Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce by se mohly dočkat nové tribuny na Sokolském ostrově

 
středa, 25. dubna 2018, 06:48

Sportoviště TJ Sokol v Českých Budějovicích by mohlo brzy dostat nový kabát. Sokolové čekají na schválení dotace od ministerstva školství a tělovýchovy, na opravu tribuny, která je v současnosti v nevyhovujícím stavu, a sportovní zázemí včetně umýváren, posilovny či atletického koridoru.

Sdružení sokolů se snaží zajistit dostatek peněz, aby se výstavba mohla realizovat v co nejkratším čase. Sami nastřádali přes 2,1 milionu korun a Jihočeský kraj jim přislíbil pětimilionovou dotaci v případě, že sportovci získají dotaci od ministerstva školství a tělovýchovy, která by měla činit 19 milionů korun. Jestli dotaci ministerstvo poskytne, by se mělo vědět ke konci května. Výstavba by pak měla podle starosty Sokola Josefa Kadlece začít už v druhém červnovém týdnu.

„Tento týden jsme odevzdali žádost na ministerstvo školství a čekáme na jeho vyjádření. Od kraje máme přislíbenou částku pět milionů korun,“ uvedl Josef Kadlec. Celková cena projektu je podle něj vyčíslena 56,7 milionu korun včetně DPH.

Příslib pěti milionů korun mají sokolové i od města. Tato částka je však také podmíněna získáním dotace od ministerstva.

Historická tribuna, která je zároveň historickou památkou, by měla projít rekonsturkcí, při které se vymění střecha a nevyhovující sedačky. Na sportovišti by ale mělo vzniknout i nové zázemí pro sportovce, včetně šatny, umývárny a skladu pro nářadí. Přibýt by měly i nové toalety pro diváky.

Celková modernizace sportovního areálu s novým koridorem, posilovnou a zázemím pro rodiče dětí by pak měla být hotová v roce 2019. 

 


 

Kam dál?

VIDEO: Medikem roku je i rodák z Prachatic

úterý, 24. dubna 2018, 18:57

Soutěž zručnosti, dovedností, ale i zábavy přilákal do Jindřichova Hradce mediky ze čtvrtých až šestých ročníků lékařských fakult...

Vyfoť a vyhraj. Zoo Hluboká připravila pro své návštěvníky...

úterý, 24. dubna 2018, 17:39

Říká vám něco jméno kusu, ústřičník, moko, kladivouš nebo arowana? Jestli ne, přijďte se na ně podívat do hlubocké zoo. A s sebou...

Temelín spouští nový informační systém. Obyvatelé budou dostávat...

úterý, 24. dubna 2018, 16:12

Jaderná elektrárna Temelín spouští pro obyvatele ve svém okolí nový informační systém. Registrovaní uživatelé dostanou...

S Rozálií rozkvete každá svatba

úterý, 24. dubna 2018, 14:36

Zařizování každé svatby je velmi náročné a to nejen z pohledu organizace. Vždy je potřeba mnoho věcí zařídit a obstarat. Od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.