Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Virtuální realita jako pomocník manažerů i léčba strachu z pavouků nebo výšek. Unikátní Virtual Lab najdete v tuzemsku jen na jednom místě

 
pátek, 5. října 2018, 18:41

Řešení syndromu vyhoření, léčení fobií a strachu nebo trénování prezentačních dovedností a zvládání obav z veřejného vystupování. To je jen krátký výčet témat, se kterými dokáže pomoci Virtual Lab, projekt, který v tuzemsku spadá pod systém garantovaného zlepšení výkonu firem Holistic management (BCF), a najdete ho v Budějcích.

„V praxi to funguje tak, že dostanete speciální brýle, sluchátka a ovladače, díky kterým se během několika okamžiků stáváte součástí nového prostředí. V něm se můžete pohybovat, zdolávat hory v Himalájích, relaxovat na Havaji, řešit zajímavé úkoly, čelit svým strachům nebo si hrát s virtuálním psem. A mnoho jiného,“ říká jednatel společnosti BCF Leoš Kubíček.

Mnoho studií prokázalo, že mozek není schopen rozeznávat mezi fikcí a skutečností, pokud je fikce spojena s prožitkem, má pobyt ve virtuální realitě stejný efekt jako reální zkušenost. „A poznáte to tak, že také tělo účastníků na dané situace reaguje stejně,“ říká manažer projektu Virtual LAB Andrej Braguca.

Virtual LAB jako jediný v České republice disponuje unikátní aplikací pro trénování prezentačních dovedností. Opravdu to funguje? To si vytkoušel náš figurant.

Běží mi hlavou. Beru si brýle a trenér mi dává do ruky ovladač. Vybírám si mezi různými prostředími od malé zasedačky až po divadelní sál, kde si chci prezentování vyzkoušet. Mohu si zvolit, zda budu mít genderově vyvážené publikum nebo jen muže či ženy. Ještě říkám lektorovi, že bych chtěl, aby bylo publikum ke mě vstřícné. I to lze nastavit. Pouštím se do prezentace. Ovladač se mění v klasický kliker a přehazuji s ním jednotlivé stránky mé prezentace. Pak jej obracím a rázem se z něho stává barevný fix, kterým mohu psát na bílou tabuli. Užívám si prezentaci a pak se to stalo. Zvuk projíždějící sanitky ovládne pozornost publika a všichni se otočí k oknu. Uf, musím jejich pozornost získat zpět. A pak... Jadrnou češtinou slyším z publika: „Proč to mám poslouchat?“ „Ano, Franta má pravdu, to už nám říkáte opakovaně, ale změna žádná!“ přidává se další hlas. Snažím se na to reagovat. Pot mi stéká po zádech. Ještě že je to jen nácvik, říkám si a sundávám brýle.

Sedám si na židli vedle Andreje, který se mnou prochází analytické výstupy z prezentace. Vidím, jak moc jsem věnoval oční kontakt jednotlivým částem publika. Ouha, v desáté minutě jsem mluvil tak, že publikum mě přestalo vnímat. Díváme se na videozáznam a už si uvědomuji, jak danou část změnit. Tak tohle jsem opravdu nečekal.  Lektor se usmívá a vypráví, že si tuto technologii vyzkoušeli i mistři výroby strojírenské firmy. „Nacvičovali si, jak oznámit svým dělníkům nepopulární informaci. A byli překvapeni, jak těžké to bylo. I když si zpočátku mysleli, že to dají.“ A Braguca dodává: „...a většina to na poprvé nedala.“

Virtual Lab je také ideální příležitostí pro sportovce, jak trénovat krizové situace, koncentraci, postřeh a motoriku. „Naopak virtuální cesty po zajímavých místech světa jsou ideálním programem pro seniory a imobilní osoby,“ doplnil spolumajitel společnosti Ondřej Chromý. A dodává: „Náš projekt je vhodný pro firmy, sportovce, ale i pro rodiny s dětmi. Reagujeme tak na požadavky našich zákazníků, kteří začali poptávat dárkové poukazy pro své zaměstnance nebo pro obchodní partnery. Vyslyšeli jsme tyto žádosti a připravili jsme voucher pro 4 dospělé osoby nebo rodiče až se 3 dětmi. Devadesáti minutový program probíhá paralelně na 2 zařízeních a účastníci si mohou vybírat z více jak čtyř desítek různých aplikací“

Ojedinělý projekt v tuzemsku sklízí úspěchy na řadě soutěží. Například před týdnem proběhlo národní finále mezinárodní soutěže Creative Business Cup, kterou u nás pořádá CzechInvest a VirtualLab obsadil 3.místo a stal se tak 3. nejlepším kreativním start-upem v ČR v letošním roce. Na  jaře zase Virtual LAB získal 1.místo v soutěži nejzajímavějších podnikatelských projektů Jihoczech.

A teď to podstatné. Cena programu, který můžete někomu z blízkých věnovat voucherem, je 1990 korun. Pokud si chcete sami zažít virtuální realitu na vlastní kůži a zaměstnavatel Vám přispívá do vybraných benefit programů, můžete na úhradu Vašeho virtuální ho zážitku využít i tyto prostředky.Veškeré podstatné informace o VirtualLabu najdete na virtual-lab.cz.

Napsal(a) Michael Daněk | PR text | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

VIDEO/FOTO: Budvar si dal ke 123. narozeninám dárek. Logistické...

pátek, 5. října 2018, 13:33

Nový logistický areál za 750 milionů korun dnes slavnostně otevřel Budějovický Budvar. Zakladačový sklad pro devatenáct tisíc...

Velká letní vedra a sucho nesníží produkci vánočních stromků

pátek, 5. října 2018, 11:59

Velká letní vedra a sucho nesníží letošní produkci vánočních stromků. Těch kvalitních je v České republice podle místopředsedy...

Basketbal bez nohou a kroků? I to se dá. Na vozíku. Sport, který dává...

pátek, 5. října 2018, 10:38

Basketbal na vozíku, jehož pravidla se od běžného basketbalu téměř neliší, ale při kterém není slyšet pískání bot při kontaktu s...

Nastaly dny, kdy rozhodujeme o složení městských a obecních...

pátek, 5. října 2018, 06:33

Dva dny budou i lidé v Českých Budějovicích rozhodovat o budoucnosti měst a obcí. Dnes a zítra rozhodneme o novém složení...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.