Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na dovolenou můžete vyrazit s domácími mazlíčky. Možností jsou ale i zvířecí hotely

 
sobota, 14. července 2018, 07:48

Spolu s letní dovolenou řada lidí řeší, jak po tuto dobu naložit se svými domácími mazlíčky. Někteří do zahraničí vyrazí i s nimi, jiní musí pro své čtyřnohé parťáky hledat hlídání. Možností už je v této době opravdu hodně.

Pokud cestujete do zahraničí ve společnosti vašeho zvířecího parťáka, je nutné dodržet určitá pravidla. Každé zvíře by mělo být označeno mikročipem, uznáváno je také tetování, které ale musí být jasně čitelné a provedeno dříve než 3. července 2011. Kromě mimořádných akcí, jako jsou soutěže, výstavy nebo sportovní akce nesmí lidí v rámci Evropské unie cestovat s více než pěti domácími mazlíčky.

„Před cestou si chovatel musí u schváleného soukromého veterinárního lékaře také zajistit pro své zvíře pas, který platí ve všech členských státech Evropské unie.  V pasu musí být uvedena osoba, kterou zvíře do zahraničí doprovází, touto osobou bývá zpravidla majitel. Pokud zvíře doprovází někdo jiný, musí mít v takovém případě písemné zmocnění majitele,“ upozornil mluvčí státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Zvíře musí být před cestou očkováno proti vzteklině, a to minimálně 21 dní před dovolenou. Pokud budete se psem cestovat do Velké Británie, Irska, na Maltu či do Finska musí být zvíře 120 až 24 hodin předem odčerveno. Je důležité tuto skutečnost zaznamenat ve vydaném pasu. Pro cestování se zvířetem mimo území EU musí být splněny dovozní podmínky stanovené konkrétní třetí země. 

Podle cvičitelky psů Elišky Brabcové je také velmi důležité, najít si v místě dovolené předem veterinární ordinaci. „Například v Chorvatsku je bourovčík jižní, se kterým když se pes setká, tak je třeba jet k veterináři ihned,“ vysvětluje.

Psí hotely je třeba objednávat dopředu

Ne na každou dovolenou ale mohou zvířecí parťáci vyrazit se svými pány. Některé země například zakazují vstup na své území s určitými plemeny psů. Většinou se jedná o bull plemena.

Možností hlídání domácích mazlíčků už je ale naštěstí velké množství. V mnoha příkladech pomohou ostatní členové rodiny. Na oblíbenosti ale v posledních letech získávají psí hotely, které mají zpravidla celé léto plno. 

„Mám zkušenost s jedním psím hotelem tady na jihu Čech, kam dávám své psy už zhruba tři roky. Vždycky na týden v létě a jsem opravdu spokojená. Majitelé jsou skvělí lidé a psům se věnují, chodí na procházky a hrají si s nimi. Vždycky dostanu i fotky a videa z pobytu,“ prozradila Patricie Ševčíková ze Strakonic.

Ceny psích hotelů se přitom ve většině případů odvíjejí od velikosti psa. V průměru se za malé plemeno platí sto padesát korun, u středních a velkých plemen je cena o padesát až sto korun vyšší. Některé hotely nabízejí hlídání i jiných mazlíčků jako jsou želvy, morčata, fretky nebo králíčci. U nich se cena pohybuje kolem padesáti korun.

Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

DRBNA RADILKA: Po evropských dálnicích svižně, bezpečně a bez pokut

pátek, 13. července 2018, 17:28

I letos vyrazí tisíce našich turistů na zahraniční dovolenou po vlastní ose. A přirozeně jak jinak než po dálnicích. Jízda po...

Nadupaná auta s divokým koněm ve znaku obsadí i českobudějovické...

pátek, 13. července 2018, 14:35

Silné americké stroje ovládnou jihočeské silnice. Milovníci skvostných silných aut značky Ford Mustang všech generací si totiž...

Otec hledá vodáky, kteří ve Větřní na Českokrumlovsku zachraňovali...

pátek, 13. července 2018, 12:44

Tragickou událostí začala letošní vodácká sezona na Vltavě na jihu Čech. Na jezu ve Větřní se v sobotu 16. června otočila kánoe s...

KAM ZA SPORTEM: Prachatická Xterra Czech láká na kvalitní triatlon....

pátek, 13. července 2018, 11:35

Lákavý dvoudenní nejen triatlonový program nabízí závod Xterra Czech v okolí Prachatic. Konají se i další triatlony a své...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.

V hovězím z Polska se našla salmonela, zavádějí se kontroly

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením na trh. Důvodem je zjištění veterinářů, že asi 700 kilogramů polského hovězího masa, které bylo skladováno ve středních Čechách u společnosti Frost Logistics, obsahovalo bakterie salmonely. Nyní se zkoumá, zda se prodalo koncovým zákazníkům. Na mimořádném briefingu to oznámil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Vzorky z masa odebírali veterináři v minulém týdnu, dnes přišly výsledky.