Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žena šla nakupovat se srnčetem v náručí

 
pondělí, 11. června 2018, 15:04

Kuriózní případ řešili včera, v neděli 10. června, večer českobudějovičtí strážníci na sídlišti Vltava. V tamním obchodním centru se totiž objevila žena s malým srnčetem v náručí. Strážníkům žena převyprávěla příběh srnčete a slíbila, že osiřelé mládě předá do odborné péče.

Žena se srnčetem v náručí vzbudila pozornost včera, v neděli 10. června krátce po sedmé hodině večer, v nákupním centru na českobudějovickém sídlišti Vltava. Netradiční obrázek se některým lidem nepozdával, přeci jen mládě srnky není domácím mazlíčkem a patří do přírody, proto vše raději oznámili městské policii. 

„Strážníci dotyčnou ženu v obchodním centru oslovili a vyslechli si od ní vysvětlení. Žena se svěřila, že matka srnčete předešlého dne zahynula a ona se rozhodla o mládě po přechodnou dobu postarat,“ uvedla mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

Strážníkům po vzájemné dohodě s místně příslušným mysliveckým hospodářem pak žena slíbila, že srnče předá do odborné péče ošetřovatelů do zoo v Hluboké nad Vltavou.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Zapojte se do soutěže Rozkvetlé město. Vaše květiny vám mohou vydělat...

pondělí, 11. června 2018, 13:59

Záleží vám na vzhledu města, ve kterém žijete? Snažíte se své okolí zkrášlovat alespoň nějakou tou květinou v okně nebo na...

Strakoničtí vojáci trénovali odjezd do operace

pondělí, 11. června 2018, 11:29

Úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany drží od začátku letošního roku tříletou hotovost v Silách rychlé reakce NATO s tím,...

Jihočeský kraj opraví vytíženou českobudějovickou Mánesovu třídu

pondělí, 11. června 2018, 09:05

Jihočeský kraj připravuje rekonstrukci českobudějovické Mánesovy třídy. Jde o jednu z nejvytíženějších komunikací ve městě....

VIDEO: Nejvyšší ocenění Evropské komise poprvé putuje do České...

neděle, 10. června 2018, 18:40

Každý rok uděluje Evropská komise své nejvyšší ocenění, EU Sustainable Energy Awards. Ale poprvé v historii tato významná cena...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Aktualizováno před 45 minutami

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem.

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.