Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na údržbu silnic a chodníků uvolní Budějce 16 milionů korun

 
neděle, 4. listopadu 2018, 17:18

České Budějovice plánují na zimní údržbu silnic a chodníků uvolnit 16 milionů korun. Jde přibližně o stejnou částku jako v minulé sezoně. Společnost, která pro město komunikace udržuje, má připraveno na zimní sezonu zhruba 1250 tun soli a 50 tun písku. Skutečné náklady na zimní údržbu pak zásadně ovlivní počasí.

„Máme v rozpočtu připravený určitý obnos peněz. Ale skutečnost pak může být jiná. Údržba se netýká jen počasí, kdy sněží. Silnice a chodníky musí být upravené i když mrzne a hrozí, že se na nich vytvoří ledovka," řekl náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola.

ČTĚTE TAKÉ: Zima může začít. Silničáři jsou podle svých slov připravěni 

Zimní údržba kalendářně začíná 1. listopadu. Toto datum znamená zvýšenou pozornost i pro společnost, která tyto služby zajišťuje. „Od 1. listopadu do 31. března zajišťuje nonstop pohotovost sedm dispečerů, kteří se dle harmonogramu pravidelně střídají na denních a nočních službách. V terénu budou službu monitorovat dvě dispečerská vozidla vybavená kamerami se záznamem," uvedla Kristina Jakubcová, mluvčí společnosti FCC, která zimní údržbu ve městě garantuje.

Foto Jan Homolka | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Televizní trend? Seriály z lékařského prostředí patří k divácky...

neděle, 4. listopadu 2018, 13:32

České televizní seriály z lékařského prostředí patří vedle detektivních sérií k divácky nejúspěšnějším. Jejich masovou oblibu 5....

Nadprůměrné teploty vydrží ještě dva týdny, pak se ochladí

neděle, 4. listopadu 2018, 10:30

Teplotně nadprůměrné počasí vydrží v Česku i následující dva týdny, teploty ale budou postupně klesat. V druhé půlce listopadu se...

Vozy budějcké MHD budou v listopadu jezdit s knírem. Podpoří tak akci...

pátek, 2. listopadu 2018, 19:22

Kníry na vozech MHD nebo grafické materiály s motivem kníratých autobusů, tramvají či trolejbusů, se od 1. listopadu objeví ve...

Zápis do registru dlužníků nemá sloužit jako nátlakový prostředek

pátek, 2. listopadu 2018, 18:01

Spotřebitelé i podnikatelé se setkávají s výhružkami typu: Nezaplatíte, kolik si řekneme? Tak váš dluh zaneseme do registru...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.