Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Partnerské fórum Jihočeského kraje cílí i na nové investory

 
čtvrtek, 24. května 2018, 09:05

Představit potenciálním zájemcům o investice region chce Fórum partnerských regionů Jihočeského kraje, které začalo ve středu 23. května v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Třídenní akce se účastní více než dvě stovky hostů z řady zemí Evropy a Asie. Mezi partnerské regiony Jihočeského kraje patří třeba oblasti v Číně, Rusku, Německu, Rakousku, Vietnamu či Ázerbájdžánu.

Podle náměstka jihočeské hejtmanky Josefa Knota fórum například otevře otázku Jihočeského letiště, které si účastníci ve čtvrtek prohlédnou. „Všichni víme, že letiště by mělo být zhruba za rok hotové, proto hledáme partnery, kteří by nám jej pomohli takzvaně rozlétat," řekl Knot.

Z jihu České republiky do světa by se mělo létat od jara 2020. Letiště by mělo mít do dubna 2019 nový terminál pro cestující, světelnou navigaci, radionavigaci a větší stání pro letadla. Jihočeský kraj ve spolupráci s městem České Budějovice do obnovy bývalého vojenského areálu investoval už stovky milionů korun.

„Ale prostorů pro případnou spolupráci s Jihočeským krajem je řada. Vidím velký potenciál například v oblastech jako lázeňství nebo strojírenství,“ uvedl poradce prezidenta Miloše Zemana pro zahraniční záležitosti Jan Kohout, který je hostem fóra.

Účastníci třídenního setkání se podívají na zmíněné letiště v Plané u Českých Budějovic, prohlédnou si Závišův kříž ve vyšebrodském kláštere, vesnici Holašovice nebo zámek Červená Lhota. „Akce tohoto typu vítám a velmi rád je podporuji. Spolupráce s partnerskými regiony je pro Českou republiku velmi důležitá,“ uvedl předseda Senátu Milan Štěch, který je rovněž hostem fóra.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

CO VY NA TO? Budějovický Majáles to dělá po svém. Lidi to ale baví

středa, 23. května 2018, 19:41

Budějovický Majáles rozproudil celé město. Festival, který není jen festivalem je dělaný úplně jiným stylem než v ostatních...

Česká Miss Jitka Nováčková překvapila svého přítele. V autě strávila...

středa, 23. května 2018, 17:21

Příběhem jako z „červené knihovny“ se na svém Instagramu pochlubila Česká Miss 2011 Jitka Nováčková. Rodačka z Českých Budějc...

TRAILER TÝDNE: Legendární Predátor se vrátí

středa, 23. května 2018, 14:57

U této upoutávky není třeba mnoha slov. Snad jen, že na nový sci-fi thriller o legendárním predátorovi se budeme těšit do září....

Nemocnice České Budějovice zve na preventivní osvětovou akci...

středa, 23. května 2018, 12:59

V terminálu Nemocnice České Budějovice se už zítra, ve čtvrtek 24. května, uskuteční Den zdraví zaměřený na prevenci proti kožním...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.