Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějckou teplárnu čeká pravidelná letní odstávka

 
čtvrtek, 12. července 2018, 15:32

Pravidelná několikadenní odstávka výrobního zařízení čeká českobudějovickou teplárnu v druhé polovině července. Náhradní energetické zdroje ale zajistí, aby nebyla přerušena dodávka teplé vody a nízkotlaké páry.

Odstávka výroby teplé vody v hlavní areálu v Novohradské ulici začne v pátek 20. července ve dvacet hodin a bude trvat do úterý 24. července do 9 hodin ráno. Nedojde ale k přerušení dodávky teplé vody a nízkotlaké páry. Vše zajistí náhradní energetické zdroje. 

„U plánovaných oprav rozvodů teplé vody či výměníkových stanic může dojít ke krátkodobým lokálním omezením. O nich budou odběratelé v místě předem informováni,“ vysvětlila mluvčí teplárny Bohdana Kollerová.

Během odstávky dojde k nutným revizím a opravám, které nemohou být provedeny za plného provozu, ale jsou nutné pro zajištění bezpečné výroby a dodávek tepla v příští topné sezoně.

Jednou ze stěžejních akcí se stane výměna dosluhující uzavírací armatury najížděcí redukce kotle K11. Armatura bude z vysokotlakého rozvaděče kompletně demontována a na její místo se instaluje nová. Práce je naplánována téměř rok, neboť právě při loňské odstávce a kontrole stavu zařízení se zjistil její neuspokojivý stav. Tepelně a tlakově zatížené výrobní zařízení, kterým prochází vysokotlaká pára o teplotě 535 stupnů Celsia a tlaku 90 bar do najížděcí redukce, je už na konci své životnosti.

Výměna je plánována do celého termínu odstávky, včetně tepelné úpravy během svařovaní i po něm. Zakončí ho rentgenová kontrola kvality svarů. 

Další časově náročnou prací, kterou lze provést jen při odstavení zařízení, je měření parovodů na takzvané tečení materiálu. Při něm se prověřuje, zda parovodní potrubí s určenými provozními hodinami stále splňuje rozměrové normy, stálost tvaru a především kvalitu materiálu. Sobotní bezproudí pak umožní pracovat na vysokonapěťovém zařízení, které jinak v průběhu roku vypnout nelze. 

Zařízení se kontroluje po celý rok. Podle zjištěných nálezů se opravy směřují právě do letní odstávky. Ta pak probíhá podle přesného harmonogramu. Čas je pevně daný a všechny práce se musí zvládnout, ať je již teplárna provádí sama nebo za pomoci dodavatelských firem. 

Tisková zpráva | Foto teplarna-cb.cz
 


 

Kam dál?

Lipenským policistům začala sezona na vodě

čtvrtek, 12. července 2018, 14:19

První případy řešili na přelomu června a července lipenští policisté, kterým začala sezona na hladině lipenské přehrady. Zde...

ANKETA: Odložení nové sportovní haly pro nás bude zklamáním, říká...

čtvrtek, 12. července 2018, 13:01

V pondělí 16. července by se mělo rozhodnout o dalším osudu budějcké sportovní haly. Náročná investiční akce se dostala do skluzu...

Frekventovaná budějcká křižovatka se po rekonstrukci znovu otevírá

čtvrtek, 12. července 2018, 10:26

Řidiče potěší dřívější zprůjezdnění jedné z frekventovaných budějckých křižovatek, která prošla dvouměsíční rekonstrukcí. Úpravy...

Řidič neudržel nervy na uzdě a pustil se do auta druhého účastníka...

čtvrtek, 12. července 2018, 09:01

Způsob jízdy řidiče fiatu naštval v Českých Budějovicích osmadvacetiletého muže za volantem škodovky tak, že vyběhl ze svého auta...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na budějckém náměstí se stále natáčí. Herci...

  • V chatce v Semicích u Písku uhořelo malé dítě

  • KOMENTÁŘ: Lesk a bída Kazmova velkolepého...

  • Třináctiletý Petr Karala utekl z...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Za dílo budete muset zaplatit, i když se na ceně nedomluvíte

Domluvit se na ceně toho, čemu se říká dílo, bývá složité. Dílem může být stavba či rekonstrukce domu nebo bytu, výroba nábytku na míru z objednatelem dodaného materiálu, oprava auta, zkrácení dlouhých nohavic a mnoho dalšího. Pro spotřebitele je cena důležitá, ale z pohledu občanského zákoníku se nejedná o takzvanou podstatnou náležitost smlouvy. Jak předcházet nedorozumění?

Pan Ho před soudem: Podzimní proces v USA může ukázat, jak Zeman přišel k čínskému poradci

V korupčním skandálu neziskového křídla čínské společnosti CEFC nastal další zajímavý zlom. Jak informují New York Times, v pátek 14. září stáhli federální žalobci v USA obvinění proti Cheikhu Gadiovi, bývalému ministru zahraničí Senegalu. Případ se týká i Česka, kde byla CEFC donedávna velmi aktivní. Bývalý šéf skupiny Jie Ťien-ming i přes vyšetřování v Číně zůstává poradcem prezidenta Zemana.

Čtyři bývalí manažeři z vnitra čelí obžalobě za smlouvy s Fujitsu

Čtyři bývalí vedoucí zaměstnanci ministerstva vnitra stanou před soudem kvůli obvinění, že při sjednávání smluvních dodatků s firmou Fujitsu Technology porušili své povinnosti při správě majetku státu a obcházeli zákon o veřejných zakázkách. Podle obžaloby, kterou má ČTK k dispozici, způsobili obžalovaní vnitru celkovou škodu 11,7 milionu korun. Mezi stíhanými je i exředitel odboru eGovernmentu Miroslav Duda, kterého už soudy potrestaly tříletou podmínkou v souvislosti se zmanipulováním zakázky na výplatu sociálních dávek.