Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hlavní téma zážitkové prohlídky Temelína je voda

 
sobota, 11. srpna 2018, 18:13

Tradiční den otevřených dveří v Temelíně nahrazuje elektrárna zážitkovou prohlídkou. Volná místa se ale během pouhých dvou dní zaplnila. Dovnitř se totiž lidé dostanou jen v malých skupinách a s ozbrojeným doprovodem.

Uvidí obří chladicí nádrže, podívají se do útrob největších českých věží, nebo do podnikové hasičské stanice. Tak vypadá program prohlídek přísně střeženého prostoru Jaderné elektrárny Temelín. Dovnitř se dostane o něco méně lidí, stráví zde ale daleko víc času s podrobným výkladem přímo uvnitř technologie.

„Inspirovali jsme se například prohlídkami nejpřísněji střežených zón národních parků, kam také chodí jen malé skupiny lidí,“ vysvětluje administrátorka temelínského informačního centra Hana Marečková. Jako hlavní téma zvolili tentokrát organizátoři vodu. „Voda je pro náš provoz nesmírně důležitá, setkáváme se s ní v řadě podob, umíme s ní hospodařit, navíc chladicí věže jsou obrovský a hodně lákavý monument, kterého chceme využít,“ vysvětluje Marečková.

Většina volných míst byla zaplněna jen několik minut po zveřejnění programu. Do střeženého prostoru se přitom ale dostanou jen fyzicky zdatní zájemci starší patnácti let. Nový program je v rámci podpory technického vzdělávání zdarma a i přes mimořádný zájem veřejnosti elektrárna s jeho rozšířením především kvůli kapacitním důvodům a legislativě, jež návštěvy upravuje, nepočítá.

Neúspěšní zájemci se ale do útrob jaderné elektrárny mohou podívat alespoň prostřednictvím virtuálních prohlídky, kterou lze nalézt na webové stránce.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Paranormal tým: Vyšetřování ve strašidelném lese Hoia Baciu v...

sobota, 11. srpna 2018, 14:20

Nejnáročnější projekt, do kterého se kdy jihočeský Paranormal tým pustil. Řeč je o Expedici Rumunsko, kterou parta nadšenců...

Aktualizováno 11. srpna 2018, 13:19

U Hluboké nad Vltavou se srazili dva motorkáři. Oba zemřeli

sobota, 11. srpna 2018, 11:18

Mezi Hlubokou nad Vltavou a Municemi se dnes, v sobotu 11. srpna, dopoledne čelně srazili dva motorkáři. Oba dva bohužel zemřeli....

Studenti VŠTE vytvářejí kopii Stifterova obelisku 3D technologií....

sobota, 11. srpna 2018, 12:42

Památník Adalberta Stiftera v Benešově nad Černou bude mít své „digitální dvojče“. A možná i minikopie pro turisty. Studenti...

V autě už nebudou povinné náhradní žárovky a pojistky. Končí také...

sobota, 11. srpna 2018, 11:02

Povinná výbava automobilů se brzy výrazně změní. Od října by už v automobilech nemusely být náhradní žárovky nebo pojistky. V...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Pokud jste single, zajděte do kina na LOVEní. Určitě se zasmějete

Jaké to je být po sedmi letech vztahu zase single? To vám prozradí nová česká komedie LOVEní.

Nová vyhláška proti akcím typu technoparty. Pokuta hrozí i jejím návštěvníkům

Ministerstvo vnitra připravilo vzorovou vyhlášku, která má samosprávám pomoci regulovat akce typu technoparty. S vyhláškou se v Liberci seznámili zástupci měst a obcí z celého Libereckého kraje. Seminář byl reakcí na nedávné informace o přípravě další Czarotek Free Party v regionu.

Při tragické nehodě vrtulníku na Náchodsku zemřel člen Horské služby Jizerské hory Michal Beneš

Jednou z obětí pádu vrtulníku na Náchodsku je i dlouholetý člen Horské sužby Jizerské hory a instruktor Letecké záchranné služby Michal Beneš. Členové horské služby i liberecké záchranné služby na svého kolegu vzpomínají na sociálních sítích.