Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na počest válečných veteránů se rozezní zvony z Černé věže

 
pátek, 9. listopadu 2018, 08:32

Nad Budějcemi se v neděli ponese zvuk zvonů Černé věže. V Den válečných veteránů tak město symbolicky uctí památku padlých vojáků v první světové válce. Kromě toho se ve městě chystají i další akce.

V neděli uslyší lidé v Budějcích zvony víc než obvykle. V půl druhé odpoledne se jich rozezní pět – Maria, Oktáva, Marta a Budvar. Slyšet bude i Bumerin, který zvoní jen při výjimečných událostech. I krajské město tak uctí památku padlých vojáků v první světové válce v Den válečných veteránů.

Další vzpomínková akce proběhne v ten samý den od 11 hodin na Husově třídě na zastávce městské hromadné dopravy U Parku. „Akce bude věnována žijícím i padlým vojákům, veteránům všech válek světa. Lidem, kteří válku nezpůsobili, ale přesto se jí museli účastnit,“ popisuje Aleš Procházka, předseda jihočeské regionální organizace Svornost, která akci pořádá.

Vzpomínat bude i Jihočeské muzeum

Program připravilo pro zájemce Jihočeské muzeum. V hlavní historické budově bude od 9 do 15 hodin k vidění například vojenský tábor a ležení nebo tematické komentované prohlídky a přednášky, ke slyšení pak hudba z konce 1. světové války a vlastenecké písně.

 


 

Kam dál?

Letošní říjen byl nadprůměrně teplý a slunečný

pátek, 9. listopadu 2018, 06:58

Letošní říjen byl v Česku teplejší než obvykle. Průměrná měsíční teplota vzduchu dosáhla 10 stupňů Celsia, což bylo o 1,9 stupně...

Strakoničtí vojáci na aliančním cvičení v Norsku potvrdili pověst...

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 13:02

Časté přesuny, složitý terén i nepříznivé klimatické podmínky – nejen s tím se museli vypořádat strakoničtí vojáci na cvičení...

Jihočeští hasiči dostali ve Zbirohu nejvyšší ocenění

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 08:47

Hasičský záchranný sbor České republiky každoročně u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu slavnostně...

Budějce čeká uzavírka Erbenovy ulice, křižovatka na Strakonické bude...

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 07:07

Práce na rozvaděči a výkopové práce budou důvodem dopravních komplikací v několika budějckých ulicích. Uzavírka v Erbenově ulici...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.