Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

České Budějovice chtějí přesunout státní správu do Žižkových kasáren

 
úterý, 21. srpna 2018, 15:56

České Budějovice chtějí přesunout státní správu, kterou jako obec s rozšířenou působností vykonávají, do objektu bývalých Žižkových kasáren. Objekt je téměř opuštěný a město jej hodlá rekonstruovat. Kromě státní správy by měla v bývalých Žižkových kasárnách sídlit městská policie.

Úředníci státní správy v Českých Budějovicích sídlí na několika místech. Některé odbory se nacházejí v budovách v Kněžské a Jeronýmově ulici a část je i přímo v areálu radnice na náměstí Přemysla Otakara II. „V Žižkových kasárnách by bylo vše na jednom místě, což je pro občany mnohem praktičtější,“ řekl náměstek primátora František Konečný.

České Budějovice jako obec s rozšířenou působností vykonává přenesenou státní správu pro 78 obcí. Náklady na obnovu Žižkových kasáren činily podle původních odhadů 150 milionů korun. Město však předpokládá, že cena se vzhledem k situaci na přetíženém stavebním trhu výrazně zvýší.

České Budějovice chtějí připravit projekt úpravy areálu kasáren, aby případně mohly žádat o příslušný grant. Pokud by se žádná dotace nenaskytla, město hodlá investiční akci zaplatit ze svých zdrojů. „Nemůžeme čekat dalších několik let na vhodnou dotaci. Protože reálně hrozí, že nám kasárna vzhledem k jejich stavu lidově řečeno spadnou na hlavu,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola.

Bývalá Žižkova kasárna by měla využívat i městská policie, která nyní sídlí v domě v Haškově ulici. Současné zázemí však podle Podholy kapacitně ani prostorově aktuálním potřebám strážníků už nevyhovuje.

Foto Jan Homolka | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Před padesáti lety přijela do Budějc sovětská vojska. Někteří...

úterý, 21. srpna 2018, 14:28

Do Českých Budějovic vpadla sovětská vojska o den později, než je obyvatelé města očekávali. Tedy 22. srpna brzy ráno. Vojáci...

Zahradu krumlovského Centra pro pomoc dětem a mládeži ozdobí zvonice...

úterý, 21. srpna 2018, 13:36

Zvonice z dílny akademického sochaře Petra Fídi Fidricha bude dnes odhalena v areálu Centra pro pomoc dětem a mládeži a Střediska...

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968...

úterý, 21. srpna 2018, 12:44

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými...

Půl století poté. Lidé si připomenou výročí okupace 1968

úterý, 21. srpna 2018, 09:38

Lidé v celém Česku si dnes připomenou výročí 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy. Událost v srpnu 1968 ukončila naděje na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.