Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Inspektoři zadrželi kamion s kebabem. Nevhodně přepravované maso putovalo do Krumlova

 
neděle, 11. listopadu 2018, 07:41

Další zásilku s nevhodně přepravovaným masem na kebab zajistili inspektoři Státní veterinární správy spolu s celníky na konci týdne na Českokrumlovsku. Ve správním řízení hrozí za porušení zákona o potravinách maximální pokuta ve výši až 50 milionů korun.

Tři sta kilogramů mrazených masných polotovarů určených pro přípravu kebabů v provozovnách rychlého občerstvení zadrželi inspektoři Státní veterinární správy v Jihočeském kraji spolu s celníky při kontrole na Českokrumlovsku. „Na místo byli přivoláni úřední veterinární lékaři, kteří kontrolovali vozidlo s německou poznávací značkou,“ uvedli inspektoři.

Ke zmíněné zásilce masa neměl řidič průvodní doklady. Kromě toho zjistila SVS při kontrole, že mrazené potraviny nejsou převáženy při předepsané teplotě a pomalu dochází k jejich rozmrazování. Řidič, který se identifikoval tuniským pasem, při kontrole uvedl, že mrazené kebaby převážel do rychlého občerstvení v Českém Krumlově.

Státní veterinární správa na místě nařídila předání zásilky k neškodné likvidaci na náklady kontrolovaného a na místě je znehodnotila obarvením. Ve správním řízení hrozí za uvedená porušení zákona o potravinách maximální pokuta ve výši až 50 milionů korun.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto SVS

Štítky SVS, kebab, maso,

 


 

Kam dál?

KLIPONÁLOŽ: Písničkář Janko Levársky

sobota, 10. listopadu 2018, 21:09

Další Kliponálož je tady! Tentokrát si sedmičku námi vybraných klipů pustil budějcký písničkách Janko Levársky. Co jim říkal?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Vrací se Grinch a s ním přichází Dívka v pavoučí...

sobota, 10. listopadu 2018, 17:02

Z filmových novinek tohoto týdne zaujme Dívka v pavoučí síti, jejíž protagonistku známe už z knižní předlohy série Milénium....

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

sobota, 10. listopadu 2018, 15:21

Pod naším hlavním náměstím Přemysla Otakara II. opravdu vede tunel. Upřímně, trochu jsem si ale v nadpisu zapřeháněl. Je to...

VIDEO: V hlavní roli budějcké náměstí. Reklama na Fererro Rocher je...

sobota, 10. listopadu 2018, 13:08

V polovině září zasypal budějcké náměstí sníh a minimálně polovina města žila natáčením reklamy na oblíbené čokoládové bonbony...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Aktualizováno před 7 hodinami

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem. ČSSD zastoupení v europarlamentu ztratila, stejně jako Svobodní. Podle Hamáčka se vedení strany bude soustředit na přípravu na krajské volby. Ty by se měly konat příští rok.

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.