Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Budějčtí skejťáci chtějí uspořádat velký závod. Problémem je vratná kauce

 
pátek, 10. srpna 2018, 06:59

O skateboardových závodech dlouho budějcká skejtová komunita snila. Když už se ve městě objevil pořádný a nový park, který by byl k závodům ideální, padlo rozhodnutí spojit se s Českou asociací skateboardingu a zapojit se do jejich velkého poháru. Problémem je ale vratná kauce, kterou město výměnou za užívání parku vybírá.

„Český skateboatdový pohár se koná pravidelně ve vybraných městech České republiky. Letošní rok už po dvaadvacáté. Našim cílem je stát se jednou ze zastávek poháru a spolu s městem se začít dlouhodobě podílet na sérii těchto závodů. Dali bychom tím možnost jezdcům z celé České republiky otestovat náš nově zbudovaný skejtpark, vysvětlil jeden z organizátorů Jan Hajšman.

Cílem je také změnit stereotypní názory na komunitu kolem tohoto sportu a přilákat novou, mladší generaci.  Problémem ale zůstává vratná kauce padesát tisíc korun, kterou město za „pronájem“ parku vybírá. „Rádi bychom touto cestou využili jeho opravdový potenciál. Samotné vypůjčení parku má velmi ojedinělé podmínky. Zásadní je totiž vratná kauce, kterou město požaduje výměnou za jeho použití,“ upřesnil Hajšman.

Členové Asiciace Sféra, kteří se o konání závodu pokoušejí, uspořádali na portálu HitHit sbírku, do které mohou lidé na kauci přispět. „Kauce, kterou město vrátí po skončení závodu, pak zůstane uložena na našem transparentním účtu a bude vždy k dispozici pro kohokoliv. Díky této sbírce by vznikla určitá svoboda v užívání budějckého skejtparku pro veřejnost a místní skejtovou komunitu,“ uzavřel organizátor.

Budějcký závod by se měl konat v sobotu 25. srpna ve skateparku Čtyři Dvory. „Moc si přejeme, aby to vyšlo. Chceme přestat snít. Chceme závodit,“ uzavřel Hajšman.

Napsala Ell Plate | Foto Facebook Skate park Čtyři dvory
 


 

Kam dál?

DRBNA HISTORIČKA: V bývalém budějckém chudobinci dnes sídlí...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 19:10

Ke každému čtvrtku už neodmyslitelně patří Drbna historička. A jinak tomu není ani dnes. Historik Jan Schinko se v dalším...

Radar měří rychlost v ulici Josefa Dietricha v českobudějovické části...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 18:01

Obyvatelům domů v Mladém došla trpělivost s neukázněnými řidiči, kteří nedokázali hlavně v ulici Josefa Dietricha ubrat plyn....

Červencová bilance miminek: V Budějcích se narodily tři páry dvojčat

čtvrtek, 9. srpna 2018, 16:04

Celkem 215 dětí přišlo na svět v červenci letošního roku v Českých Budějovicích. Mezi nimy se objevily také tři páry dvojčat.

Kamila Beneše pochovají v Hluboké nad Vltavou příští týden

čtvrtek, 9. srpna 2018, 14:52

Voják Kamil Beneš, který byl v neděli zabit sebevražedným atentátníkem v Afghánistnánu, bude pochován v Hluboké nad Vltavou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u...

  • (NE)OBYČEJNÍ: Díky Beátce máme spokojenější...

  • U Vodňan se srazila dodávka s autem. Čtyři...

  • Muž posprejoval nadchod. Tvrdil, že má...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.