Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Modrý strašák na Pražské třídě bude minulostí. Město chystá rekonstrukci loubí

 
čtvrtek, 13. září 2018, 06:46

Nebourat, rekonstruovat. Takový osud čeká, pro Pražskou třídu typické, modré loubí. Podle mnoha obyvatel je to ostuda velmi frekventované Pražské třídy. Naštěstí by se ale tento výrazný urbanistický prvek měl dočkat oprav už příští rok.

Zanedbané modré loubí naproti Igy centru už rekonstrukci opravdu potřebuje. Na některých jeho částech je vidět, že si zažily své, konstrukce navíc vůbec nepůsobí na frekventované Pražské třídě reprezentativně. „Vypadá to strašně. Nechápu, že tu konstrukci ještě nikdo neopravil, vždyť je to ostuda. Čekám jen, kdy to někomu spadne na hlavu,“ popsala současný stav Lenka Mladá.

Změna je ale v plánu. „Na základě statického posudku a doporučení hlavního architekta města bylo rozhodnuto, že se přístřešky budou rekonstruovat. Útvar hlavního architekta proto nechal v letošním roce zpracovat studii opravy,“ vysvětlil náměstek primátora František Konečný. Studii dostal odbor správy veřejných statků a nyní se čeká na objednanou projektovou dokumentaci.


Autor: Ivan Matejic

Podle budějckého architekta Mirka Vodáka by mohl opravy zkomplikovat technický stav loubí a složité majetkové vztahy. „Město bohužel u těchto investic nevyužívá formu architektonické soutěže nebo workshopu, který by ukázal více variant řešení,“ připomněl Vodák.

Proměnu by si podle něj zasloužilo víc částí Pražské třídy. „Jednotilvé urbanistické zásahy na Pražské třídě by dlouhodobě měly směřovat k přetvoření současného dopravního koridoru na reprezentativní městskou ulici,“ uvedl. 

Letos se ale opravy nedočkáme. „Rekonstrukce loubí je v návrhu rozpočtu na příští rok,“ uvedla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 18. září 2018, 8:59

Strážníci chytili při činu mladíky, kteří jezdili do Budějc krást...

středa, 12. září 2018, 11:59

Pozornosti strážníků neuniklo neobvyklé chování dvou mladíků před českobudějovickou sportovní halou. Když totiž uviděla dvojice...

FOTO: Budějcký Motor přehrál pražskou Slavii

středa, 12. září 2018, 20:20

Hokejisté českobudějovického Motoru měli v plánu odčinit prohru z jihlavského ledu. To se jim ve třetím kole Chance ligy před...

Národní den železnice přijede do Budějc oslavit pendolino a railjet

středa, 12. září 2018, 15:26

Oslavy Národního dne železnice letos hostí České Budějovice. Ke speciální příležitosti budou do krajského města vypraveny vlakové...

SOUTĚŽ: O historii budějckého gymnázia vypráví nová výstava v...

středa, 12. září 2018, 12:52

U příležitosti výročí vzniku budějckého Gymnázia Jana Valeriána Jirsíka připravilo Jihočeské muzeum výstavu, která dokumentuje...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.

V hovězím z Polska se našla salmonela, zavádějí se kontroly

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením na trh. Důvodem je zjištění veterinářů, že asi 700 kilogramů polského hovězího masa, které bylo skladováno ve středních Čechách u společnosti Frost Logistics, obsahovalo bakterie salmonely. Nyní se zkoumá, zda se prodalo koncovým zákazníkům. Na mimořádném briefingu to oznámil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Vzorky z masa odebírali veterináři v minulém týdnu, dnes přišly výsledky.