Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žena šla nakupovat se srnčetem v náručí

 
pondělí, 11. června 2018, 15:04

Kuriózní případ řešili včera, v neděli 10. června, večer českobudějovičtí strážníci na sídlišti Vltava. V tamním obchodním centru se totiž objevila žena s malým srnčetem v náručí. Strážníkům žena převyprávěla příběh srnčete a slíbila, že osiřelé mládě předá do odborné péče.

Žena se srnčetem v náručí vzbudila pozornost včera, v neděli 10. června krátce po sedmé hodině večer, v nákupním centru na českobudějovickém sídlišti Vltava. Netradiční obrázek se některým lidem nepozdával, přeci jen mládě srnky není domácím mazlíčkem a patří do přírody, proto vše raději oznámili městské policii. 

„Strážníci dotyčnou ženu v obchodním centru oslovili a vyslechli si od ní vysvětlení. Žena se svěřila, že matka srnčete předešlého dne zahynula a ona se rozhodla o mládě po přechodnou dobu postarat,“ uvedla mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

Strážníkům po vzájemné dohodě s místně příslušným mysliveckým hospodářem pak žena slíbila, že srnče předá do odborné péče ošetřovatelů do zoo v Hluboké nad Vltavou.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Zapojte se do soutěže Rozkvetlé město. Vaše květiny vám mohou vydělat...

pondělí, 11. června 2018, 13:59

Záleží vám na vzhledu města, ve kterém žijete? Snažíte se své okolí zkrášlovat alespoň nějakou tou květinou v okně nebo na...

Strakoničtí vojáci trénovali odjezd do operace

pondělí, 11. června 2018, 11:29

Úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany drží od začátku letošního roku tříletou hotovost v Silách rychlé reakce NATO s tím,...

Zloděj se oknem vloupal do bytu. Ukradl šperky za desítky tisíc korun

pondělí, 11. června 2018, 10:09

Po zloději, který se v neděli 10. června vloupal do bytu v krajském městě, pátrají českobudějovičtí policisté. Neznámý pachatel z...

Jihočeský kraj opraví vytíženou českobudějovickou Mánesovu třídu

pondělí, 11. června 2018, 09:05

Jihočeský kraj připravuje rekonstrukci českobudějovické Mánesovy třídy. Jde o jednu z nejvytíženějších komunikací ve městě....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.