Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

HLEDÁME PÁNÍČKA: Flička nebo Taťulda? Oba chlupáči čekají ve vltavotýnském depozitu

 
pondělí, 30. dubna 2018, 17:52

V dalším díle Hledáme páníčka si představíme jednu kočičku a kocoura z depozita v Týně nad Vltavou. Flička je typický mazel, i přes svůj mrzutý životní osud je to ale skvělá parťačka, která si potyká jak s pejskem, tak s dětmi. Taťulda není po autonehodě úplně fit, a tak to s ním bude maličko těžší. Nový domov si ale rozhodně zaslouží.

Flička

Flička je mazlivá, skoro sedmiletá, velmi zvědavá a hravá kočičí žížala. Prosmýkne se škvírou u dveří ani nevíte jak. Miluje hlazení, sama si člověka najde a „označkuje svým fouskovým pachem“. Na své jméno slyší. Byla to spokojená kočička od domečku, byla svým pánem. Jenže jak už to tak bývá, stala se dědictvím a musela změnit místo bydliště k nové majitelce. Po čase zase zasáhla rodinná situace a Flička se dostala k nám. V minulosti měla kožní problémy u kterých se nepodařilo najít příčinu, proto jsou nedořešené. Zbyl jí po nich vylízaný flek o velikosti desetikoruny, který si na stehně pořád líže. Jinak má ráda kvalitní granulky a z nějakého důvodu se jí nelíbí naše záchodky, usilovně na tom pracujeme. Snese pravděpodobně i pejska, před dětmi také neutíká a byla by vhodná do bytu i domečku.


Kontakt pro zájemce - 728 558 188 (depozitum Týn nad Vltavou)


Taťulda (krycí jmého Slinta)

Desetiletý Taťulda prodělal v roce 2013 autonehodu, po které je trvale postižený. Má malinké koordinační potíže s chůzí, ale kam jde, tam dojde. Jedno očíčko má kalné, nevidí na něj. Druhé by mělo být v pořádku. Dále měl sešroubovaná obě patra tlamy, zůstala mu po tom díra v horním patře. Proto hůře přijímá potravu. Díky tomu dostal přezdívku Slinta. Papá jen měkké krmivo, je nevybíravý. Granulky si zobne, ale kvůli úrazu se jimi nenají. Je čistotný a velmi kontaktní. Je to veliký mazel, spal s paničkou v posteli. Vyžaduje o trochu více péče, je nutno vyčesávat kožíšek a mýt tlamičku po jídle. Byl by vhodný do bytu i domečku, hlavně když ho budou hladit a krmit.


Kontakt pro zájemce - 728 558 188 (depozitum Týn nad Vltavou)

Napsal(a) Ell Plate, Kočky ČB
 


 

Kam dál?

Oprava ulice Milady Horákové na budějckém sídlišti Máj se o pět dní...

pondělí, 30. dubna 2018, 16:36

Budějcká ulice Milady Horákové na sídlišti Máj v Českých Budějovicích dostává nový kabát. Práce měly původně skončit dnes, v...

Proč pálíme čarodějnice a stavíme májky?

pondělí, 30. dubna 2018, 13:52

Kde má kořeny dodnes tolik oblíbená tradice pálit poslední dubnovou noc ohně a slavit první Máj?

Jak pálit čarodějnice bezpečně. Hasiči připomínají několik pravidel

pondělí, 30. dubna 2018, 11:20

Poslední dubnový den, se kterým je v našich zemích již tradičně spojeno pálení čarodějnic, pro hasiče často znamená zvýšený počet...

Modeláři z celé republiky se sešli v Týně nad Vltavou

pondělí, 30. dubna 2018, 10:10

Plastikové modely vojenské techniky, letadel, lodí, automobilů, včetně rádiem řízených tahačů a nákladních vozů, přilákaly...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Může hlína v jídle léčit obezitu? Prý zbavuje tuků

Dát si při večeři jako přílohu určitý druh hlíny možná pomáhá při prevenci obezity. Hlína z organismu vyplavuje tuk, tvrdí nová studie, o níž informoval britský server Mail Online.

ŘSD o víkendu vyrazilo na kontrolu. Na problematickém úseku nebyl žádný dělník

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovalo úsek dálnice D1 u Humpolce, kde firma Geosan dostala příkaz k opravě vysypaných kaveren. Podle ŘSD se situace na místě nijak nezměnila. Novinářům to dnes řekl jeho mluvčí Jan Rýdl. Podle aktuálních informací v sobotu ani dnes nikdo na opravě vysypaných kavaren nepracoval.

Budou Vánoce na sněhu? V příštím týdnu se oteplí, zima přijde až na Silvestra

O vánočních svátcích budou v Česku podle meteorologů venkovní teploty pravděpodobně nad nulou, až na Silvestra se ochladí. Sněhu se Češi asi o svátcích nedočkají. Příští víkend mají teploty vystoupat až na pět stupňů.