Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Děti z budějcké Arpidy nahrály s kapelou Vypsaná fixa jejich píseň Čtyři slunce

 
čtvrtek, 14. června 2018, 12:32

Nový videoklip ke skladbě Čtyři slunce od kapely Vypsaná fixa představily ve středu 13. června děti z budějckého centra Arpida. Tamější hudební uskupení Krb má píseň od známé české skupiny už dlouho ve svém repertoáru a zpěvákům se jejich podání natolik líbilo, že je pozvali do svého studia v Seči u Chrudimi, kde společně novou verzi Čtyř sluncí natočili.

Centrum s kapelou Vypsaná fixa už několikrát spolupracovalo. „Rozhodli jsme se spolupráci ještě rozšířit, a proto jsem Fixu znovu oslovili, protože arpiďácké hudební uskupení Krb zpívá jejich píseň Čtyři slunce. Jejich verze se kapele libila, a tak jsme se dohodli a vyrazili za nimi do nahrávacího studia. Z celé cesty jsme natočili i video,“ vysvětlil za Centrum Arpida mluvčí Ondřej Hellebrant.


Videoklip, který s kapelou Vypsaná fixa natočily děti z Arpidy.

Budějcké Centrum Arpida už 25 let pomáhá rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením. „První impuls k vzniku centra přišel od rodičů, takže i podle toho vypadá vývoj Arpidy. Na začátku bylo zhruba šest dětí, teď k nám denně přijde na 150 lidí,“ popsal ředitel centra Marek Wohlgemuth. „Hlavní myšlenkou je nabídnout těm lidem tady příležitosti pro život, hledat v nich jejich schopnosti a rozvíjet jejich samostatnost,“ dodal.

K příležitosti oslav čtvrtstoletí pořádá centrum festival Arpi.day, na kterém vystoupí několik známých tváří. „Chceme, aby se o nás vědělo, abychom nebyli jen nějak centrum na okraji Budějc. Rozhodli jsme se, že o sobě dámě vědět koncertem, protože muzika spojuje. Vymysleli jsme tedy Arpi.day, hudební festival, který se bude konat 14. října na výstavišti v Českých Budějovicích,“ přiblížil Hellebrant.

Na festivalu vystoupí například kapela The Tap Tap, Vypsaná fixa, účast slíbil i Pekař. „Už několikrát se na nás byl podívat a centrum se mu líbilo. Možná i proto slíbil přímo pro Arpidu napsat píseň, na kterou pak společně, stejně jako s Vypsanou fixou, natočíme klip. Už se moc těšíme,“ prozradil mluvčí centra.

„Pětadvacáté narozeniny budeme slavit po celý rok. Už za sebou máme Arpiďáckou pohodičku, na kterou přišlo v neděli 10. června přes pět stovek platících lidí, z čehož máme obrovskou radost, a čeká nás spoustu dalších akcí,“ uzavřel za Centrum Arpida Ondřej Hellebrant.

 


 

Kam dál?

Jihočeši jednali se Středočechy o těsnější spolupráci nejen v...

čtvrtek, 14. června 2018, 11:28

Zástupci sousedních krajů – Jihočeského a Středočeského – se ve středu 13. června sešli, aby si nastavili těsnější spolupráci...

Okolí Temelína dočasně zkrášlují tři sochy. Prohlédnou si je...

čtvrtek, 14. června 2018, 10:26

Tři unikátní velkorozměrné sochy vítají zaměstnance elektrárny Temelín. Rozsáhlý areál jaderného zařízení se poprvé v historii...

Začala rekonstrukce tobogánu na budějcké plovárně. Těšit se můžeme na...

čtvrtek, 14. června 2018, 09:12

Českobudějovická plovárna zahájila kompletní rekonstrukci tobogánu. Ten bude modernější, delší a technicky vychytanější. Opravy...

Dlouhodobý pokles produkce pitné vody se v Jihočeském kraji...

čtvrtek, 14. června 2018, 08:06

Mírné zvýšení produkce pitné vody o 224 tisíc kubických metrů na 16,073 milionů kubíků, kterou loni Jihočeský vodárenský svaz...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Hluboké nad Vltavou se srazili dva...

  • Po sedmnáctileté Tereze Tondlové pátrají...

  • Tragická sobota na jihu Čech. Během jediného...

  • Nedal jim cigarety ani peníze, tak ho surově...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Chomutově má dnes pohřeb první z vojáků zabitých v Afghánistánu

V Chomutově se dnes od 12:00 uskuteční pohřeb Martina Marcina, který se stal obětí atentátníka v Afghánistánu. Obřad bude v kostele sv. Ignáce z Loyoly. Marcin je jedním ze tří českých vojáků, kteří 5. srpna zahynuli při útoku, k němuž se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán. Afghánec se v jejich blízkosti odpálil, když byli na pěší hlídce nedaleko Bagrámu.

Pohled do zákulisí únosů: nejde jen o výkupné, peníze tečou už během jednání o rukojmích

Nečiní mně problém říci, že to dělám pro peníze a že mé služby nejsou levné. Nejsem charita. Jsem profesionál.“ „Zda se zajímám o rukojmí? Jestli s nimi soucítím? To bych řekl, že ano! Ale nikdy nedovolím, aby city zatemnily můj úsudek,“ tvrdí jeden ze soukromých vyjednavačů, kteří dohadují propuštění západních rukojmí z krizových regionů.

Horko zvyšuje odbyt slabších piv, ale vyhání lidi ze zahrádek

Spíš než po silnějších dvanácti- i vícestupňových pivech lidé v horkém počasí častěji sahají po pivech slabších. Jihomoravské pivovary sezonu naplno využívají a vyrábějí na hranici svých kapacit. Vyplývá to z ankety.