Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

HLEDÁME PÁNÍČKA: Flička nebo Taťulda? Oba chlupáči čekají ve vltavotýnském depozitu

 
pondělí, 30. dubna 2018, 17:52

V dalším díle Hledáme páníčka si představíme jednu kočičku a kocoura z depozita v Týně nad Vltavou. Flička je typický mazel, i přes svůj mrzutý životní osud je to ale skvělá parťačka, která si potyká jak s pejskem, tak s dětmi. Taťulda není po autonehodě úplně fit, a tak to s ním bude maličko těžší. Nový domov si ale rozhodně zaslouží.

Flička

Flička je mazlivá, skoro sedmiletá, velmi zvědavá a hravá kočičí žížala. Prosmýkne se škvírou u dveří ani nevíte jak. Miluje hlazení, sama si člověka najde a „označkuje svým fouskovým pachem“. Na své jméno slyší. Byla to spokojená kočička od domečku, byla svým pánem. Jenže jak už to tak bývá, stala se dědictvím a musela změnit místo bydliště k nové majitelce. Po čase zase zasáhla rodinná situace a Flička se dostala k nám. V minulosti měla kožní problémy u kterých se nepodařilo najít příčinu, proto jsou nedořešené. Zbyl jí po nich vylízaný flek o velikosti desetikoruny, který si na stehně pořád líže. Jinak má ráda kvalitní granulky a z nějakého důvodu se jí nelíbí naše záchodky, usilovně na tom pracujeme. Snese pravděpodobně i pejska, před dětmi také neutíká a byla by vhodná do bytu i domečku.


Kontakt pro zájemce - 728 558 188 (depozitum Týn nad Vltavou)


Taťulda (krycí jmého Slinta)

Desetiletý Taťulda prodělal v roce 2013 autonehodu, po které je trvale postižený. Má malinké koordinační potíže s chůzí, ale kam jde, tam dojde. Jedno očíčko má kalné, nevidí na něj. Druhé by mělo být v pořádku. Dále měl sešroubovaná obě patra tlamy, zůstala mu po tom díra v horním patře. Proto hůře přijímá potravu. Díky tomu dostal přezdívku Slinta. Papá jen měkké krmivo, je nevybíravý. Granulky si zobne, ale kvůli úrazu se jimi nenají. Je čistotný a velmi kontaktní. Je to veliký mazel, spal s paničkou v posteli. Vyžaduje o trochu více péče, je nutno vyčesávat kožíšek a mýt tlamičku po jídle. Byl by vhodný do bytu i domečku, hlavně když ho budou hladit a krmit.


Kontakt pro zájemce - 728 558 188 (depozitum Týn nad Vltavou)

Napsal(a) Ell Plate, Kočky ČB
 


 

Kam dál?

Krokodýlí zoo Protivín slaví deset let a po velkém úspěchu s gaviály...

pondělí, 30. dubna 2018, 15:29

Klukovský sen je již mnoho let skutečností. V budově v centru Protivína se každý den již desátým rokem otevírají dveře široké...

Proč pálíme čarodějnice a stavíme májky?

pondělí, 30. dubna 2018, 13:52

Kde má kořeny dodnes tolik oblíbená tradice pálit poslední dubnovou noc ohně a slavit první Máj?

Jak pálit čarodějnice bezpečně. Hasiči připomínají několik pravidel

pondělí, 30. dubna 2018, 11:20

Poslední dubnový den, se kterým je v našich zemích již tradičně spojeno pálení čarodějnic, pro hasiče často znamená zvýšený počet...

Modeláři z celé republiky se sešli v Týně nad Vltavou

pondělí, 30. dubna 2018, 10:10

Plastikové modely vojenské techniky, letadel, lodí, automobilů, včetně rádiem řízených tahačů a nákladních vozů, přilákaly...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Aktualizováno před 7 hodinami

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem. ČSSD zastoupení v europarlamentu ztratila, stejně jako Svobodní. Podle Hamáčka se vedení strany bude soustředit na přípravu na krajské volby. Ty by se měly konat příští rok.

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.