Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Století proletělo i budějckou montessori školou. Děti zaujaly bony

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 17:13, aktualizováno 7. listopadu 2018, 17:13

Ke stému výročí založení Československé republiky přichystali pro své žáky projektový den. Prostřednictvím úkolů a aktivit si připomněly uplynulých sto let děti v budějcké montessori škole Viva Bambini.

Na děti čekaly prezentace s otázkami, pracovaly s penězi a ochutnaly dobové jídlo. „Největším zážitkem byla asi kantýna. Ze stanovišť si děti odnášely dobové peníze, za které si potom mohly koupit dobroty, které rodiče připravili,“ prozradila ředitelka školy Klára Štěpánková. Děti podle ředitelky nejvíce zaujaly bony a jejich příběh.

Budějcká škola Viva Bambini pracuje s Montessori pedagogikou, která se snaží respektovat každé dítě jako jedinečnou osobnost, nechává je dobrovolně se rozhodnout, jaké oblasti se chtějí věnovat, a učí je najít a opravit své chyby

I díky rodičům měla škola při oslavách k dispozici spoustu dobových předmětů, které perfektně dokreslily atmosféru. „U nás doma jely přípravy na plné obrátky. Dokonce jsem našel staré známky po dědovi,“ chlubil se jeden z rodičů. Nechyběl ani prvorepublikový telefon nebo šicí stroj.

Že měly děti o zábavu postaráno bylo vidět na nabitém programu. „Bavilo mě takové puzzle, kde byly předměty z minulosti a spojovaly se s těmi, které používáme dnes. Telefony třeba vypadaly úplně jinak,“ překvapilo Liborka. Ti odvážnější si vyzkoušeli i spartakiádu.

 
 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Strakoničtí vojáci na aliančním cvičení v Norsku potvrdili pověst...

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 13:02

Časté přesuny, složitý terén i nepříznivé klimatické podmínky – nejen s tím se museli vypořádat strakoničtí vojáci na cvičení...

Jihočeští hasiči dostali ve Zbirohu nejvyšší ocenění

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 08:47

Hasičský záchranný sbor České republiky každoročně u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu slavnostně...

Budějce čeká uzavírka Erbenovy ulice, křižovatka na Strakonické bude...

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 07:07

Práce na rozvaděči a výkopové práce budou důvodem dopravních komplikací v několika budějckých ulicích. Uzavírka v Erbenově ulici...

FOTO/VIDEO: S Tomášem Procházkou se přišly v Prachaticích rozloučit...

středa, 7. listopadu 2018, 12:32

S Tomášem Procházkou, který 22. října zahynul na misi v Afghánistánu, se přišlo do smuteční síně prachatického hřbitova rozloučit...

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: V hlavní roli budějcké náměstí....

  • Inspektoři zadrželi kamion s kebabem....

  • Jihočeská univerzita má nedostatek studentů...

  • Na náměstí Ochutnáme kouzlo Vánoc....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Andrej Babiš odletěl za svým synem do Švýcarska

Premiér Andrej Babiš v sobotu ráno odletěl za svým synem do Švýcarska. Informoval o tom ve svém videu, které umístil na sociální sítě. Z toho důvodu Babiš položil kytici na Národní třídě už o půlnoci.

Listopad 89 v Praze pohledem přesvědčeného komunisty: „Černé pivo teklo, život šel dál.“

„Kdyby to vydrželo ještě dva tři roky, kapitalismus na Západě by se zhroutil z nadvýroby,“ je přesvědčen dlouholetý člen ÚV KSČ, horník a otec komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Tedy muže, který v roce 1989 sloužil u pohotovostního pluku, a dnes se v KSČM profiluje jako bezpečnostní expert.

PRŮZKUM: Češi jsou tolerantní k sousedům jiného etnika, schvalují i registrovaná partnerství

Češi jsou v mnoha ohledech velice tolerantní. Nevadilo by jim mít za souseda Roma nebo Vietnamce, schvalují instituci registrovaného partnerství. Více jak polovina z nich ale někdy byla svědkem diskriminace. Pojem migrace je v české společnosti vnímán negativně, lidé se bojí teroristického útoku (48 % dotázaných) a nelegální migranty by odmítali i za případného použití násilí (72 % respondentů). Méně tolerantní jsou Češi na trhu práce, 56 % z nich zastává názor, že český občan by měl mít při žádosti o práci přednost před osobou jiného etnika. Vyplývá to z aktuálního průzkumu projektu Absolut Tolerance, který zpracovala agentura Rondo Data.