Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějckou teplárnu čeká pravidelná letní odstávka

 
čtvrtek, 12. července 2018, 15:32

Pravidelná několikadenní odstávka výrobního zařízení čeká českobudějovickou teplárnu v druhé polovině července. Náhradní energetické zdroje ale zajistí, aby nebyla přerušena dodávka teplé vody a nízkotlaké páry.

Odstávka výroby teplé vody v hlavní areálu v Novohradské ulici začne v pátek 20. července ve dvacet hodin a bude trvat do úterý 24. července do 9 hodin ráno. Nedojde ale k přerušení dodávky teplé vody a nízkotlaké páry. Vše zajistí náhradní energetické zdroje. 

„U plánovaných oprav rozvodů teplé vody či výměníkových stanic může dojít ke krátkodobým lokálním omezením. O nich budou odběratelé v místě předem informováni,“ vysvětlila mluvčí teplárny Bohdana Kollerová.

Během odstávky dojde k nutným revizím a opravám, které nemohou být provedeny za plného provozu, ale jsou nutné pro zajištění bezpečné výroby a dodávek tepla v příští topné sezoně.

Jednou ze stěžejních akcí se stane výměna dosluhující uzavírací armatury najížděcí redukce kotle K11. Armatura bude z vysokotlakého rozvaděče kompletně demontována a na její místo se instaluje nová. Práce je naplánována téměř rok, neboť právě při loňské odstávce a kontrole stavu zařízení se zjistil její neuspokojivý stav. Tepelně a tlakově zatížené výrobní zařízení, kterým prochází vysokotlaká pára o teplotě 535 stupnů Celsia a tlaku 90 bar do najížděcí redukce, je už na konci své životnosti.

Výměna je plánována do celého termínu odstávky, včetně tepelné úpravy během svařovaní i po něm. Zakončí ho rentgenová kontrola kvality svarů. 

Další časově náročnou prací, kterou lze provést jen při odstavení zařízení, je měření parovodů na takzvané tečení materiálu. Při něm se prověřuje, zda parovodní potrubí s určenými provozními hodinami stále splňuje rozměrové normy, stálost tvaru a především kvalitu materiálu. Sobotní bezproudí pak umožní pracovat na vysokonapěťovém zařízení, které jinak v průběhu roku vypnout nelze. 

Zařízení se kontroluje po celý rok. Podle zjištěných nálezů se opravy směřují právě do letní odstávky. Ta pak probíhá podle přesného harmonogramu. Čas je pevně daný a všechny práce se musí zvládnout, ať je již teplárna provádí sama nebo za pomoci dodavatelských firem. 

Tisková zpráva | Foto teplarna-cb.cz
 


 

Kam dál?

Lipenským policistům začala sezona na vodě

čtvrtek, 12. července 2018, 14:19

První případy řešili na přelomu června a července lipenští policisté, kterým začala sezona na hladině lipenské přehrady. Zde...

ANKETA: Odložení nové sportovní haly pro nás bude zklamáním, říká...

čtvrtek, 12. července 2018, 13:01

V pondělí 16. července by se mělo rozhodnout o dalším osudu budějcké sportovní haly. Náročná investiční akce se dostala do skluzu...

Frekventovaná budějcká křižovatka se po rekonstrukci znovu otevírá

čtvrtek, 12. července 2018, 10:26

Řidiče potěší dřívější zprůjezdnění jedné z frekventovaných budějckých křižovatek, která prošla dvouměsíční rekonstrukcí. Úpravy...

Řidič neudržel nervy na uzdě a pustil se do auta druhého účastníka...

čtvrtek, 12. července 2018, 09:01

Způsob jízdy řidiče fiatu naštval v Českých Budějovicích osmadvacetiletého muže za volantem škodovky tak, že vyběhl ze svého auta...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: V hlavní roli budějcké náměstí....

  • Tragická nehoda u Hořic na Šumavě má třetí...

  • Inspektoři zadrželi kamion s kebabem....

  • Tragickou nehodu u Drhovle na Písecku...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš: Můj syn nikdy neměl české občanství, ve Švýcarsku studoval

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ve stručném vyjádření novinářům řekl, že jeho syn Andrej nikdy nebyl českým občanem. Předseda vlády opět kritizoval autory reportáže serveru Seznam Zprávy, ve které jeho syn hovořil o tom, že byl kvůli kauze Čapí hnízdo unesen na Krym. Žurnalisté podle Babiše při natáčení porušili zákon. V souvislosti se dnes zveřejněným e-mailem Babiše mladšího řekl, že nyní redakce Seznamu zneužívá i korespondenci s jeho synem.

Test arašídů: plísní se nemusíte bát

Solené buráky patří k tradičnímu občerstvení nabízenému hostům doma na návštěvě i v restauraci. Časopis dTest otestoval kvalitu pražených solených arašídů. Spotřebitelé se nemusí obávat o své zdraví, nezávislý test totiž ukázal, že buráky neobsahují žádné nežádoucí látky. Prohřešky výrobců se týkaly pouze nedodrženého množství soli.

Můj otec lže, chci vypovídat o svém únosu, napsal reportérům Seznamu syn Andreje Babiše

Dění kolem syna Andreje Babiše nabírá nečekaný směr. Po zveřejnění reportáže kontaktoval redakci Televize Seznam právě Babiš mladší, který v e-mailu žádá o pomoc. Podle svých slov chce vypovídat na policii, jeho otec podle e-mailové zprávy lže.