Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeské divadlo uvede nové hry, chystá i průvod Budějcemi

 
sobota, 10. listopadu 2018, 08:43

Hned dvojnásobně oslaví Jihočeské divadlo 17. listopad. Na třetí listopadovou sobotu totiž letos kromě Dne boje za svobodu a demokracii připadne i Noc divadel.

„V 17:11 vyrazíme od budovy Jihočeského divadla přes Zátkovo nábřeží na Piaristické náměstí. Připomeneme si události roku 1939 a 1989, promluví studenti i pamětníci, a v neposlední řadě zapálíme svíce jako připomenutí principů a ideálů demokracie“, říká Lenka Cimlová Ostrá z oddělení marketingu Jihočeského divadla.

V souvislosti s oslavami představí Jihočeské divadlo i několik svých premiér. 16. listopadu diváci poprvé uvidí taneční drama Tramvaj do stanice touha na motivy stejnojmenné divadelní hry Tennesseeho Williamse z roku 1947, kterou divadlo uvede ve spolupráci s partnerským divadlem z německého Pasova.

Režie a choreografie se ujal Libor Vaculík, který si často vybírá pro taneční zpracování činoherní předlohy. „Kdyby se ve hře pouze tancovalo, nebyl bych to já, kdo by tu dnes stál. Nemám rád pouhé bezduché tancování. Všechny hry, na kterých jsem v minulosti pracoval, nebyly původně určené pro balet. Je pro mě výzvou převádět činohru do řeči tance,“ říká Libor Vaculík.

Operní soubor v listopadu uvede nový cyklus Opereta Gala. „Už nějakou dobu uvažujeme o tom, jak nasytit hlad zdejšího publika po operetě. Klasickou operetu se nám nedaří nasazovat každý rok, tak jsme vymysleli formát operetního galakoncertu, z kterého by se v případě zájmu publika mohl stát cyklus,“ popisuje umělecký šéf opery Jihočeského divadla Tomáš Studený. První koncert s podtitulem 200. narozeniny papá Offenbacha proběhne 19. listopadu v Metropolu.

Malé divadlo čeká premiéra loutkového dobrodružství O Palečkovi na motivy známé pohádky Boženy Němcové. Hru v režii bývalého uměleckého šéfa divadla Zdeňka Jecelína budou moci děti s rodiči poprvé zhlédnout 24. listopadu.

Kromě premiér Jihočeské divadlo čeká i několik derniér. V Malém divadle diváci naposledy 14. listopadu spatří představení Filmmakeři, 16. prosince klasickou pohádkou Dalskabáty, hříšná ves, 22. prosince pak divácký hit Ježíšek superstar.

Činoherní soubor naposledy 14. listopadu odehraje představení Opona!, 22. listopadu komedii Don Juan a 1. prosince tragikomedii Živý obraz.

Napsal Jiří Kadlec | Foto Facebook Jihočeské divadlo
 


 

Kam dál?

V Jindřichově Hradci zkouší nový kotel na biomasu za 85 milionů

pátek, 9. listopadu 2018, 17:51

Zajištění růstu ekologické výroby energií v Jindřichově Hradci o 20 procent – to je vizitka nového kotle spalujícího čistou...

Kabely při kulturních akcích na náměstí budou minulostí. Radnice je...

pátek, 9. listopadu 2018, 11:03

Neoblíbené prahy, přes které museli na hlavním budějckém náměstí řidiči drncat při většině kulturních akcí kvůli elektrickým...

Na počest válečných veteránů se rozezní zvony z Černé věže

pátek, 9. listopadu 2018, 08:32

Nad Budějcemi se v neděli ponese zvuk zvonů Černé věže. V Den válečných veteránů tak město symbolicky uctí památku padlých vojáků...

Letošní říjen byl nadprůměrně teplý a slunečný

pátek, 9. listopadu 2018, 06:58

Letošní říjen byl v Česku teplejší než obvykle. Průměrná měsíční teplota vzduchu dosáhla 10 stupňů Celsia, což bylo o 1,9 stupně...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.