Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na náměstí Ochutnáme kouzlo Vánoc. Organizátoři adventu přichystali nabitý program

 
pondělí, 12. listopadu 2018, 06:49

V obchodech už několik dní visí vánoční dekorace, a co nevidět se do adventní podoby promění i budějcké náměstí. Přípravy na trhy jsou v plném proudu. Na co všechno se můžeme v letošním programu Adventních trhů těšit?

Už od minulého týdne se na náměstí rýsuje ledová plocha a podium. Vše odstartuje v sobotu 24. listopadu legendární bluegrassovou skupinou Poutníci. Hudebních vystoupení bude víc než dost. Hned 27. listopadu se představí Ondřej Kovář s klavírním recitálem světových melodií, vystoupí také kapela Slza nebo budějcká skupina The Greens. 

Nebude chybět ani tradiční přílet anděla, při kterém obří loutky procházející kolem náměstí vystřídá komponovaný program místních hudebníků, kteří spolu s muzikálovými zpěváky a sólisty Jihočeské filharmonie zahrají české a světové vánoční melodie. Samozřejmostí bude velmi oblíbené kluziště. To bude po celou dobu trhů zadarmo. Organizátoři se letos rozhodli nechat kluziště jen pro návštěvníky. „Lidé to milují, jakékoliv omezení plochy je složité,“ vysvětlují. Kluziště bude otevřeno každý den od 10 do 22 hodin.

Organizátoři v programu mysleli i na děti, připraveno je tak několik divadelních vystoupení a Ježíškova dílna. Na radničním náměstí budou tradičně probíhat Trhy a tvůrčí dílny. V neděli 16. prosince můžete vyrazit na Vánoce na starém městě a Staročeskou uličku v Panské. Cestou se ale nezapomeňte zastavit na výbornou kávu ve stánku Budějcké Drbny. Zajímavostí bude i speciálně vytvořená, požehnaná várka Budějovického Budvaru, která bude na trzích k zakoupení.

Těsně před Štědrým dnem přijede na náměstí Tomáš Garrigue Masaryk. Celé odpoledne budou doprovázet koncerty a divadelní představení k příjezdu prvního prezidenta Československé republiky. 

Nejdůležitější součástí Adventních trhů je ale vánoční strom. Ten ozdobí náměstí už 17. listopadu a rozsvítí se 1. prosince v 16:45. „Strom je vybraný a je ze zahrady na Dobré vodě. Celou akci mají na starost Lesy a rybníky města České Budějovice,“ uvedl Miroslav Nejedlý z agentury Art4Promotion.

Program je na trzích připraven až do 23. prosince. Od Štědrého dne až do 6. ledna bude ještě přístupné ledové kluziště. Celý program Adventních trhů najdete na webu

 

 


 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Namlouvat budějcké zastávky v autobusech není žádná party, spíš...

neděle, 11. listopadu 2018, 20:21

Možná byste ji cestou budějckým “emhádéčkem” nepoznali, i když ji spousta Jihočechů zná z radií. Často ji můžete potkat v roli...

Amadeus, Sid Vicious, Jim Morrison. Pět hudebních životopisných...

neděle, 11. listopadu 2018, 13:24

V kinech momentálně řádí Freddie Mercury v Bohemian Rhapsody a mluví se o jedné z největších filmových událostí vůbec. Už nyní je...

Teplý podzim končí, v noci může mrznout, pršet bude dál málo

neděle, 11. listopadu 2018, 11:53

Nadprůměrně teplý podzim z posledních dvou týdnů končí, začne se ochlazovat. V příštím týdnu meteorologové očekávají přes den...

Inspektoři zadrželi kamion s kebabem. Nevhodně přepravované maso...

neděle, 11. listopadu 2018, 07:41

Další zásilku s nevhodně přepravovaným masem na kebab zajistili inspektoři Státní veterinární správy spolu s celníky na konci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta ve spolupráci s Klubem filatelistů Alfonse Muchy novou poštovní známku. Hlavním motivem se stala právě tramvaj zvaná koňka. Zájemci si mohou známku zakoupit na kterékoli přepážce, a to až do vyprodání zásob.

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli unijním auditům na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), se podobně jako před půl rokem nepodařilo sehnat ve Sněmovně potřebných 101 hlasů proti kabinetu. Kromě poslanců ANO a ČSSD podpořili vládu také poslanci KSČM, kteří se zdrželi hlasování. Pro vládu i proti ní hlasovalo 85 zákonodárců. Zasedání začalo ve středu dopoledne a skončilo ve čtvrtek v ranních hodinách, trvalo zhruba 17 hodin.

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.