Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hlavní téma zážitkové prohlídky Temelína je voda

 
sobota, 11. srpna 2018, 18:13

Tradiční den otevřených dveří v Temelíně nahrazuje elektrárna zážitkovou prohlídkou. Volná místa se ale během pouhých dvou dní zaplnila. Dovnitř se totiž lidé dostanou jen v malých skupinách a s ozbrojeným doprovodem.

Uvidí obří chladicí nádrže, podívají se do útrob největších českých věží, nebo do podnikové hasičské stanice. Tak vypadá program prohlídek přísně střeženého prostoru Jaderné elektrárny Temelín. Dovnitř se dostane o něco méně lidí, stráví zde ale daleko víc času s podrobným výkladem přímo uvnitř technologie.

„Inspirovali jsme se například prohlídkami nejpřísněji střežených zón národních parků, kam také chodí jen malé skupiny lidí,“ vysvětluje administrátorka temelínského informačního centra Hana Marečková. Jako hlavní téma zvolili tentokrát organizátoři vodu. „Voda je pro náš provoz nesmírně důležitá, setkáváme se s ní v řadě podob, umíme s ní hospodařit, navíc chladicí věže jsou obrovský a hodně lákavý monument, kterého chceme využít,“ vysvětluje Marečková.

Většina volných míst byla zaplněna jen několik minut po zveřejnění programu. Do střeženého prostoru se přitom ale dostanou jen fyzicky zdatní zájemci starší patnácti let. Nový program je v rámci podpory technického vzdělávání zdarma a i přes mimořádný zájem veřejnosti elektrárna s jeho rozšířením především kvůli kapacitním důvodům a legislativě, jež návštěvy upravuje, nepočítá.

Neúspěšní zájemci se ale do útrob jaderné elektrárny mohou podívat alespoň prostřednictvím virtuálních prohlídky, kterou lze nalézt na webové stránce.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Paranormal tým: Vyšetřování ve strašidelném lese Hoia Baciu v...

sobota, 11. srpna 2018, 14:20

Nejnáročnější projekt, do kterého se kdy jihočeský Paranormal tým pustil. Řeč je o Expedici Rumunsko, kterou parta nadšenců...

Aktualizováno 11. srpna 2018, 13:19

U Hluboké nad Vltavou se srazili dva motorkáři. Oba zemřeli

sobota, 11. srpna 2018, 11:18

Mezi Hlubokou nad Vltavou a Municemi se dnes, v sobotu 11. srpna, dopoledne čelně srazili dva motorkáři. Oba dva bohužel zemřeli....

Studenti VŠTE vytvářejí kopii Stifterova obelisku 3D technologií....

sobota, 11. srpna 2018, 12:42

Památník Adalberta Stiftera v Benešově nad Černou bude mít své „digitální dvojče“. A možná i minikopie pro turisty. Studenti...

V autě už nebudou povinné náhradní žárovky a pojistky. Končí také...

sobota, 11. srpna 2018, 11:02

Povinná výbava automobilů se brzy výrazně změní. Od října by už v automobilech nemusely být náhradní žárovky nebo pojistky. V...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u...

  • (NE)OBYČEJNÍ: Díky Beátce máme spokojenější...

  • U Vodňan se srazila dodávka s autem. Čtyři...

  • Muž posprejoval nadchod. Tvrdil, že má...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.