Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

České Budějovice chtějí přesunout státní správu do Žižkových kasáren

 
úterý, 21. srpna 2018, 15:56

České Budějovice chtějí přesunout státní správu, kterou jako obec s rozšířenou působností vykonávají, do objektu bývalých Žižkových kasáren. Objekt je téměř opuštěný a město jej hodlá rekonstruovat. Kromě státní správy by měla v bývalých Žižkových kasárnách sídlit městská policie.

Úředníci státní správy v Českých Budějovicích sídlí na několika místech. Některé odbory se nacházejí v budovách v Kněžské a Jeronýmově ulici a část je i přímo v areálu radnice na náměstí Přemysla Otakara II. „V Žižkových kasárnách by bylo vše na jednom místě, což je pro občany mnohem praktičtější,“ řekl náměstek primátora František Konečný.

České Budějovice jako obec s rozšířenou působností vykonává přenesenou státní správu pro 78 obcí. Náklady na obnovu Žižkových kasáren činily podle původních odhadů 150 milionů korun. Město však předpokládá, že cena se vzhledem k situaci na přetíženém stavebním trhu výrazně zvýší.

České Budějovice chtějí připravit projekt úpravy areálu kasáren, aby případně mohly žádat o příslušný grant. Pokud by se žádná dotace nenaskytla, město hodlá investiční akci zaplatit ze svých zdrojů. „Nemůžeme čekat dalších několik let na vhodnou dotaci. Protože reálně hrozí, že nám kasárna vzhledem k jejich stavu lidově řečeno spadnou na hlavu,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola.

Bývalá Žižkova kasárna by měla využívat i městská policie, která nyní sídlí v domě v Haškově ulici. Současné zázemí však podle Podholy kapacitně ani prostorově aktuálním potřebám strážníků už nevyhovuje.

Foto Jan Homolka | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Před padesáti lety přijela do Budějc sovětská vojska. Někteří...

úterý, 21. srpna 2018, 14:28

Do Českých Budějovic vpadla sovětská vojska o den později, než je obyvatelé města očekávali. Tedy 22. srpna brzy ráno. Vojáci...

Zahradu krumlovského Centra pro pomoc dětem a mládeži ozdobí zvonice...

úterý, 21. srpna 2018, 13:36

Zvonice z dílny akademického sochaře Petra Fídi Fidricha bude dnes odhalena v areálu Centra pro pomoc dětem a mládeži a Střediska...

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968...

úterý, 21. srpna 2018, 12:44

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými...

Půl století poté. Lidé si připomenou výročí okupace 1968

úterý, 21. srpna 2018, 09:38

Lidé v celém Česku si dnes připomenou výročí 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy. Událost v srpnu 1968 ukončila naděje na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.