Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Jižní Čechy zasáhla bouře. Na silnicích jsou potoky vody, zpoždění nabírají i vlaky

 
čtvrtek, 24. května 2018, 21:23

Předpovědi meteorologů se vyplnily a jih Čech zasáhly silné bouřky s přívalovým deštěm. Budějcké ulice zaplavily proudy vody, padaly stromy, bouřka vyplavila i Jihočeské divadlo. Počasí komplikuje dopravu jak ve městě, tak na železničních tratích. Vlaky na jihu Čech nabírají zpoždění.

Hned v několika krají po České republice platí výstraha před silnými bouřkami. Už odpoledne zasáhl České Budějovice prudký déšť. Na Senovážném náměstí bouřka rozlomila strom. Na silnicích tekly proudy vody. Křižovatkou ulic Na Dlouhé louce a Husova se dalo jen těžko projet. 


Fotka od čtenáře Tomáše.

Kvůli počasí nejezdí některé vlaky na Českobudějovicku. Ve směru z Veselí nad Lužnicí na Budějce nabírají některé soupravy zpoždění. „Bouřka poškodila na řadě míst zabezpečovací zařízení na trati,“ upozornila mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. „V pět hodin jsme vyjížděli z Prahy, ale všude po trati jsou poruchy. Dojeli jsme do Hluboké a tady teď čekáme na autobus. Vlak dál nejede,“ píše čtenář Libor.

Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů měli hasiči kvůli bouřce zatím více než dvě desítky výjezdů.

Podle jednoho z čtenářů trápil silný děšť i obchodní centrum Igy. „Několik jednotek je vyplavených. Nákladová rampa u druhé budovy je celá zaplavená,“ popsal. 

Foto Veronika Čapková
 


 

Kam dál?

VIDEO: Jihočeské divadlo plave. Při bouřce s lijákem se do budovy...

čtvrtek, 24. května 2018, 20:40

Jižní Čechy zasáhly dnes, ve čtvrtek 24. května, odpoledne a v podvečer silné bouřky s přívalovými lijáky. Místy napršelo až...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Je to tady. Han Solo přichází

čtvrtek, 24. května 2018, 17:09

Vydejte se po stopách jednoho z nejoblíbenějších syčáků v galaxii, Han Sola. Legendární postava znovu ožívá na filmových...

V Jihočeském kraji pomohou při výpadcích elektřiny s informováním...

čtvrtek, 24. května 2018, 16:12

Energetici ze společnosti E.ON budou v případě rozsáhlejších výpadků dodávek proudu informovat obyvatele nově ve spolupráci s...

Své ano si řekli na jednotce intenzivní péče infekčního oddělení...

čtvrtek, 24. května 2018, 15:05

V českobudějovické nemocnici se odehrála velice nestandardní událost. Přímo na jednotce intenzivní péče infekčního oddělení v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.