Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pusť kačku pomůže i pobaví už posedmé

 
neděle, 10. června 2018, 07:49

Dobročinné závody Pusť kačku se staly tradicí a právě dnes, v neděli 10. června, se uskuteční už sedmý ročník této ojedinělé kampaně na podporu dětí s handicapem. Hromadné vypuštění a samotný závod plastových kaček se zábavných programem pro děti začíná ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném ve 13 hodin. Zapojit se může každý tím, že si zakoupí startovní číslo. Navíc vítězné kačky mohou vyhrát svým majitelům hodnotné ceny pro celou rodinu.

Jedná se o netradiční benefiční závody plastových kachniček. Celý projekt Pusť kačku vznikl před sedmi lety jako akce, která měla svým výtěžkem podpořit činnost dvou neziskových organizací, které pomáhají znevýhodněným dětem a jejich rodinám.

V průběhu předešlých ročníků se však z projektu stala nejen dobročinná a osvětová záležitost, zábavné a kulturní odpoledne, které přináší nevšední program pro rodiny s dětmi, ale také platforma, která sdružuje velké množství zanícených podporovatelů, přispěvatelů, dobrovolníků a spolupracujících lidí.

Výtěžek závodu, do které ho si lze koupit startovní číslo i on-line ještě dnes do 12 hodin, je vždy rozdělen na dvě poloviny. Kampaň podporuje dofinancování služby Raná péče Jihočeského kraje, která je terénní službou poskytující konzultace a poradenství rodinám, kde se narodilo dítě s handicapem. Za minulých šest ročníků kačkových závodů se podařilo vybrat neuvěřitelných 796 201 korun.

Program zábavného odpoledne (13 až 17 hodin):

14:30 - 15:00    Hakuna Matata - dětský bubenický soubor 
15:00                Rozjížďky velké kačky
15:30                Finále velké kačky
15:45                Start malé kačky
16:00                Divadélko 
16:45                Vyhlášení vítězů malých kaček

Po celé odpoledne bude program doprovázet kapela Mex Wave a budou k dispozici: skákací hrad, lezecká stěn, lanovka přes kanál, loutkařská dílna a další hry, kejklířskou dílnu, malování na obličej či kreativní vyrábění píšťalek, kačenek a tak dál.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto pustkacku.cz
 


 

Kam dál?

Muži začínají místo partnerského sexu dávat přednost pornu, říká...

sobota, 9. června 2018, 20:49

Bezproblémově dostupná pornografie na tabletech či chytrých telefonech je stále větším problémem jak pro partnerské vztahy, tak...

SOUTĚŽ: Strunkovice budou dějištěm zajímavých fotbalových bitev. A to...

sobota, 9. června 2018, 19:30

Sportovní odpoledne plné fotbalu a zábavy se uskuteční v sobotu 23. června ve Strunkovicích nad Blanicí. Program je nabitý a...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

sobota, 9. června 2018, 18:18

„V noci z 5. na 6. května roku 1845 vloupali se neznámí zlosynové pobočním oknem na jižní straně do farního kostela v Černici u...

Strážníci čtyřnohého notorického útěkáře odchytávali už posedmé

sobota, 9. června 2018, 16:40

Čas od času se může stát, že se majiteli zaběhne pejsek. Většinou se ale jedná o ojedinělé případy. Rekordmanem poslední doby...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.