Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Děti z budějcké Arpidy nahrály s kapelou Vypsaná fixa jejich píseň Čtyři slunce

 
čtvrtek, 14. června 2018, 12:32

Nový videoklip ke skladbě Čtyři slunce od kapely Vypsaná fixa představily ve středu 13. června děti z budějckého centra Arpida. Tamější hudební uskupení Krb má píseň od známé české skupiny už dlouho ve svém repertoáru a zpěvákům se jejich podání natolik líbilo, že je pozvali do svého studia v Seči u Chrudimi, kde společně novou verzi Čtyř sluncí natočili.

Centrum s kapelou Vypsaná fixa už několikrát spolupracovalo. „Rozhodli jsme se spolupráci ještě rozšířit, a proto jsem Fixu znovu oslovili, protože arpiďácké hudební uskupení Krb zpívá jejich píseň Čtyři slunce. Jejich verze se kapele libila, a tak jsme se dohodli a vyrazili za nimi do nahrávacího studia. Z celé cesty jsme natočili i video,“ vysvětlil za Centrum Arpida mluvčí Ondřej Hellebrant.


Videoklip, který s kapelou Vypsaná fixa natočily děti z Arpidy.

Budějcké Centrum Arpida už 25 let pomáhá rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením. „První impuls k vzniku centra přišel od rodičů, takže i podle toho vypadá vývoj Arpidy. Na začátku bylo zhruba šest dětí, teď k nám denně přijde na 150 lidí,“ popsal ředitel centra Marek Wohlgemuth. „Hlavní myšlenkou je nabídnout těm lidem tady příležitosti pro život, hledat v nich jejich schopnosti a rozvíjet jejich samostatnost,“ dodal.

K příležitosti oslav čtvrtstoletí pořádá centrum festival Arpi.day, na kterém vystoupí několik známých tváří. „Chceme, aby se o nás vědělo, abychom nebyli jen nějak centrum na okraji Budějc. Rozhodli jsme se, že o sobě dámě vědět koncertem, protože muzika spojuje. Vymysleli jsme tedy Arpi.day, hudební festival, který se bude konat 14. října na výstavišti v Českých Budějovicích,“ přiblížil Hellebrant.

Na festivalu vystoupí například kapela The Tap Tap, Vypsaná fixa, účast slíbil i Pekař. „Už několikrát se na nás byl podívat a centrum se mu líbilo. Možná i proto slíbil přímo pro Arpidu napsat píseň, na kterou pak společně, stejně jako s Vypsanou fixou, natočíme klip. Už se moc těšíme,“ prozradil mluvčí centra.

„Pětadvacáté narozeniny budeme slavit po celý rok. Už za sebou máme Arpiďáckou pohodičku, na kterou přišlo v neděli 10. června přes pět stovek platících lidí, z čehož máme obrovskou radost, a čeká nás spoustu dalších akcí,“ uzavřel za Centrum Arpida Ondřej Hellebrant.

 


 

Kam dál?

Jihočeši jednali se Středočechy o těsnější spolupráci nejen v...

čtvrtek, 14. června 2018, 11:28

Zástupci sousedních krajů – Jihočeského a Středočeského – se ve středu 13. června sešli, aby si nastavili těsnější spolupráci...

Okolí Temelína dočasně zkrášlují tři sochy. Prohlédnou si je...

čtvrtek, 14. června 2018, 10:26

Tři unikátní velkorozměrné sochy vítají zaměstnance elektrárny Temelín. Rozsáhlý areál jaderného zařízení se poprvé v historii...

Začala rekonstrukce tobogánu na budějcké plovárně. Těšit se můžeme na...

čtvrtek, 14. června 2018, 09:12

Českobudějovická plovárna zahájila kompletní rekonstrukci tobogánu. Ten bude modernější, delší a technicky vychytanější. Opravy...

Dlouhodobý pokles produkce pitné vody se v Jihočeském kraji...

čtvrtek, 14. června 2018, 08:06

Mírné zvýšení produkce pitné vody o 224 tisíc kubických metrů na 16,073 milionů kubíků, kterou loni Jihočeský vodárenský svaz...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.