Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rolničkové dny vybraly na nový mikrobus

 
neděle, 6. května 2018, 11:36

Lidé v jedenácti jihočeských městech přispěli při letošní veřejné pouliční sbírce s názvem Rolničkové dny 92 059 korunami na nákup nového mikrobusu pro Diakonii Rolnička.

„Máme velikou radost, protože díky výtěžku letošní sbírky už máme celou potřebnou částku na nákup nového mikrobusu,“ říká koordinátorka sbírky Ludmila Pokorná.

Moc děkujeme všem, kdo nám v minulém týdnu přispěli. Výsledek sbírky je pro nás důkazem, že žádný dar není malý a že i příspěvek ve výši třiceti korun do sbírkové pokladničky má smysl. Náš velký díky patří i mladým lidem, kteří si na sebe minulý týden oblékli žlutá trička a se zapečetěnými pokladničkami pro nás v jedenácti městech Jihočeského kraje vybírali. Jednalo se studenty středních a vysokých škol, žáky základních škol a skautky a skauty. Bez nich bychom to nedokázali,“ dodává Pokorná.

Diakonie Rolnička pomáhá téměř 120 dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého Táborska. Aby služby byly dostupné všem, kdo je potřebují, Rolnička provozuje službu dopravy.

„V současné době máme čtyři mikrobusy, které obsluhují šest tras a denně najednou více jak 800 kilometrů. Vzhledem k velké vytíženosti aut bude nutné jedno z nich letos nahradit novým. A právě na něj teď máme díky výtěžku letošního, už sedmnáctého ročníku sbírky. Klienti Rolničky tak v září vyjedou novým mikrobusem," vysvětluje Pokorná.

V jednotlivých jedenácti jihočeských městech přispěli jejich obyvatelé těmito částkami: Chýnov – 13 943 korun, Bechyně – 7448 korun, Jindřichův Hradec – 13 312 korun, Tábor – 36 789 korun, České Budějovice – 52 569 korun, Veselí nad Lužnicí – 12 738 korun, Planá nad Lužnicí – 5557 korun, Soběslav – 15 232 korun, Třeboň – 13 783 korun, Kardašova Řečice – 11 843 korun, Sezimovo Ústí – 8 845 korun.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto Facebook Rolnička
 


 

Kam dál?

Zahraniční studentské týmy na VŠTE řešily úspěšné podnikání

neděle, 6. května 2018, 10:02

Přes třicet zahraničních studentů z belgických měst Leuven a Brusel, lotyšské Rigy, nizozemského Rotterdamu, chorvatské...

ZÁPESNÍK #10: Pubertální pes

neděle, 6. května 2018, 08:31

Kambodža má už něco přes půl roku. Dávno přestala být tím roztomilým štěndem, za kterým se na ulici otočil úplně každej a myslím,...

DRBNA VAŘÍ: Snídám, snídáš, snídáme…

neděle, 6. května 2018, 07:13

Snídej jako král, obědvej jako princ a večeř jako chuďas, praví jedno lidové rčení. Snídaně jsou dle mnoha expertů na výživu tím...

Směrnice o zbraních obsahuje mnoho nesmyslů, říká David Karásek ze...

sobota, 5. května 2018, 17:57

Vláda schválila návrh novely zákona o zbraních, která zohledňuje směrnici EU, proti které Česko protestovalo. Novela například...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.