Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: V teplárně chutnala uhelná zmrzlina a bavily komentované prohlídky. V dopravním podniku lákalo lidi vše, co mělo kola

pondělí, 24. září 2018, 18:39

Zmrzlina černá jako uhel byla jedním z největších taháků Dne otevřených dveří v českobudějovické teplárně. Zájem byla ale také tradičně o historický parní vlak a o komentované prohlídky společnosti. Teplárnu navštívilo téměř deset tisíc lidí. Velký zájem byl také o program v dopravním podniku, lákal hlavně vozový park.

Spojením akce s Národním dnem železnice mohli lidé pohodlně navštívit teplárnu a zároveň rozsáhlou expozici v lokomotivním depu Českých drah, do kterého bylo možné se z vlečky teplárny stylově dopravit historickým parním vlakem. Ten jezdil po celý den kyvadlově v půlhodinových intervalech. Jeden ze spojů využil k návštěvě teplárny i ministr dopravy Dan Ťok, který se v Českých Budějovicích zúčastnil Národního dne železnice.

„Den otevřených dveří je pro nás významnou událostí. Jsme rádi, když vidíme zájem o naši práci. Letos přišlo opravdu hodně lidí, určitě k tomu přispělo i to, že se nám povedlo spojit den otevřených dveří s dopravním podnikem a s Národním dnem železnice Českých drah. I počasí vyšlo, tak co víc si přát," řekl předseda představenstva českobudějovické teplárny Václav Král.

„Věřím, že se nám bohatým programem povedlo zabavit velké i malé. Velké komentovanými prohlídkami a ty malé návštěvníky spoustou atrakcí.Dětem jsme se zábavnou formou snažili ukázat, jak pracujeme a jak vyrábíme teplo, elektrickou energii. Doufám, že jsme v nich zanechali dojem a že pak právě proto ty dnešní děti budou mít zájem o energetické či technické obory v nějakém dalším studiu," uvedl Král.

Možnosti prohlédnout si zařízení na výrobu tepla využilo přes šest stovek zájemců. Ti, kteří absolvovali prohlídku při některém z minulých ročníků, se mohli přesvědčit, že teplárna České Budějovice své provozy průběžně modernizuje a rozvíjí s cílem udržet svůj kredit stabilního a spolehlivého dodavatele tepelné energie.     

Pestrý doprovodný program, ve kterém vystoupily kapely Jiří Schelinger Memory Band, Chlapi v sobě a Weekend, vhodně doplnily výtvarné dílny, sportovní a dovednostní soutěže, ty ocenily zejména děti. Výluka na ramveji Letiště České Budějovice umožnila prezentovat v areálu teplárny letištní hasičský speciál, vůbec poprvé mimo jeho působiště. Společnost FCC zase představila TAP, tuhé alternativní palivo, vyráběné ze směsného komunálního odpadu. K vidění bylo mnoho dalšího. S úspěchem se setkala i nabídka černé „uhelné“ zmrzliny, ochutnalo ji na několik stovek lidí.

Zhruba tři a půl tisíce zájemců stihlo navštívit také Den otevřených dveří v nedalekém dopravním podniku. Ten kromě tradičního doprovodného programu připravil v autobusové vozovně také přehlídku svého vozového parku a další techniky, která nabídla zájemcům exkurzi nejen do historie, ale také představil nejnovější kousky ve vozovém parku městského dopravce. Ani v dopravním podniku se při Dni otevřených dveří dveře „netrhly“ a o zábavu tam měli postaráno jak velcí, tak malí. 

 
 
 


 

Kam dál?

Před pětadvaceti lety zemřel v Písku při nájezdu skinheadů Rom Tibor...

pondělí, 24. září 2018, 13:01

Píseckému Romovi Tiboru Danihelovi bylo teprve sedmnáct let, když ho 24. září 1993 skupina příznivců skinheadů nahnala do řeky...

Na jihu Čech je po bouřkách skoro sedm tisíc domácností bez proudu

pondělí, 24. září 2018, 09:09

Kvůli nočním bouřkám a silnému větru zůstávalo dnes po ránu v Jihočeském kraji přibližně sedm tisíc domácností bez elektřiny....

Na letišti v Plané u Českých Budějovic se teď nepřistává a ani se...

pondělí, 24. září 2018, 06:40

Tři měsíce nevzlétne ani nepřistane na dráze českobudějovického letiště v Plané žádné letadlo. Důvodem uzavření letiště pro...

Aktualizováno 24. září 2018, 0:45

Také na jih Čech dorazil silný vítr. Hasiče zaměstnávají popadané...

neděle, 23. září 2018, 21:51

Hasiči v jižních Čechách měli dnes od osmi hodin večer do dvaadvacáté hodiny zatím kolem 180 výjezdů kvůli silnému větru....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.