Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Budějčtí skejťáci chtějí uspořádat velký závod. Problémem je vratná kauce

 
pátek, 10. srpna 2018, 06:59

O skateboardových závodech dlouho budějcká skejtová komunita snila. Když už se ve městě objevil pořádný a nový park, který by byl k závodům ideální, padlo rozhodnutí spojit se s Českou asociací skateboardingu a zapojit se do jejich velkého poháru. Problémem je ale vratná kauce, kterou město výměnou za užívání parku vybírá.

„Český skateboatdový pohár se koná pravidelně ve vybraných městech České republiky. Letošní rok už po dvaadvacáté. Našim cílem je stát se jednou ze zastávek poháru a spolu s městem se začít dlouhodobě podílet na sérii těchto závodů. Dali bychom tím možnost jezdcům z celé České republiky otestovat náš nově zbudovaný skejtpark, vysvětlil jeden z organizátorů Jan Hajšman.

Cílem je také změnit stereotypní názory na komunitu kolem tohoto sportu a přilákat novou, mladší generaci.  Problémem ale zůstává vratná kauce padesát tisíc korun, kterou město za „pronájem“ parku vybírá. „Rádi bychom touto cestou využili jeho opravdový potenciál. Samotné vypůjčení parku má velmi ojedinělé podmínky. Zásadní je totiž vratná kauce, kterou město požaduje výměnou za jeho použití,“ upřesnil Hajšman.

Členové Asiciace Sféra, kteří se o konání závodu pokoušejí, uspořádali na portálu HitHit sbírku, do které mohou lidé na kauci přispět. „Kauce, kterou město vrátí po skončení závodu, pak zůstane uložena na našem transparentním účtu a bude vždy k dispozici pro kohokoliv. Díky této sbírce by vznikla určitá svoboda v užívání budějckého skejtparku pro veřejnost a místní skejtovou komunitu,“ uzavřel organizátor.

Budějcký závod by se měl konat v sobotu 25. srpna ve skateparku Čtyři Dvory. „Moc si přejeme, aby to vyšlo. Chceme přestat snít. Chceme závodit,“ uzavřel Hajšman.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Facebook Skate park Čtyři dvory
 


 

Kam dál?

DRBNA HISTORIČKA: V bývalém budějckém chudobinci dnes sídlí...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 19:10

Ke každému čtvrtku už neodmyslitelně patří Drbna historička. A jinak tomu není ani dnes. Historik Jan Schinko se v dalším...

Radar měří rychlost v ulici Josefa Dietricha v českobudějovické části...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 18:01

Obyvatelům domů v Mladém došla trpělivost s neukázněnými řidiči, kteří nedokázali hlavně v ulici Josefa Dietricha ubrat plyn....

Červencová bilance miminek: V Budějcích se narodily tři páry dvojčat

čtvrtek, 9. srpna 2018, 16:04

Celkem 215 dětí přišlo na svět v červenci letošního roku v Českých Budějovicích. Mezi nimy se objevily také tři páry dvojčat.

Kamila Beneše pochovají v Hluboké nad Vltavou příští týden

čtvrtek, 9. srpna 2018, 14:52

Voják Kamil Beneš, který byl v neděli zabit sebevražedným atentátníkem v Afghánistnánu, bude pochován v Hluboké nad Vltavou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Mobilů od Huawei se zbaví úřad vlády i ministerstvo průmyslu

Premiér Andrej Babiš (ANO) nařídil, aby se Úřad vlády ČR zbavil mobilů od čínské firmy Huawei. Stejně bude postupovat například ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Uvedli to dnes premiér a mluvčí MPO Milan Řepka. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) představuje používání hardwaru a softwaru od Huawei a další čínské firmy ZTE bezpečnostní hrozbu. Společnost Huawei tvrzení NÚKIB popřela.

Bartoš neuspěl se stížností, za nápis v Polné dostal podmínku

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše v kauze protižidovského textu na hrobě zavražděné dívky v Polné na Jihlavsku. Justice mu pravomocně vyměřila rok vězení s dvouletým podmínečným odkladem. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází, odůvodnění zatím ústavní soudci nezpřístupnili.

Ve státním podniku Diamo zasahuje policie. Zatím není jasné proč

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují ve státním podniku DIAMO. Důvod zatím není znám. Ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě uvedlo, že s policií spolupracuje.