Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Století proletělo i budějckou montessori školou. Děti zaujaly bony

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 17:13, aktualizováno 7. listopadu 2018, 17:13

Ke stému výročí založení Československé republiky přichystali pro své žáky projektový den. Prostřednictvím úkolů a aktivit si připomněly uplynulých sto let děti v budějcké montessori škole Viva Bambini.

Na děti čekaly prezentace s otázkami, pracovaly s penězi a ochutnaly dobové jídlo. „Největším zážitkem byla asi kantýna. Ze stanovišť si děti odnášely dobové peníze, za které si potom mohly koupit dobroty, které rodiče připravili,“ prozradila ředitelka školy Klára Štěpánková. Děti podle ředitelky nejvíce zaujaly bony a jejich příběh.

Budějcká škola Viva Bambini pracuje s Montessori pedagogikou, která se snaží respektovat každé dítě jako jedinečnou osobnost, nechává je dobrovolně se rozhodnout, jaké oblasti se chtějí věnovat, a učí je najít a opravit své chyby

I díky rodičům měla škola při oslavách k dispozici spoustu dobových předmětů, které perfektně dokreslily atmosféru. „U nás doma jely přípravy na plné obrátky. Dokonce jsem našel staré známky po dědovi,“ chlubil se jeden z rodičů. Nechyběl ani prvorepublikový telefon nebo šicí stroj.

Že měly děti o zábavu postaráno bylo vidět na nabitém programu. „Bavilo mě takové puzzle, kde byly předměty z minulosti a spojovaly se s těmi, které používáme dnes. Telefony třeba vypadaly úplně jinak,“ překvapilo Liborka. Ti odvážnější si vyzkoušeli i spartakiádu.

 
 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Strakoničtí vojáci na aliančním cvičení v Norsku potvrdili pověst...

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 13:02

Časté přesuny, složitý terén i nepříznivé klimatické podmínky – nejen s tím se museli vypořádat strakoničtí vojáci na cvičení...

Jihočeští hasiči dostali ve Zbirohu nejvyšší ocenění

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 08:47

Hasičský záchranný sbor České republiky každoročně u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu slavnostně...

Budějce čeká uzavírka Erbenovy ulice, křižovatka na Strakonické bude...

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 07:07

Práce na rozvaděči a výkopové práce budou důvodem dopravních komplikací v několika budějckých ulicích. Uzavírka v Erbenově ulici...

FOTO/VIDEO: S Tomášem Procházkou se přišly v Prachaticích rozloučit...

středa, 7. listopadu 2018, 12:32

S Tomášem Procházkou, který 22. října zahynul na misi v Afghánistánu, se přišlo do smuteční síně prachatického hřbitova rozloučit...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.