Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Děti na budějcké Šumavě dostaly nové hřiště. Chránit ho bude plachta se zámkem

 
sobota, 28. dubna 2018, 12:05

Nové pískoviště mezi ulicemi Branišovská a Emy Destinnové na sídlišti Šumava bylo oficiálně předáno dětem. Pískoviště bude zajištěno plachtou a zámkem, od kterého dostanou klíče místní maminky.

„Má rozměry tři krát tři metry a pod povrchem je vyzděno. Na dno byla položena drenáž, nahoře je textilie a dřevěné sezení. Celé pískoviště je opatřeno snímatelnou plachtou z kašírované textilie s kovovými oky, kterými bude provlečeno lanko se zámkem. Klíče budou rozdány maminkám, jejichž děti si tam budou hrát, protože právě na nich bude každodenní zakrytí plochy plachtou,“ říká náměstek primátora Petr Podhola.

Místo pro hru vzniklo na základě požadavku některých maminek, jednou z nich je Renata Brejžková, která se postará o předání klíčů ostatním ženám.  

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ
 


 

Kam dál?

Jihočeští hasiči se v silné celorepublikové konkurenci ankety Hasič...

sobota, 28. dubna 2018, 10:47

Tři želízka žhavá na vítězství měl Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraji v prestižní anketě Hasič roku 2017. Mezi nejlepší...

SOUTĚŽ: Poznejte animovaný svět v Třeboni. Přijede oscarový režisér i...

pátek, 27. dubna 2018, 18:32

Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm se uskuteční v jihočeské Třeboni od 1. do 6. května a pro své návštěvníky...

Vyřešení dodávek tepla pro Jihočeskou univerzitu vyneslo teplárně...

pátek, 27. dubna 2018, 17:43

Snížení tepelných ztrát v areálu Jihočeské univerzity o 78 procent vyneslo Teplárně České Budějovice titul Projekt roku 2017....

Prodloužený víkend prožijte v lanovém parku nebo na workoutovém hřišti

pátek, 27. dubna 2018, 14:57

Jarní teplé počasí a čtyři volné dny. To je důvod, proč nesedět doma! Stačí sednout třeba na kolo a vyrazit po bezpečné...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.