Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žena šla nakupovat se srnčetem v náručí

 
pondělí, 11. června 2018, 15:04

Kuriózní případ řešili včera, v neděli 10. června, večer českobudějovičtí strážníci na sídlišti Vltava. V tamním obchodním centru se totiž objevila žena s malým srnčetem v náručí. Strážníkům žena převyprávěla příběh srnčete a slíbila, že osiřelé mládě předá do odborné péče.

Žena se srnčetem v náručí vzbudila pozornost včera, v neděli 10. června krátce po sedmé hodině večer, v nákupním centru na českobudějovickém sídlišti Vltava. Netradiční obrázek se některým lidem nepozdával, přeci jen mládě srnky není domácím mazlíčkem a patří do přírody, proto vše raději oznámili městské policii. 

„Strážníci dotyčnou ženu v obchodním centru oslovili a vyslechli si od ní vysvětlení. Žena se svěřila, že matka srnčete předešlého dne zahynula a ona se rozhodla o mládě po přechodnou dobu postarat,“ uvedla mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

Strážníkům po vzájemné dohodě s místně příslušným mysliveckým hospodářem pak žena slíbila, že srnče předá do odborné péče ošetřovatelů do zoo v Hluboké nad Vltavou.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Zapojte se do soutěže Rozkvetlé město. Vaše květiny vám mohou vydělat...

pondělí, 11. června 2018, 13:59

Záleží vám na vzhledu města, ve kterém žijete? Snažíte se své okolí zkrášlovat alespoň nějakou tou květinou v okně nebo na...

Strakoničtí vojáci trénovali odjezd do operace

pondělí, 11. června 2018, 11:29

Úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany drží od začátku letošního roku tříletou hotovost v Silách rychlé reakce NATO s tím,...

Zloděj se oknem vloupal do bytu. Ukradl šperky za desítky tisíc korun

pondělí, 11. června 2018, 10:09

Po zloději, který se v neděli 10. června vloupal do bytu v krajském městě, pátrají českobudějovičtí policisté. Neznámý pachatel z...

Jihočeský kraj opraví vytíženou českobudějovickou Mánesovu třídu

pondělí, 11. června 2018, 09:05

Jihočeský kraj připravuje rekonstrukci českobudějovické Mánesovy třídy. Jde o jednu z nejvytíženějších komunikací ve městě....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Hluboké nad Vltavou se srazili dva...

  • Po sedmnáctileté Tereze Tondlové pátrají...

  • Tragická sobota na jihu Čech. Během jediného...

  • Nedal jim cigarety ani peníze, tak ho surově...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Chomutově má dnes pohřeb první z vojáků zabitých v Afghánistánu

V Chomutově se dnes od 12:00 uskuteční pohřeb Martina Marcina, který se stal obětí atentátníka v Afghánistánu. Obřad bude v kostele sv. Ignáce z Loyoly. Marcin je jedním ze tří českých vojáků, kteří 5. srpna zahynuli při útoku, k němuž se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán. Afghánec se v jejich blízkosti odpálil, když byli na pěší hlídce nedaleko Bagrámu.

Pohled do zákulisí únosů: nejde jen o výkupné, peníze tečou už během jednání o rukojmích

Nečiní mně problém říci, že to dělám pro peníze a že mé služby nejsou levné. Nejsem charita. Jsem profesionál.“ „Zda se zajímám o rukojmí? Jestli s nimi soucítím? To bych řekl, že ano! Ale nikdy nedovolím, aby city zatemnily můj úsudek,“ tvrdí jeden ze soukromých vyjednavačů, kteří dohadují propuštění západních rukojmí z krizových regionů.

Horko zvyšuje odbyt slabších piv, ale vyhání lidi ze zahrádek

Spíš než po silnějších dvanácti- i vícestupňových pivech lidé v horkém počasí častěji sahají po pivech slabších. Jihomoravské pivovary sezonu naplno využívají a vyrábějí na hranici svých kapacit. Vyplývá to z ankety.