Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Bazalčí olympiáda nabídla netradiční soutěžení a přinesla spoustu zábavy

čtvrtek, 17. května 2018, 09:01

Tak trochu jinak v netradičních disciplínách si zasoutěžili klienti budějckého Centra Bazalka při sportovním dni s názvem Bazalčí olympiáda. Oporou jim byli deváťáci ze spřátelené Základní školy Grünwaldova v Českých Budějovicích.

Sportovní dny jsou v Centru Bazalka v Českých Budějovicích oblíbené a tak není divu, že už to byla letos druhá taková akce. I děti s hendikepem totiž rády soutěží, ale jednotlivé disciplíny se musí přizpůsobit jejich možnostem. Při Bazalčí olympiádě si její aktéři vyzkoušeli třeba činky kettlebell a popruh TRX, projeli slalom na speciálních tříkolkách a invalidních vozíčcích, házeli míčem na cíl, stříleli z luku. A také boxovali.

„Nechyběl fotbal ani hokej a dokonce jsme zkoušeli odpalovat golfovými holemi,“ upřesňuje aktivity Petra Mahrová z týmu Bazalky. A co by to bylo za olympiádu, kdyby na ní chyběly ceny a hlavně medaile. A tak se účastníci bazalčího sportování radovali z cenných kovů, diplomů a také sladkých trofejí.

Se zajištěním Bazalčí olympiády pomáhali žáci devátého ročníku ze Základní školy Grünwaldova v Českých Budějovicích v čele s učitelkou Gabrielou Předotovou. „Grünwaldovka je dlouhodobě partnerskou školu naší  speciální základní školy, každoročně pro Centrum Bazalka pořádá vánoční charitativní bazárek, jehož výtěžek nám pak věnují,“ pochvaluje si skvělou spolupráci Mahrová.

„Velice si této spolupráce vážíme,“ říká ředitelka Centra Bazalka Vanda Polívková. „Pro naše klienty je interakce se zdravými vrstevníky velmi osvěžující a motivující, pro děti z Grünwaldovky je zase naopak přínosné vidět, že zdraví není samozřejmostí a že je důležité pomáhat. Zažili jsme i spoustu legrace, třeba když si děti z Grünwaldovky zkoušely slalom na invalidním vozíčku,“ dodává ředitelka.

 
 
 


 

Kam dál?

Sdružení majitelů domů podává na město další žalobu. Budeme se...

čtvrtek, 17. května 2018, 06:44

Sdružení majitelů domů spolu s Obchodním centrem Vltavín podává na město České Budějovice další žalobu. V minulém týdnu uspělo se...

CO VY NA TO? Budějčáci první pomoc poskytnout umí

středa, 16. května 2018, 19:43

Úterý 15. května bylo celorepublikovým dnem zdravotnické záchranné linky 155. Kromě klasického telefonního čísla mohou lidé v...

Přestřelka v Pardubicích Dynamu body nepřinesla

středa, 16. května 2018, 19:19

Nečekaně gólově bohatý byl duel Pardubic s Dynamem. Souboje těchto dvou týmů zpravidla končí hubenými výsledky, tentokrát však...

Tenisovým přeborům dorostu dominovali favorité

středa, 16. května 2018, 17:36

Čtyřiadvacet dívek a dvaatřicet chlapců z různých koutů jižních Čech přilákaly do Budějc na tenisové kurty LTC Tonstav - Service...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.