Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeští hasiči se v silné celorepublikové konkurenci ankety Hasič roku 2017 neztratili

 
sobota, 28. dubna 2018, 10:47

Tři želízka žhavá na vítězství měl Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraji v prestižní anketě Hasič roku 2017. Mezi nejlepší tři se v kategorii „velitel/vedoucí roku 2017“ probojoval velitel čety směny „C“ českobudějovické stanice praporčík Miroslav Bureš, v kategorii „kolektiv roku 2017“ tým jihočeských sportovců v disciplínách TFA a v kategorii „občanský zaměstnanec roku 2017“ paní Romana Šarlingrová pracující na pozici vedoucí provozního pracoviště územního odboru Jindřichův Hradec. 

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo 19. dubna v Praze. Ceny pro vítěze individuálních i kolektivních kategorií předávali náměstek ministra vnitra Jiří Nováček a generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR) generál major Drahoslav Ryba.

Soutěž Hasič roku je každoročně vyhlašována v šesti soutěžních kategoriích: Hasič roku, Zásah roku, Kolektiv roku, Velitel/vedoucí roku, Projekt roku a Občanský zaměstnanec roku. Zároveň je do Galerie osobnostní HZS ČR uvedena jedna z nejvýraznějších osobností hasičského života.

Jihočeský sbor se v silné celorepublikové konkurenci jednoznačně neztratil. Družstvo TFA, které dlouhodobě dosahuje skvělých úspěchů na republikové i mezinárodní úrovni a kterému se jako jedinému v historii podařilo vloni obhájit mistrovský titul, obsadil ve své kategorii 1. místo. Mezi veliteli skončil Miroslav Bureš na skvělém 2. místě a Romana Šarlingrová skončila jako třetí nejlepší občanský zaměstnanec HZS ČR.

Součástí slavnostního vyhlášení ankety Hasič roku 2017 bylo i předání mistrovských medailí těm sportovcům či sportovním týmům, které v roce 2017 vyhráli oficiální mistrovství HZS ČR. Z jihočeských reprezentantů se to v loňském roce podařilo týmu volejbalistů a sportovců v disciplínách TFA (ti se tímto na podiu v průběhu slavnostního odpoledne objevili dvakrát).

Reprezentanti HZS Jihočeského kraje disciplínách TFA: Michal Brousil a David Kubiš (Písek), Jiří Dvořák a Petr Benda (Tábor), Ondřej Fišer (Soběslav).
Michal Brousil byl oceněn i individuálně za vybojovaný titul mistra HZS ČR ve své věkové kategorii.

Reprezentanti HZS Jihočeského kraje ve volejbalu: Václav Svach (Strakonice), Jiří Struháček a Michal Škampa (Český Krumlov), Milan Hořava, Jan Vachek, Vendula Matějů, Vít Nevšímal a Radek Suchan (České Budějovice).

Tisková zpráva | Foto HZS Jihočeského kraje
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Poznejte animovaný svět v Třeboni. Přijede oscarový režisér i...

pátek, 27. dubna 2018, 18:32

Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm se uskuteční v jihočeské Třeboni od 1. do 6. května a pro své návštěvníky...

Vyřešení dodávek tepla pro Jihočeskou univerzitu vyneslo teplárně...

pátek, 27. dubna 2018, 17:43

Snížení tepelných ztrát v areálu Jihočeské univerzity o 78 procent vyneslo Teplárně České Budějovice titul Projekt roku 2017....

Prodloužený víkend prožijte v lanovém parku nebo na workoutovém hřišti

pátek, 27. dubna 2018, 14:57

Jarní teplé počasí a čtyři volné dny. To je důvod, proč nesedět doma! Stačí sednout třeba na kolo a vyrazit po bezpečné...

Spoluprací s jihočeskými hasiči odstartoval ESSOX projekt Společně...

pátek, 27. dubna 2018, 12:38

Společnost ESSOX spouští nový edukační projekt s názvem Společně bezpečně. Ten bude integrovat aktivity v oblasti vzdělávání, ať...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Požár na Vysoké po dvou týdnech: Odklízení škod a nesmírná solidarita

Jsou to dva týdny, kdy na farmě Vysoká došlo k ničivému požáru. Shořela část jižního křídla s hotelem a bytovými jednotkami. Dvě rodiny, které farmu provozují, museli své domovy opustit. Už nyní ale pracují na tom, aby se mohli vrátit a farma mohla opět začít fungovat jako před požárem.

Aktualizováno před 2 hodinami

Na Příbramsku havaroval vrtulník záchranářů, nikdo se nezranil

Ve Staré Huti nedaleko Dobříše na Příbramsku dnes před 5:00 ráno havaroval vrtulník záchranářů. Nikdo se nezranil. Stroj je značně poškozen. Nehoda se stala při přistání na místním fotbalovém hřišti, vrtulník letěl k vážně zraněnému pacientovi, na palubě byla v době nehody pouze posádka.

Bývalý moderátor Slávek Boura může skončit ve vězení. Jeho jméno figuruje v drogové kauze

Českým showbyznysem hýbe kauza, která nemá obdoby. V obří drogové aféře, která se má týkat pašování stovek kilogramů narkotik mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem, má figurovat také bývalá televizní hvězda Slávek Boura. Celou kauzu podle policie dozoruje státní zastupitelství v Českých Budějovicích.