Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pusť kačku pomůže i pobaví už posedmé

 
neděle, 10. června 2018, 07:49

Dobročinné závody Pusť kačku se staly tradicí a právě dnes, v neděli 10. června, se uskuteční už sedmý ročník této ojedinělé kampaně na podporu dětí s handicapem. Hromadné vypuštění a samotný závod plastových kaček se zábavných programem pro děti začíná ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném ve 13 hodin. Zapojit se může každý tím, že si zakoupí startovní číslo. Navíc vítězné kačky mohou vyhrát svým majitelům hodnotné ceny pro celou rodinu.

Jedná se o netradiční benefiční závody plastových kachniček. Celý projekt Pusť kačku vznikl před sedmi lety jako akce, která měla svým výtěžkem podpořit činnost dvou neziskových organizací, které pomáhají znevýhodněným dětem a jejich rodinám.

V průběhu předešlých ročníků se však z projektu stala nejen dobročinná a osvětová záležitost, zábavné a kulturní odpoledne, které přináší nevšední program pro rodiny s dětmi, ale také platforma, která sdružuje velké množství zanícených podporovatelů, přispěvatelů, dobrovolníků a spolupracujících lidí.

Výtěžek závodu, do které ho si lze koupit startovní číslo i on-line ještě dnes do 12 hodin, je vždy rozdělen na dvě poloviny. Kampaň podporuje dofinancování služby Raná péče Jihočeského kraje, která je terénní službou poskytující konzultace a poradenství rodinám, kde se narodilo dítě s handicapem. Za minulých šest ročníků kačkových závodů se podařilo vybrat neuvěřitelných 796 201 korun.

Program zábavného odpoledne (13 až 17 hodin):

14:30 - 15:00    Hakuna Matata - dětský bubenický soubor 
15:00                Rozjížďky velké kačky
15:30                Finále velké kačky
15:45                Start malé kačky
16:00                Divadélko 
16:45                Vyhlášení vítězů malých kaček

Po celé odpoledne bude program doprovázet kapela Mex Wave a budou k dispozici: skákací hrad, lezecká stěn, lanovka přes kanál, loutkařská dílna a další hry, kejklířskou dílnu, malování na obličej či kreativní vyrábění píšťalek, kačenek a tak dál.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto pustkacku.cz
 


 

Kam dál?

Muži začínají místo partnerského sexu dávat přednost pornu, říká...

sobota, 9. června 2018, 20:49

Bezproblémově dostupná pornografie na tabletech či chytrých telefonech je stále větším problémem jak pro partnerské vztahy, tak...

SOUTĚŽ: Strunkovice budou dějištěm zajímavých fotbalových bitev. A to...

sobota, 9. června 2018, 19:30

Sportovní odpoledne plné fotbalu a zábavy se uskuteční v sobotu 23. června ve Strunkovicích nad Blanicí. Program je nabitý a...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

sobota, 9. června 2018, 18:18

„V noci z 5. na 6. května roku 1845 vloupali se neznámí zlosynové pobočním oknem na jižní straně do farního kostela v Černici u...

Strážníci čtyřnohého notorického útěkáře odchytávali už posedmé

sobota, 9. června 2018, 16:40

Čas od času se může stát, že se majiteli zaběhne pejsek. Většinou se ale jedná o ojedinělé případy. Rekordmanem poslední doby...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Hluboké nad Vltavou se srazili dva...

  • Po sedmnáctileté Tereze Tondlové pátrají...

  • Tragická sobota na jihu Čech. Během jediného...

  • Nedal jim cigarety ani peníze, tak ho surově...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Chomutově má dnes pohřeb první z vojáků zabitých v Afghánistánu

V Chomutově se dnes od 12:00 uskuteční pohřeb Martina Marcina, který se stal obětí atentátníka v Afghánistánu. Obřad bude v kostele sv. Ignáce z Loyoly. Marcin je jedním ze tří českých vojáků, kteří 5. srpna zahynuli při útoku, k němuž se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán. Afghánec se v jejich blízkosti odpálil, když byli na pěší hlídce nedaleko Bagrámu.

Pohled do zákulisí únosů: nejde jen o výkupné, peníze tečou už během jednání o rukojmích

Nečiní mně problém říci, že to dělám pro peníze a že mé služby nejsou levné. Nejsem charita. Jsem profesionál.“ „Zda se zajímám o rukojmí? Jestli s nimi soucítím? To bych řekl, že ano! Ale nikdy nedovolím, aby city zatemnily můj úsudek,“ tvrdí jeden ze soukromých vyjednavačů, kteří dohadují propuštění západních rukojmí z krizových regionů.

Horko zvyšuje odbyt slabších piv, ale vyhání lidi ze zahrádek

Spíš než po silnějších dvanácti- i vícestupňových pivech lidé v horkém počasí častěji sahají po pivech slabších. Jihomoravské pivovary sezonu naplno využívají a vyrábějí na hranici svých kapacit. Vyplývá to z ankety.