Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Písecký Michal Brousil je mistrem Evropy v disciplínách nejtvrdších hasičů

 
čtvrtek, 14. června 2018, 14:42

Při mistrovství Evropy v disciplínách TFA v německém Mönchengladbachu dosáhl fantastického úspěchu jihočeský reprezentant Michal Brousil. Písecký profesionální hasič v prestižním klání a velké konkurenci ve své věkové kategorii vybojoval titul. Na šampionátu navíc česká štafeta brala stříbro a skvěle si vedli i další Jihočeši. Všichni se vešli do elitní evropské dvacítky nejtvrdších hasičů.

Vynikající formu si profesionální hasič Michal Brousil, sloužící na stanici v Písku, drží již od loňského roku, kdy nejprve suverénně ovládl jihočeský závod TFA, následně pak získal mistrovský titul na mistrovství Hasičských záchranných sborů České republiky v Ústí nad Labem a zároveň byl součástí jihočeského týmu, kterému se na severozápadě Čech podařilo obhájit zlaté republikové medaile.

Ve skvělých výkonech Michal Brousil pokračuje i v letošním roce. Ovládl několik závodů a svoji současnou parádní výkonnost zúročil právě na mistrovství Evropy v německém Mönchengladbachu.

Ve věkové kategorii do třiceti let reprezentant Jihočeského kraje nenašel přemožitele a odvezl si tak zlatou medaili. Že byl jeho výkon famózní, dokazuje to, že jeho čas byl v celkovém pořadí druhý nejlepší.


MIchal Brousil.

Písecký hasič má opravdu fantastickou formu, protože utkat se v závodě TFA není žádný med, navíc na mezinárodní úrovni. Disciplíny dokonale prověří zdatnost, um i psychiku soutěžících, z nichž si mnozí sáhnou až na dno. TFA je zkratkou anglických slov Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije a je názvem nejtěžších hasičských soutěží, které svými podmínkami simulují práci hasiče při zásahu. Hasič je ustrojen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic a přilby a s nasazeným aktivním dýchacím přístrojem. 

A co konkrétně závod v Německu obnášel? Byl stejně tak jako v českých závodech rozdělen do čtyř úseků. „První úsek – roztažení 8 B hadic a smotání 2 B hadic (tento úsek museli závodníci oproti českým závodům absolvovat s nasazeným dýchacím přístrojem). Druhý úsek – přebouchání závaží palicí, tažení osmdesátikilové figuríny na vzdálenost 80 metrů, protažení patnáctikilového závaží betonovou trubkou a překonání třímetrové bariéry. Třetí úsek – postavení žebříku, vynesení patnáctikilového kanystru do třetího patra, vytažení 2 B hadic, snesení kanystrů a zašroubování hubice na proudnici. Čtvrtý úsek – výběh patnácti pater evakuačního schodiště nemocnice," upřesnila informace mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Ale nejen evropský šampion Michal Brousil si v Německu vedl znamenitě. „Společně s kolegy Petrem Molešem, Michalem Přecechtělem a Janem Haderkou navíc vybojoval stříbrnou medaili ve štafetovém závodě družstev," vyzdvihla Vendula Matějů.

Češi na šampuionátu dokázali, že patří mezi evropskou špičku. Všech deset členů českého reprezentačního družstva skončilo v elitní dvacítce nejtvrdších hasičů Evropy.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto HZS | Zdroj HZS Jihočeského kraje
 


 

Kam dál?

VIDEO: Děti z budějcké Arpidy nahrály s kapelou Vypsaná fixa jejich...

čtvrtek, 14. června 2018, 12:32

Nový videoklip ke skladbě Čtyři slunce od kapely Vypsaná fixa představily ve středu 13. června děti z budějckého centra Arpida....

Jihočeši jednali se Středočechy o těsnější spolupráci nejen v...

čtvrtek, 14. června 2018, 11:28

Zástupci sousedních krajů – Jihočeského a Středočeského – se ve středu 13. června sešli, aby si nastavili těsnější spolupráci...

Okolí Temelína dočasně zkrášlují tři sochy. Prohlédnou si je...

čtvrtek, 14. června 2018, 10:26

Tři unikátní velkorozměrné sochy vítají zaměstnance elektrárny Temelín. Rozsáhlý areál jaderného zařízení se poprvé v historii...

Začala rekonstrukce tobogánu na budějcké plovárně. Těšit se můžeme na...

čtvrtek, 14. června 2018, 09:12

Českobudějovická plovárna zahájila kompletní rekonstrukci tobogánu. Ten bude modernější, delší a technicky vychytanější. Opravy...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dvaatřicetiletý muž z Budějc už nechtěl...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Je sečteno. Volby do Senátu Parlamentu České...

  • Lékařský dům Géčko nabídne ordinace pro...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.

Češi zachraňují helikoptérou slona v Indonésii, armáda asistuje

Česká nezisková organizace na záchranu pralesů a zvířat, spolek Prales dětem, se vrhla do akce, která je v historii Indonésie nevídaná. Spolek se ve spolupráci se šesti indonéskými organizacemi a armádou rozhodl přesunout kriticky ohroženého slona sumaterského uvízlého na palmové plantáži do třicet kilometrů vzdálené pralesní státní rezervace. Jak? Helikoptérou. Proč? Hrozí mu smrt rukou místních.

Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští týden může sněžit

Nezvykle teplý říjen bez srážek je u konce, v příštích dnech se začne ochlazovat a přijdou i tolik očekávané srážky. Kvůli nízkým teplotám by pak v příštím týdnu mohlo dorazit i sněžení.

 
 
-->
-->