Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Děti na budějcké Šumavě dostaly nové hřiště. Chránit ho bude plachta se zámkem

 
sobota, 28. dubna 2018, 12:05

Nové pískoviště mezi ulicemi Branišovská a Emy Destinnové na sídlišti Šumava bylo oficiálně předáno dětem. Pískoviště bude zajištěno plachtou a zámkem, od kterého dostanou klíče místní maminky.

„Má rozměry tři krát tři metry a pod povrchem je vyzděno. Na dno byla položena drenáž, nahoře je textilie a dřevěné sezení. Celé pískoviště je opatřeno snímatelnou plachtou z kašírované textilie s kovovými oky, kterými bude provlečeno lanko se zámkem. Klíče budou rozdány maminkám, jejichž děti si tam budou hrát, protože právě na nich bude každodenní zakrytí plochy plachtou,“ říká náměstek primátora Petr Podhola.

Místo pro hru vzniklo na základě požadavku některých maminek, jednou z nich je Renata Brejžková, která se postará o předání klíčů ostatním ženám.  

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ
 


 

Kam dál?

Jihočeští hasiči se v silné celorepublikové konkurenci ankety Hasič...

sobota, 28. dubna 2018, 10:47

Tři želízka žhavá na vítězství měl Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraji v prestižní anketě Hasič roku 2017. Mezi nejlepší...

SOUTĚŽ: Poznejte animovaný svět v Třeboni. Přijede oscarový režisér i...

pátek, 27. dubna 2018, 18:32

Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm se uskuteční v jihočeské Třeboni od 1. do 6. května a pro své návštěvníky...

Vyřešení dodávek tepla pro Jihočeskou univerzitu vyneslo teplárně...

pátek, 27. dubna 2018, 17:43

Snížení tepelných ztrát v areálu Jihočeské univerzity o 78 procent vyneslo Teplárně České Budějovice titul Projekt roku 2017....

Prodloužený víkend prožijte v lanovém parku nebo na workoutovém hřišti

pátek, 27. dubna 2018, 14:57

Jarní teplé počasí a čtyři volné dny. To je důvod, proč nesedět doma! Stačí sednout třeba na kolo a vyrazit po bezpečné...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.