Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Písecký Michal Brousil je mistrem Evropy v disciplínách nejtvrdších hasičů

 
čtvrtek, 14. června 2018, 14:42

Při mistrovství Evropy v disciplínách TFA v německém Mönchengladbachu dosáhl fantastického úspěchu jihočeský reprezentant Michal Brousil. Písecký profesionální hasič v prestižním klání a velké konkurenci ve své věkové kategorii vybojoval titul. Na šampionátu navíc česká štafeta brala stříbro a skvěle si vedli i další Jihočeši. Všichni se vešli do elitní evropské dvacítky nejtvrdších hasičů.

Vynikající formu si profesionální hasič Michal Brousil, sloužící na stanici v Písku, drží již od loňského roku, kdy nejprve suverénně ovládl jihočeský závod TFA, následně pak získal mistrovský titul na mistrovství Hasičských záchranných sborů České republiky v Ústí nad Labem a zároveň byl součástí jihočeského týmu, kterému se na severozápadě Čech podařilo obhájit zlaté republikové medaile.

Ve skvělých výkonech Michal Brousil pokračuje i v letošním roce. Ovládl několik závodů a svoji současnou parádní výkonnost zúročil právě na mistrovství Evropy v německém Mönchengladbachu.

Ve věkové kategorii do třiceti let reprezentant Jihočeského kraje nenašel přemožitele a odvezl si tak zlatou medaili. Že byl jeho výkon famózní, dokazuje to, že jeho čas byl v celkovém pořadí druhý nejlepší.


MIchal Brousil.

Písecký hasič má opravdu fantastickou formu, protože utkat se v závodě TFA není žádný med, navíc na mezinárodní úrovni. Disciplíny dokonale prověří zdatnost, um i psychiku soutěžících, z nichž si mnozí sáhnou až na dno. TFA je zkratkou anglických slov Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije a je názvem nejtěžších hasičských soutěží, které svými podmínkami simulují práci hasiče při zásahu. Hasič je ustrojen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic a přilby a s nasazeným aktivním dýchacím přístrojem. 

A co konkrétně závod v Německu obnášel? Byl stejně tak jako v českých závodech rozdělen do čtyř úseků. „První úsek – roztažení 8 B hadic a smotání 2 B hadic (tento úsek museli závodníci oproti českým závodům absolvovat s nasazeným dýchacím přístrojem). Druhý úsek – přebouchání závaží palicí, tažení osmdesátikilové figuríny na vzdálenost 80 metrů, protažení patnáctikilového závaží betonovou trubkou a překonání třímetrové bariéry. Třetí úsek – postavení žebříku, vynesení patnáctikilového kanystru do třetího patra, vytažení 2 B hadic, snesení kanystrů a zašroubování hubice na proudnici. Čtvrtý úsek – výběh patnácti pater evakuačního schodiště nemocnice," upřesnila informace mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Ale nejen evropský šampion Michal Brousil si v Německu vedl znamenitě. „Společně s kolegy Petrem Molešem, Michalem Přecechtělem a Janem Haderkou navíc vybojoval stříbrnou medaili ve štafetovém závodě družstev," vyzdvihla Vendula Matějů.

Češi na šampuionátu dokázali, že patří mezi evropskou špičku. Všech deset členů českého reprezentačního družstva skončilo v elitní dvacítce nejtvrdších hasičů Evropy.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto HZS | Zdroj HZS Jihočeského kraje
 


 

Kam dál?

VIDEO: Děti z budějcké Arpidy nahrály s kapelou Vypsaná fixa jejich...

čtvrtek, 14. června 2018, 12:32

Nový videoklip ke skladbě Čtyři slunce od kapely Vypsaná fixa představily ve středu 13. června děti z budějckého centra Arpida....

Jihočeši jednali se Středočechy o těsnější spolupráci nejen v...

čtvrtek, 14. června 2018, 11:28

Zástupci sousedních krajů – Jihočeského a Středočeského – se ve středu 13. června sešli, aby si nastavili těsnější spolupráci...

Okolí Temelína dočasně zkrášlují tři sochy. Prohlédnou si je...

čtvrtek, 14. června 2018, 10:26

Tři unikátní velkorozměrné sochy vítají zaměstnance elektrárny Temelín. Rozsáhlý areál jaderného zařízení se poprvé v historii...

Začala rekonstrukce tobogánu na budějcké plovárně. Těšit se můžeme na...

čtvrtek, 14. června 2018, 09:12

Českobudějovická plovárna zahájila kompletní rekonstrukci tobogánu. Ten bude modernější, delší a technicky vychytanější. Opravy...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Hluboké nad Vltavou se srazili dva...

  • Po sedmnáctileté Tereze Tondlové pátrají...

  • Tragická sobota na jihu Čech. Během jediného...

  • Nedal jim cigarety ani peníze, tak ho surově...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Chomutově má dnes pohřeb první z vojáků zabitých v Afghánistánu

V Chomutově se dnes od 12:00 uskuteční pohřeb Martina Marcina, který se stal obětí atentátníka v Afghánistánu. Obřad bude v kostele sv. Ignáce z Loyoly. Marcin je jedním ze tří českých vojáků, kteří 5. srpna zahynuli při útoku, k němuž se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán. Afghánec se v jejich blízkosti odpálil, když byli na pěší hlídce nedaleko Bagrámu.

Pohled do zákulisí únosů: nejde jen o výkupné, peníze tečou už během jednání o rukojmích

Nečiní mně problém říci, že to dělám pro peníze a že mé služby nejsou levné. Nejsem charita. Jsem profesionál.“ „Zda se zajímám o rukojmí? Jestli s nimi soucítím? To bych řekl, že ano! Ale nikdy nedovolím, aby city zatemnily můj úsudek,“ tvrdí jeden ze soukromých vyjednavačů, kteří dohadují propuštění západních rukojmí z krizových regionů.

Horko zvyšuje odbyt slabších piv, ale vyhání lidi ze zahrádek

Spíš než po silnějších dvanácti- i vícestupňových pivech lidé v horkém počasí častěji sahají po pivech slabších. Jihomoravské pivovary sezonu naplno využívají a vyrábějí na hranici svých kapacit. Vyplývá to z ankety.