Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeští hasiči se v silné celorepublikové konkurenci ankety Hasič roku 2017 neztratili

 
sobota, 28. dubna 2018, 10:47

Tři želízka žhavá na vítězství měl Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraji v prestižní anketě Hasič roku 2017. Mezi nejlepší tři se v kategorii „velitel/vedoucí roku 2017“ probojoval velitel čety směny „C“ českobudějovické stanice praporčík Miroslav Bureš, v kategorii „kolektiv roku 2017“ tým jihočeských sportovců v disciplínách TFA a v kategorii „občanský zaměstnanec roku 2017“ paní Romana Šarlingrová pracující na pozici vedoucí provozního pracoviště územního odboru Jindřichův Hradec. 

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo 19. dubna v Praze. Ceny pro vítěze individuálních i kolektivních kategorií předávali náměstek ministra vnitra Jiří Nováček a generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR) generál major Drahoslav Ryba.

Soutěž Hasič roku je každoročně vyhlašována v šesti soutěžních kategoriích: Hasič roku, Zásah roku, Kolektiv roku, Velitel/vedoucí roku, Projekt roku a Občanský zaměstnanec roku. Zároveň je do Galerie osobnostní HZS ČR uvedena jedna z nejvýraznějších osobností hasičského života.

Jihočeský sbor se v silné celorepublikové konkurenci jednoznačně neztratil. Družstvo TFA, které dlouhodobě dosahuje skvělých úspěchů na republikové i mezinárodní úrovni a kterému se jako jedinému v historii podařilo vloni obhájit mistrovský titul, obsadil ve své kategorii 1. místo. Mezi veliteli skončil Miroslav Bureš na skvělém 2. místě a Romana Šarlingrová skončila jako třetí nejlepší občanský zaměstnanec HZS ČR.

Součástí slavnostního vyhlášení ankety Hasič roku 2017 bylo i předání mistrovských medailí těm sportovcům či sportovním týmům, které v roce 2017 vyhráli oficiální mistrovství HZS ČR. Z jihočeských reprezentantů se to v loňském roce podařilo týmu volejbalistů a sportovců v disciplínách TFA (ti se tímto na podiu v průběhu slavnostního odpoledne objevili dvakrát).

Reprezentanti HZS Jihočeského kraje disciplínách TFA: Michal Brousil a David Kubiš (Písek), Jiří Dvořák a Petr Benda (Tábor), Ondřej Fišer (Soběslav).
Michal Brousil byl oceněn i individuálně za vybojovaný titul mistra HZS ČR ve své věkové kategorii.

Reprezentanti HZS Jihočeského kraje ve volejbalu: Václav Svach (Strakonice), Jiří Struháček a Michal Škampa (Český Krumlov), Milan Hořava, Jan Vachek, Vendula Matějů, Vít Nevšímal a Radek Suchan (České Budějovice).

Tisková zpráva | Foto HZS Jihočeského kraje
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Poznejte animovaný svět v Třeboni. Přijede oscarový režisér i...

pátek, 27. dubna 2018, 18:32

Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm se uskuteční v jihočeské Třeboni od 1. do 6. května a pro své návštěvníky...

Vyřešení dodávek tepla pro Jihočeskou univerzitu vyneslo teplárně...

pátek, 27. dubna 2018, 17:43

Snížení tepelných ztrát v areálu Jihočeské univerzity o 78 procent vyneslo Teplárně České Budějovice titul Projekt roku 2017....

Prodloužený víkend prožijte v lanovém parku nebo na workoutovém hřišti

pátek, 27. dubna 2018, 14:57

Jarní teplé počasí a čtyři volné dny. To je důvod, proč nesedět doma! Stačí sednout třeba na kolo a vyrazit po bezpečné...

Spoluprací s jihočeskými hasiči odstartoval ESSOX projekt Společně...

pátek, 27. dubna 2018, 12:38

Společnost ESSOX spouští nový edukační projekt s názvem Společně bezpečně. Ten bude integrovat aktivity v oblasti vzdělávání, ať...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.