Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce by se mohly dočkat nové tribuny na Sokolském ostrově

 
středa, 25. dubna 2018, 06:48

Sportoviště TJ Sokol v Českých Budějovicích by mohlo brzy dostat nový kabát. Sokolové čekají na schválení dotace od ministerstva školství a tělovýchovy, na opravu tribuny, která je v současnosti v nevyhovujícím stavu, a sportovní zázemí včetně umýváren, posilovny či atletického koridoru.

Sdružení sokolů se snaží zajistit dostatek peněz, aby se výstavba mohla realizovat v co nejkratším čase. Sami nastřádali přes 2,1 milionu korun a Jihočeský kraj jim přislíbil pětimilionovou dotaci v případě, že sportovci získají dotaci od ministerstva školství a tělovýchovy, která by měla činit 19 milionů korun. Jestli dotaci ministerstvo poskytne, by se mělo vědět ke konci května. Výstavba by pak měla podle starosty Sokola Josefa Kadlece začít už v druhém červnovém týdnu.

„Tento týden jsme odevzdali žádost na ministerstvo školství a čekáme na jeho vyjádření. Od kraje máme přislíbenou částku pět milionů korun,“ uvedl Josef Kadlec. Celková cena projektu je podle něj vyčíslena 56,7 milionu korun včetně DPH.

Příslib pěti milionů korun mají sokolové i od města. Tato částka je však také podmíněna získáním dotace od ministerstva.

Historická tribuna, která je zároveň historickou památkou, by měla projít rekonsturkcí, při které se vymění střecha a nevyhovující sedačky. Na sportovišti by ale mělo vzniknout i nové zázemí pro sportovce, včetně šatny, umývárny a skladu pro nářadí. Přibýt by měly i nové toalety pro diváky.

Celková modernizace sportovního areálu s novým koridorem, posilovnou a zázemím pro rodiče dětí by pak měla být hotová v roce 2019. 

 


 

Kam dál?

VIDEO: Medikem roku je i rodák z Prachatic

úterý, 24. dubna 2018, 18:57

Soutěž zručnosti, dovedností, ale i zábavy přilákal do Jindřichova Hradce mediky ze čtvrtých až šestých ročníků lékařských fakult...

Vyfoť a vyhraj. Zoo Hluboká připravila pro své návštěvníky...

úterý, 24. dubna 2018, 17:39

Říká vám něco jméno kusu, ústřičník, moko, kladivouš nebo arowana? Jestli ne, přijďte se na ně podívat do hlubocké zoo. A s sebou...

Temelín spouští nový informační systém. Obyvatelé budou dostávat...

úterý, 24. dubna 2018, 16:12

Jaderná elektrárna Temelín spouští pro obyvatele ve svém okolí nový informační systém. Registrovaní uživatelé dostanou...

S Rozálií rozkvete každá svatba

úterý, 24. dubna 2018, 14:36

Zařizování každé svatby je velmi náročné a to nejen z pohledu organizace. Vždy je potřeba mnoho věcí zařídit a obstarat. Od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.