Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dobrovolníci uklízeli ve Stromovce. Našli starou televizi, matraci nebo kusy oblečení

 
pátek, 21. září 2018, 06:36

Na 113 tisíc českých dobrovolníků se účastnilo světového dne úklidu. Uklízelo se po celém světě, ale i v Českých Budějovicích, přesně v parku Stromovka. Celkem dvanáct dospělých a šest dětí se s představou několika sebraných pet lahví a sáčků od svačin pustilo do práce. Bohužel se nestačili divit, co vše v budějckém oblíbeném parku našli.

„Vyrazili jsme do Stromovky, abychom v rámci příjemné procházky a světového dne úklidu sebrali nějaké odpadky, které se v parku válí. Byli jsme však šokováni hned na začátku,“ popisuje Miroslav Rys, který se spolu s dalšími dobrovolníky ze spolku JCI South Bohemia do úklidu pustil.

Na okraji Stromovky v malém lesíku se nacházela téměř nelegální skládka. Vrak televize, zbytky oblečení,hromady pet lahví, matrace a obrovské množství dalšího odpadu. To vše se dalo na relativně malém prostoru najít.

Trvalo nám asi hodinu a půl než jsme tu houštinu uklidili a připravili jsme pro FCC úhlednou hromadu na kraji silnice, přičemž poslední půlhodinu v mírném dešti,“ dodává další dobrovolník.

A kdo je za odpadky ve Stromovce zodpovědný? Park není ve vlastnictví města. Pozemky patří šesti soukromým osobám a město si část od třech soukromníků pronajímá. Za pronájem zaplatí ročně téměř milion korun. Firma FCC, kterou si město na úklid najímá, se ale o Stromovku nestará.

„Na základě požadavků magistrátu města z parku pouze svážíme odpadkové koše. V pondělí 17. září jsme navíc odváželi pytle s odpadem shromážděným v rámci akce Ukliďme Česko,“ popsala mluvčí úklidové firmy FCC Kristina Jakubcová.

„Při úklidu s námi byli i dva Francouzi a jeden Ital, styděl jsem se před nimi, že vidí, jací jsou Češi bordeláři. V první chvíli jsem byl naštvaný i na město, že se o ten pozemek nestará a nechává tam takový bordel,“ vysvětluje Rys.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Mirek Rys
 


 

Kam dál?

Thoma vysvětlil čtenářům Drbny odchod a návrat do hnutí, popsal i...

čtvrtek, 20. září 2018, 17:05

Dnes odpoledne mohli lidé v online chatu na Budějcké Drbně pokládat otázky lídrovi hnutí Občané pro Budějovice Juraji Thomovi....

Obálky s hlasovacími lístky by měly být voličům rozeslány nejpozději...

čtvrtek, 20. září 2018, 15:49

Komunální i doplňovací senátní volby se blíží mílovými kroky. Zastupitele a někde i senátory si budeme volit 5. a 6. října. A...

Aktualizováno 20. září 2018, 13:00

Juraj Thoma odpovídal čtenářům Budějcké Drbny

čtvrtek, 13. září 2018, 18:31

Chystáte se k volbám, ale řešíte dilema, komu dát svůj hlas? Chtěli jste znát odpovědi na své otázky kolem aktuálního dění v...

Vodní záchranné službě je už padesát let

čtvrtek, 20. září 2018, 11:46

Celkem 35 ošetřených lidí a záchranných akcí provedli krumlovští vodní záchranáři během letošního roku. Loni zachraňovali 92...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes při příchodu na jednání vlády novinářům řekl, že pokud by si koaliční partneři nemohli věřit v takto zásadních hlasováních, nemělo by smysl ve vládní spolupráci pokračovat.

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.