Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Okolí Temelína dočasně zkrášlují tři sochy. Prohlédnou si je zaměstnanci i návštěvníci

 
čtvrtek, 14. června 2018, 10:26

Tři unikátní velkorozměrné sochy vítají zaměstnance elektrárny Temelín. Rozsáhlý areál jaderného zařízení se poprvé v historii stal obří galerií pod širým nebem. Elektrárna se touto formou zapojila do festivalu Umění ve městě. Po unikátním videomappingu Milana Caise na chladicí věže, tak Umění ve městě zanechává v průmyslovém areálu další kulturní stopu.

„Temelín je tak trochu specifické industriální město. Jak rozlohou, tak počtem lidí. Má svou železnici, autobusové nádraží, rozsáhlé plochy, ale i třeba zámek a park. A pro nás to byla výzva, jak se k takovému prostoru postavit, jaká díla vybrat,“ vysvětluje umístění soch a expanzi festivalu autor, zároveň spoluorganizátor Michal Trpák.

Přes 1200 zaměstnanců a stovky dodavatelů a návštěvníků mohou zblízka zkoumat například Ring Lukáše Raise nebo Pana Červeného Michala Trpáka . Jejich instalace nebyla jednoduchá, autoři museli umístění konzultovat s experty na provoz i ostrahu největšího českého energetického zdroje.

„Samozřejmě je naším jednoznačným úkolem bezpečně, čistě a efektivně vyrábět elektřinu. Zároveň si ale uvědomujeme, že jsme součástí regionu a jeho dění, takže jsme se do festivalu rádi zapojili,“ říká k netradičním přírůstkům v areálu ředitel temelínské elektrárny Jan Kruml.

Na rozdíl od například nových dieselgenerátorových stanic jsou sochy umístěny v areálu Temelína pouze dočasně. Umístěny jsou před Informačním centrem a hlavní administrativní budovou, aby si je mohli prohlédnout nejen zaměstnanci oprávnění vstoupit do přísně střeženého zařízení, ale i běžní návštěvníci.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Začala rekonstrukce tobogánu na budějcké plovárně. Těšit se můžeme na...

čtvrtek, 14. června 2018, 09:12

Českobudějovická plovárna zahájila kompletní rekonstrukci tobogánu. Ten bude modernější, delší a technicky vychytanější. Opravy...

Dlouhodobý pokles produkce pitné vody se v Jihočeském kraji...

čtvrtek, 14. června 2018, 08:06

Mírné zvýšení produkce pitné vody o 224 tisíc kubických metrů na 16,073 milionů kubíků, kterou loni Jihočeský vodárenský svaz...

Na nové protihlukové stěně v budějckém sídlišti Vltava se den před...

čtvrtek, 14. června 2018, 06:34

Novou, téměř půlkilometrovou protihlukovou stěnu za osm a půl milionu korun, která vyrostla na sídlišti Vltava v Českých...

CO VY NA TO? Lidé dávají přednost koupání v přírodě. Tomu konkurují...

středa, 13. června 2018, 19:38

I když to v těchto dnech na koupání venku není, až deště pominou, lidé budou řešit, kam se v parných slunečných dnech jít...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.