Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Bazalčí olympiáda nabídla netradiční soutěžení a přinesla spoustu zábavy

čtvrtek, 17. května 2018, 09:01

Tak trochu jinak v netradičních disciplínách si zasoutěžili klienti budějckého Centra Bazalka při sportovním dni s názvem Bazalčí olympiáda. Oporou jim byli deváťáci ze spřátelené Základní školy Grünwaldova v Českých Budějovicích.

Sportovní dny jsou v Centru Bazalka v Českých Budějovicích oblíbené a tak není divu, že už to byla letos druhá taková akce. I děti s hendikepem totiž rády soutěží, ale jednotlivé disciplíny se musí přizpůsobit jejich možnostem. Při Bazalčí olympiádě si její aktéři vyzkoušeli třeba činky kettlebell a popruh TRX, projeli slalom na speciálních tříkolkách a invalidních vozíčcích, házeli míčem na cíl, stříleli z luku. A také boxovali.

„Nechyběl fotbal ani hokej a dokonce jsme zkoušeli odpalovat golfovými holemi,“ upřesňuje aktivity Petra Mahrová z týmu Bazalky. A co by to bylo za olympiádu, kdyby na ní chyběly ceny a hlavně medaile. A tak se účastníci bazalčího sportování radovali z cenných kovů, diplomů a také sladkých trofejí.

Se zajištěním Bazalčí olympiády pomáhali žáci devátého ročníku ze Základní školy Grünwaldova v Českých Budějovicích v čele s učitelkou Gabrielou Předotovou. „Grünwaldovka je dlouhodobě partnerskou školu naší  speciální základní školy, každoročně pro Centrum Bazalka pořádá vánoční charitativní bazárek, jehož výtěžek nám pak věnují,“ pochvaluje si skvělou spolupráci Mahrová.

„Velice si této spolupráce vážíme,“ říká ředitelka Centra Bazalka Vanda Polívková. „Pro naše klienty je interakce se zdravými vrstevníky velmi osvěžující a motivující, pro děti z Grünwaldovky je zase naopak přínosné vidět, že zdraví není samozřejmostí a že je důležité pomáhat. Zažili jsme i spoustu legrace, třeba když si děti z Grünwaldovky zkoušely slalom na invalidním vozíčku,“ dodává ředitelka.

 
 

Kam dál?

Sdružení majitelů domů podává na město další žalobu. Budeme se...

čtvrtek, 17. května 2018, 06:44

Sdružení majitelů domů spolu s Obchodním centrem Vltavín podává na město České Budějovice další žalobu. V minulém týdnu uspělo se...

CO VY NA TO? Budějčáci první pomoc poskytnout umí

středa, 16. května 2018, 19:43

Úterý 15. května bylo celorepublikovým dnem zdravotnické záchranné linky 155. Kromě klasického telefonního čísla mohou lidé v...

Přestřelka v Pardubicích Dynamu body nepřinesla

středa, 16. května 2018, 19:19

Nečekaně gólově bohatý byl duel Pardubic s Dynamem. Souboje těchto dvou týmů zpravidla končí hubenými výsledky, tentokrát však...

Tenisovým přeborům dorostu dominovali favorité

středa, 16. května 2018, 17:36

Čtyřiadvacet dívek a dvaatřicet chlapců z různých koutů jižních Čech přilákaly do Budějc na tenisové kurty LTC Tonstav - Service...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Jižní Čechy zasáhla bouře. Na...

  • Své ano si řekli na jednotce intenzivní péče...

  • Policisté vypátrali dvanáctiletého chlapce z...

  • V Novohradských horách a v okolí Třeboně...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na úklid. V lese už rostou i houby

Tři týdny po skončení teknoparty na loukách u Liberce se do okolních lesů vydali její účastníci na úklid. Les se totiž během pětidenní párty proměnil v jednu velkou toaletu a odpadkový koš. Teknaři nyní odpadky uklidili. Jeden z nich dokonce zveřejnil fotografii, podle které už na místě i rostou houby.

Češtináři: Podoba státní maturity by se měla zcela změnit

Povinná státní maturita z češtiny by se podle Společnosti učitelů českého jazyka a literatury měla nahradit zcela novým modelem zkoušky. Měla by se skládat z centrálně hodnoceného testu maturitního minima, který by sloužil jako vstupenka ke školní části maturity. Současná státní maturita podle ní zbytečně zatěžuje státní rozpočet i fungování škol a může mít negativní dopad na vztah mladé generace k literatuře i jazyku.

FOTO: Při nočním požáru domu v Praze se zranili dva lidé a zahynul pes

Zraněním dvou lidí a smrtí psa skončil noční požár bytu v pražských Hrdlořezech. Příčina požáru i rozsah škod je předmětem dalšího vyšetřování, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.