Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Písek zvažuje vypsání dalšího referenda na stavbu nového bazénu

 
středa, 15. srpna 2018, 08:02

Písek zvažuje, že vypíše druhé referendum na stavbu bazénu. Někteří členové vedení města chtějí tento krok navrhnout na jednání zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 16. srpna. Důvodem je výrazné zvýšení ceny bazénu.

Písek počítal s investicí 283 milionů korun, ale nejnižší nabídka ve výběrovém řízení byla 356 milionů korun. Obyvatelé města by proto v referendu měli odpovídat na otázku, zda za danou cenu bazén chtějí.

„Nabízí se otázka, zda je tato investice finančně přiměřená, a také zda ji lidé v tomto rozsahu a ceně chtějí. Občané našeho města rozhodli o přemístění a stavbě nového plaveckého bazénu v místním referendu. Proto předpokládám, že pouze občané mají dostatečný mandát k tomu, aby na základě jejich rozhodnutí byl nachystaný projekt realizován, nebo zastaven," uvedl písecký radní Rudolf Tyll.

Podle projektu by v Písku měl vyrůst třípodlažní objekt se dvěma nadzemními podlažími s kapacitou vnitřních prostor pro 280 lidí a až pro 460 osob v přilehlém venkovním areálu. Vodní plocha krytých bazénů činí 690 metrů čtverečních. Vedle pětadvacetimetrového plaveckého bazénu s osmi drahami by měly být v objektu dětský výukový bazén se skluzavkou, relaxační bazén s teplou slanou vodou a masážními tryskami, vířivka, Kneippův chodník a tobogán dlouhý 112 metrů s vlastním dojezdovým bazénkem. Ve wellness části je naplánován saunový svět se čtyřmi různými druhy saun a ochlazovacím bazénkem venku na střeše. 

Venkovní areál bude vybaven dvěma bazény s celkovou vodní plochou 298 metrů čtverečních. Spolu se zábavním bazénem se skluzavkou a lezeckou stěnou tu bude také hluboký bazén se skokanským prknem a dětské brouzdaliště.  Návštěvníkům, kteří přijedou autem, by měl být k dispozici nově vybudované parkoviště se 140 místy.  V ceně zakázky jsou rovněž sadové úpravy a nové napojení na Burketovu ulici. 

Písečané rozhodovali o projektu výstavby bazénu v referendu v roce 2013. Tehdy rozhodovali o tom, zda nový objekt bude stát na místě současného bazénu nebo jinde. Lidé tehdy hlasovali pro jinou lokalitu. Současný bazén stojí v blízkosti centra a podle některých kritiků kazí vzhled historického jádra Písku.

Zastupitelé pak rozhodli o tom, že bazén bude v prostoru pod lesnickou školou. „Cena projektu, která vzešla z výběrového řízení, je však momentálně mimo únosnou mez města. Náš roční rozpočet se pohybuje kolem 700 milionů korun a stavba bazénu by tak vyčerpala jeho polovinu," uvedl písecký místostarosta Josef Knot.

Podle něj by proto referendum, které by se konalo v říjnu souběžně s obecními volbami, bylo nejlepším řešením. „Věřím, že se na tom zastupitelé takto shodnou," podotkl Knot.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto mesto-pisek.cz | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 17. srpna 2018, 15:16

Na náplavce u Dlouhého mostu má podle Povodí Vltavy parkování...

středa, 15. srpna 2018, 06:34

O novém parkovišti na náplavce u Dlouhého mostu se mluvilo už od listopadu minulého roku. Mělo zde vzniknout místo pro...

Lipenské kempy zažívají nejlepší sezonu za posledních pět let

úterý, 14. srpna 2018, 18:52

Lipensko je rájem kempařů, v destinaci od Stožce až po Rožmberk, okolo řeky Vltavy a lipenské nádrže jich je přes dvacet. Nárůst...

Práce na horkovodech v budějcké Mánesově ulici skončily. K normálu se...

úterý, 14. srpna 2018, 14:16

Zvýšenou pozornost řidičů si vyžádalo zúžení dopravy ze čtyř do dvou jízdních pruhů v českobudějovické Mánesově ulici v blízkosti...

Hluboká láká turisty na top instagramová místa

úterý, 14. srpna 2018, 13:08

Hluboká nad Vltavou navazuje na úspěšný instagramový audit Českobudějovicka-Hlubocka, který skončil skvělým mediálním ohlasem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.