef Plucha.  Škola využívá i možnosti projektů k další spolupráci s našimi sociálními partnery, je zapojena i do projektu JHK „Cesta k práci“ určeného pro žáky posledních ročníků, realizuje také vzájemné gastronomické kurzy s partnerskou školou v rakouském Bad Leonfeldenu.

V poslední době je škola v intenzivním kontaktu s partnery především v německy mluvících zemích, které jsou jihočeskými sousedy, ale rýsuje se i spolupráce se slovenskými kolegy. Největší očekávání jsou v současné době v nadcházejícím jednání s partnery v Číně, kteří projevili přání školu navštívit a uvažují o nějaké formě budoucí spolupráce.


Filip Ruprecht ve finále soutěže KU Young chef s koučem Filipem Sailerem.

Školu těší, že se řada absolventů, kteří dosáhli v oboru výrazných úspěchů například na poli barmanském, sommelierském nebo gastronomickém, do školy vrací a nabízí své zkušenosti svým mladším kolegům formou kurzů. Škola má řadu ocenění v barmanských, sommelierských, cukrářských a baristických soutěžích a soutěžích v oblasti cestovního ruchu. Významným úspěchem v poslední době bylo ocenění za Nejlepší absolventskou práci VOŠ od Asociace hotelů a restaurací, účast ve finále  žáka školy v celostátní prestižní soutěží  jako je Masterchef nebo toto září KU Young Chef, kde se žák Filip Ruprecht ze 160 soutěžících dostal do finálového kola mezi deset nejlepších. Jak sám říká: „Jsem rád, že mi škola umožnila účast v této soutěži, v týmu se skutečnými profesionály jsem získal za dva týdny neocenitelné zkušenosti, které budu dále rozvíjet.“

 


 

Kam dál?

VIDEO: Ze začátečníků udělají budoucí hvězdy. V Hokejovém centru...

pondělí, 12. listopadu 2018, 14:17

Děti do bruslí. Tak se jmenuje projekt, který od 1. listopadu spustili v Hokejovém centru Pouzar. Má děti naučit bruslit a třeba...

Víte, kdy zapnout mlhovky? Při nevhodném použití vám hrozí i pokuta

pondělí, 12. listopadu 2018, 08:38

Mlhy začínají v těchto dnech být neoddělitelnými partnery řidičů na cestách. Společně s mlhou přichází věčné dilema, kdy správně...

Na náměstí Ochutnáme kouzlo Vánoc. Organizátoři adventu přichystali...

pondělí, 12. listopadu 2018, 06:49

V obchodech už několik dní visí vánoční dekorace, a co nevidět se do adventní podoby promění i budějcké náměstí. Přípravy na trhy...

Namlouvat budějcké zastávky v autobusech není žádná party, spíš...

neděle, 11. listopadu 2018, 20:21

Možná byste ji cestou budějckým “emhádéčkem” nepoznali, i když ji spousta Jihočechů zná z radií. Často ji můžete potkat v roli...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Aktualizováno před 7 hodinami

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem. ČSSD zastoupení v europarlamentu ztratila, stejně jako Svobodní. Podle Hamáčka se vedení strany bude soustředit na přípravu na krajské volby. Ty by se měly konat příští rok.

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.