Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Budějcích vyrostla na levém břehu Vltavy pláž. Vstup do vody je ale na vlastní riziko

 
pondělí, 25. června 2018, 16:37

Na oblíbeném levém břehu Vltavy se objevila nová pláž. U cyklostezky vedoucí směrem do centra Českch Budějovic nebo na Hlubokou nad Vltavou se nyní lidé mohou do řeky dostat po písku. Náměstěk primátora Petr Holický ale upozorňuje, že vstup je pouze na vlastní riziko.

„Pláž se nám podařilo vybudovat také díky vstřícnosti státního podniku Povodí Vltavy. Nečekejte ale, že tady bude plavčík vyvěšovat modrou, červenou nebo černou vlajku. Žádný tady nebude. Není to koupaliště. Pokud by snad někoho napadlo tudy vstupovat do vody, činí tak na vlastní riziko. A pozor na kolemjedoucí vltavské parníky,“ upozornil náměstek Holický.

Během několika dní by na stejné straně měla vzniknout ještě jedna stejná pláž.

Napsala Ell Plate | Foto Facebook Petr Holický
 


 

Kam dál?

Padlé vojáky připomene v Budějcích pamětní žulová deska

pondělí, 25. června 2018, 15:37

Pamětní deskou z černé žuly bude od středy 27. června označen vojenský hřbitov v Českých Budějovicích. O pietní označení místa...

Pilot Šonka ovládl Air Race v Budapešti

pondělí, 25. června 2018, 12:52

Akrobatický pilot Martin Šonka vyhrál budapešťský závod Red Bull Air Race a po třetím triumfu v kariéře se osamostatnil na třetím...

Kvalita vody ke koupání je ve sledovaných lokalitách Jihočeského...

pondělí, 25. června 2018, 11:45

Koupací sezóna, která pravidelně začíná k prvnímu červnu, zaměstnává i jihočeské hygieniky. Ti kontrolují pravidelně ve...

Jihočeský sokol má přes osm tisíc členů. Ve velkých městech jim ale...

pondělí, 25. června 2018, 09:21

Jihočeská sokolská župa v posledních letech obtížněji shání cvičitele hlavně pro organizace ve větších městech. Přesto se počet...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Otec hledá vodáky, kteří ve Větřní na...

  • Řidič dodávky, která se u Kamenného Újezdu...

  • U Nové Vsi došlo k tragické nehodě....

  • ANKETA: Michal Trpák vytváří v Budějcích...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Z nešetrného sběru a ničení borůvek si můžete odnést tučnou pokutu

Kanadské borůvky se našim lesním chutí rozhodně nevyrovnají. Borůvkové knedlíky jsou navíc nejen s Jizerskými horami neodmyslitelně spjaty. Sběr borůvek může ale přírodě velmi uškodit.

Naštvěte se – a Facebook už zařídí zbytek. Populisté profitují z hněvu na sociálních sítích

Málokterý populistický politik se obejde bez emotivních gest při veřejných vystoupeních nebo emočně zabarvených výrazů v příspěvcích na sociálních sítích. Právě tam, konkrétně na Facebooku, můžou emoce – a nejvíce hněv – populistům pomoci zasáhnout větší publikum. Algoritmus Facebooku totiž takovým emotivním příspěvkům „fandí“.

Jak správně postupovat při reklamaci zájezdu?

Vrátili jste se z dovolené rozčarovaní ze služeb, které vám poskytla cestovní kancelář? Ubytování bylo horší, vzdálenost od moře neodpovídala informaci v katalogu a slibovaný bazén úplně chyběl? Braňte se a vady zájezdu reklamujte.