Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pusť kačku pomůže i pobaví už posedmé

 
neděle, 10. června 2018, 07:49

Dobročinné závody Pusť kačku se staly tradicí a právě dnes, v neděli 10. června, se uskuteční už sedmý ročník této ojedinělé kampaně na podporu dětí s handicapem. Hromadné vypuštění a samotný závod plastových kaček se zábavných programem pro děti začíná ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném ve 13 hodin. Zapojit se může každý tím, že si zakoupí startovní číslo. Navíc vítězné kačky mohou vyhrát svým majitelům hodnotné ceny pro celou rodinu.

Jedná se o netradiční benefiční závody plastových kachniček. Celý projekt Pusť kačku vznikl před sedmi lety jako akce, která měla svým výtěžkem podpořit činnost dvou neziskových organizací, které pomáhají znevýhodněným dětem a jejich rodinám.

V průběhu předešlých ročníků se však z projektu stala nejen dobročinná a osvětová záležitost, zábavné a kulturní odpoledne, které přináší nevšední program pro rodiny s dětmi, ale také platforma, která sdružuje velké množství zanícených podporovatelů, přispěvatelů, dobrovolníků a spolupracujících lidí.

Výtěžek závodu, do které ho si lze koupit startovní číslo i on-line ještě dnes do 12 hodin, je vždy rozdělen na dvě poloviny. Kampaň podporuje dofinancování služby Raná péče Jihočeského kraje, která je terénní službou poskytující konzultace a poradenství rodinám, kde se narodilo dítě s handicapem. Za minulých šest ročníků kačkových závodů se podařilo vybrat neuvěřitelných 796 201 korun.

Program zábavného odpoledne (13 až 17 hodin):

14:30 - 15:00    Hakuna Matata - dětský bubenický soubor 
15:00                Rozjížďky velké kačky
15:30                Finále velké kačky
15:45                Start malé kačky
16:00                Divadélko 
16:45                Vyhlášení vítězů malých kaček

Po celé odpoledne bude program doprovázet kapela Mex Wave a budou k dispozici: skákací hrad, lezecká stěn, lanovka přes kanál, loutkařská dílna a další hry, kejklířskou dílnu, malování na obličej či kreativní vyrábění píšťalek, kačenek a tak dál.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto pustkacku.cz
 


 

Kam dál?

Muži začínají místo partnerského sexu dávat přednost pornu, říká...

sobota, 9. června 2018, 20:49

Bezproblémově dostupná pornografie na tabletech či chytrých telefonech je stále větším problémem jak pro partnerské vztahy, tak...

Zácpy na silnicích při rekonstrukcích a uzavírkách? Podle...

sobota, 9. června 2018, 12:33

S letním počasím se na českých silnicích roztrhl pytel s opravami a uzavírkami. To je samozřejmě příznivá zpráva, ale ten, kdo se...

Muž, který přežil holokaust: Nebezpečné zážitky si musíme pamatovat a...

sobota, 9. června 2018, 09:32

Ke „kulatým osmičkovým výročím“ patří i výročí 1. vídeňské arbitráže z listopadu 1938. Krátce po uzavření Mnichovské dohody byla...

Nejlepší voda ke koupání na jihu Čech je nyní v Horní Plané

sobota, 9. června 2018, 08:29

Nejlepší vodu pro koupání ve sledovaných jihočeských lokalitách najdou lidé v těchto dnech u pláže v Horní Plané. Hladina...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Aktualizováno před 46 minutami

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem.

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.