Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějckou teplárnu čeká pravidelná letní odstávka

 
čtvrtek, 12. července 2018, 15:32

Pravidelná několikadenní odstávka výrobního zařízení čeká českobudějovickou teplárnu v druhé polovině července. Náhradní energetické zdroje ale zajistí, aby nebyla přerušena dodávka teplé vody a nízkotlaké páry.

Odstávka výroby teplé vody v hlavní areálu v Novohradské ulici začne v pátek 20. července ve dvacet hodin a bude trvat do úterý 24. července do 9 hodin ráno. Nedojde ale k přerušení dodávky teplé vody a nízkotlaké páry. Vše zajistí náhradní energetické zdroje. 

„U plánovaných oprav rozvodů teplé vody či výměníkových stanic může dojít ke krátkodobým lokálním omezením. O nich budou odběratelé v místě předem informováni,“ vysvětlila mluvčí teplárny Bohdana Kollerová.

Během odstávky dojde k nutným revizím a opravám, které nemohou být provedeny za plného provozu, ale jsou nutné pro zajištění bezpečné výroby a dodávek tepla v příští topné sezoně.

Jednou ze stěžejních akcí se stane výměna dosluhující uzavírací armatury najížděcí redukce kotle K11. Armatura bude z vysokotlakého rozvaděče kompletně demontována a na její místo se instaluje nová. Práce je naplánována téměř rok, neboť právě při loňské odstávce a kontrole stavu zařízení se zjistil její neuspokojivý stav. Tepelně a tlakově zatížené výrobní zařízení, kterým prochází vysokotlaká pára o teplotě 535 stupnů Celsia a tlaku 90 bar do najížděcí redukce, je už na konci své životnosti.

Výměna je plánována do celého termínu odstávky, včetně tepelné úpravy během svařovaní i po něm. Zakončí ho rentgenová kontrola kvality svarů. 

Další časově náročnou prací, kterou lze provést jen při odstavení zařízení, je měření parovodů na takzvané tečení materiálu. Při něm se prověřuje, zda parovodní potrubí s určenými provozními hodinami stále splňuje rozměrové normy, stálost tvaru a především kvalitu materiálu. Sobotní bezproudí pak umožní pracovat na vysokonapěťovém zařízení, které jinak v průběhu roku vypnout nelze. 

Zařízení se kontroluje po celý rok. Podle zjištěných nálezů se opravy směřují právě do letní odstávky. Ta pak probíhá podle přesného harmonogramu. Čas je pevně daný a všechny práce se musí zvládnout, ať je již teplárna provádí sama nebo za pomoci dodavatelských firem. 

Tisková zpráva | Foto teplarna-cb.cz
 


 

Kam dál?

Lipenským policistům začala sezona na vodě

čtvrtek, 12. července 2018, 14:19

První případy řešili na přelomu června a července lipenští policisté, kterým začala sezona na hladině lipenské přehrady. Zde...

ANKETA: Odložení nové sportovní haly pro nás bude zklamáním, říká...

čtvrtek, 12. července 2018, 13:01

V pondělí 16. července by se mělo rozhodnout o dalším osudu budějcké sportovní haly. Náročná investiční akce se dostala do skluzu...

Frekventovaná budějcká křižovatka se po rekonstrukci znovu otevírá

čtvrtek, 12. července 2018, 10:26

Řidiče potěší dřívější zprůjezdnění jedné z frekventovaných budějckých křižovatek, která prošla dvouměsíční rekonstrukcí. Úpravy...

Řidič neudržel nervy na uzdě a pustil se do auta druhého účastníka...

čtvrtek, 12. července 2018, 09:01

Způsob jízdy řidiče fiatu naštval v Českých Budějovicích osmadvacetiletého muže za volantem škodovky tak, že vyběhl ze svého auta...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.