Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Libníč se nesla v duchu lázeňské sezony. Přijel i Masaryk

pondělí, 20. srpna 2018, 20:10

V duchu lázeňské sezony se v sobotu 18. srpna nesly slavnosti v jihočeské vesnici Libníč nedaleko Českých Budějovic. Lidé si kromě komentované prohlídky užili příjezd Tomáše Garrigue Masaryka nebo odhalení jeho busty. Program byl ale připraven i pro mlsné děti a hladové tatínky. Celou atmosféru skvěle podtrhly i dobové kostýmy.

Program začal v sobotu 18. srpna už v devět hodiny ráno lázeňským jarmarkem. Po něm následovali divadelní představení a soutěž dobrovolných hasičů. Dámy se mohly nechat upravit ve Frisur Salonu. O oficiální zahájení se ale postaralo Amatérské divadlo Libníč a příjezd Tomáše Garrigue Masaryka. „Celá ta atmosféra byla nádherná. Moc jsme si to s dětmi užili,“ pochvalovala si program jedna z návštěvnic slavností. 

Amatérským divadlem ale program nekončil. Na slavnostech byl připraven lázeňský jarmark, cukrárna nebo ochutnávku bavorských specialit. Navíc byla téměř celé odpoledne možnost svézt se bryčkou taženou koňmi. „V Libníči se nacházejí i proslulé lázně, proto také Slavnosti v duchu lázeňské sezony. I když v současné době slouží tyto prostory jako domov důchodců, historie z nich stále dýchá,“ uvedla Renata Uhlířová z Libníče.

Stejně jako v minulých ročnících byla součástí slavností komentovaná procházka po okolí prvorepublikových vil, do Zátkovo vily se mohli lidé i podívat.

„V letošním roce jsme se při příležitosti Obecních slavností dostali chronologicky až do období první republiky jejíž založení sto let si letos připomínáme,“ vysvětluje starosta Libníče Petr Uhlíř. Na počest T. G. Masaryka byla odhalena jeho busta, kterou připravil sochař Ivan Tlášek.

 

 
 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Obec Libníč
 


 

Kam dál?

Křeslo pro hosta na budějcké Palubě bude patřit jedinečnému herci...

pondělí, 20. srpna 2018, 18:50

Petr Nárožný pozvedl svým vynikajícím hereckým umem mnoho televizních, filmových i divadelních rolí. I když tento jedinečný...

Na jihu Čech se za první letošní pololetí začalo stavět 955 bytů. O...

pondělí, 20. srpna 2018, 16:42

V prvním letošním pololetí se začalo v Jihočeském kraji stavět 955 bytů, což je meziročně o 23 procent víc. Dvě třetiny z těchto...

Otavská ulice v Českých Budějovicích dostane nový kabát za sedmnáct...

pondělí, 20. srpna 2018, 15:26

Nový povrch silnice, chodníků a zastávkového pruhu či osvětlený přechod pro chodce. To je jen stručná ochutnávka toho, co bude...

Muž posprejoval nadchod. Tvrdil, že má povolení

pondělí, 20. srpna 2018, 09:33

Za bílého dne se vydal šestatřicetiletý muž „zkrášlit" nadchod pro pěší přes Strakonickou ulici v Českých Budějovicích. Umělecké...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.