Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Charitativní Houpačku zpestří herec a písničkář Jiří Schmitzer i nový objev alternativní scény Pris

 
pondělí, 13. srpna 2018, 15:51

Herec a písničkář, brutální lyrik, který umí rozesmát a pobavit, Jiří Schmitzer, britský zpěvák kapely The Prostitutes Adrian T. Bell, nový objev české alternativní scény Pris, hudební uskupení členů divadla Sklep zaměřující se na dětského diváka Dundun, či ohnivá show v podání Firelovers, freestylové vystoupení dvou kluků, kteří si tak dlouho hráli s hakisákem až se dostali na mistrovství světa. To je jen malá ochutnávka toho, co nabídne charitativní a multižánrový festival Houpačka. Uskuteční se už v sobotu 18. srpna v areálu fotbalového hřiště ve Velešíně a jeho součástí je i benefiční běh. Celkový výtěžek poputuje na podporu čtyř vážně nemocných a jejich rodin.

Brány festivalu Houpačka... aneb my vám - vy nám se v areálu velešínského fotbalového hřiště otevřou v sobotu 18. srpna úderem 13. hodiny. Spolek 2/4 připravil bohatý program, který bude nabitý kulturou, sportem a zábavou. Na své si přijdou malí i velcí návštěvníci.

Nedílnou součástí festivalu je benefiční běh pro „Metoděje", který startuje ve 14 hodin na parkovišti Jihostroje, startovné činí sto korun a platí jako vstupenka na celý festival. Běh mírným terénem zájmce dovede až k Houpačce, kde se návštěvníci budou moci vyřádit na řadě originálních atrakcích a při soutěžích, sledovat netradiční exhibice či workshopy a seznámit se s aktivitami neziskových organizací, které se snaží pomáhat druhým a užít si mnoho dalších překvapení. Samozřejmostí je  napěchovaný hudební program, při němž se každý může vlnit do rytmů těch nejlepších kapel, které nabízí tuzemská alternativní scéna. 

Hosty festivalu budou děti z dětských domovů Žíchovec a Radenín. Vstupenka na festival stojí 150 korun, děti do dvanácti let a držitelé ZTP mají vstup zdarma.

Houpačka pomáhá

Už šest let spolupracuje festival se spolkem Metoděj a společně se snaží finančně podpořit děti a jejich rodiny se vzácnou a závažnou metabolickou poruchou. Tato onemocnění jsou velmi často život ohrožující a zásadně omezující kvalitu života pacientů. Navíc jsou natolik specifická a vzácná, že pro ně nezbývá místo v „tabulkovém“ systému českého sociálního systému a rodiny těchto dětí jsou nuceni hradit nákladné kompenzační pomůcky, léky a podobně sami. Proto se Houpačka pokouší vytěžit finanční prostředky na jejich podporu.

V letošním roce podpoří festival výtěžkem tři konkrétní nemocné a jejich rodiny. Jedenáctiletou Karolínu Sedláčkovou, které byla glykogenóza 1A diagnostikována už ve dvou měsících života. Karolínka je často hospitalizována a peníze poslouží pro nákup domácí čističky vzduchu. Houpačka podpoří také šestiletého Davida Švestku, který trpí kromě glykogenózy také poruchou růstového hormonu a ukládání tuků a bojuje s vysokou hladinou laktátu. Musí dodržovat přísnou dietu, strava a léky jsou mu podávány sondou. Léčba ale není moc úspěšná, selhávají mu orgány. V současné době je po transplantaci jater. Výtěžek by byl použit na nákup speciálních hygienických pomůcek a na potřebnou potransplantační péči.

Vzhledem ke svému věku, bude netradičním příjemcem výtěžku akce šestadvacetiletý Tomáš Morávek, který také trpí glykogenózou. Nicméně jeho záměr jak naložit s případným darem přijde orgsnizátorům Houpačky neméně důležitý. „Myslíme si, že zaslouží stejnou pozornost. Tomáš by rád věnoval výtěžek formou poukázek na knihy, wellnes pobyty, masáže a podobně maminkám „vzácných“ dětí, které obětují sami sebe a naplno bojují o životy svých dětí. I my se domníváme, že si „Metodějské“ maminky zaslouží alespoň malou pozornost-ocenění a proto tuto aktivitu plně podporujeme," uvedl předseda pořádajícího spolku 2/4 Kamil Zeman.

V loňském roce se při pátém ročníku Houpačky podařilo vybrat 81 163 korun, tentokrát na vzdělávací programy, a od roku 2013 výtěžek z tého akce už činí bezmála 400 tisíc korun.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto archiv festivalu Houpačka
 


 

Kam dál?

Na kontě pro rodiny padlých vojáků je víc než pět milionů korun

pondělí, 13. srpna 2018, 14:45

Více než milion korun přibylo od pátku do mimořádné sbírky pro rodiny tří českých vojáků, kteří padli v Afghánistánu. Vojenský...

David Koller zazpívá v Třeboni pod širým nebem

pondělí, 13. srpna 2018, 13:14

David Koller s kapelou se chystají na jih Čech. V rámci speciálních letních koncertů přijedou v pátek 17. srpna do Třeboně....

Ústavní soud: Pojišťovny by měly platit náhradní vůz i u totální škody

pondělí, 13. srpna 2018, 10:41

Ústavní soud došel k závěru, že pojišťovny by měly z povinného ručení platit náhradní vůz i v případě takzvané totální škody....

Jihočeská vodárenská soustava je stabilní a tropům odolává

pondělí, 13. srpna 2018, 08:52

Ani vrcholící tropické dny kvalitu a množství pitné vody, dodávané do jihočeských domácností a firem z Vodárenské soustavy jižní...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Na budějckém nádraží se předvečer...

  • To je strašná divočina. Kdo tohle vymyslel,...

  • GLOSA: Lukáš Dvořák aneb malý velký muž

  • Po šestnáctileté dívce pátrají...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Houbař na Ostravsku měl v krvi 8,83 promile. Před výletem do lesa prý jen posnídal dvě pivečka

Houbaře z Ostravska s 8,83 promile alkoholu v krvi ošetřovali v sobotu v nemocnici v Krnově na Bruntálsku. Muž, který si v tamních lesích zlomil kotník, je tak zřejmě novým českým rekordmanem v množství alkoholu v krvi. Případ překvapil i zkušené lékaře. Novináře o tom dnes informoval mluvčí nemocnice Jiří Krušina.

Za první místo na kandidátce SPD 100 tisíc, za třetí 25. Povinné platby dokládají dary i bývalí členové

Tomio Okamura je oblíbeným hostem „alternativního“ internetového rádia Svobodný vysílač. Nedávno se tam při jednom ze svých vystoupení velmi rozzlobil na ty, kdo tvrdí, že se v jeho SPD musely (či stále musí) platit pevné taxy za umístění na kandidátní listině – přinejmenším na prvních třech místech.

Policie varuje před výhružnými e-maily. Nenaleťte na laciný trik podvodníků

V poslední době se šíří vlny výhrůžných e-mailů, jejichž obsah se nepatrně obměňuje. Jedná se o fenomén, který se vyskytuje ve větším množství států po celém světě, v různých jazykových mutacích. Pisatelé sdělují příjemci, že přes webovou kameru notebooku získali choulostivé a citlivé informace. Následuje výhrůžka zveřejnění informací o uživateli a instrukce k uhrazení částky 250 dolarů v bitcoinech ve lhůtě 48 hodin.