Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na budějckém Jiráskově nábřeží asi stovka lidí cvičně postaví kilometr protipovodňové stěny

 
středa, 25. dubna 2018, 08:09

Pravidelné cvičení výstavby mobilní protipovodňové stěny uzavře zítra, ve čtvrtek 26. dubna, Jiráskovo nábřeží v Českých Budějovicích. Ulice bude neprůjezdná od ranních šesti hodin do osmnácti hodin.

Českobudějovické Jiráskovo nábřeží v úseku ulic Husova – Klavíkova bude ve čtvrtek 26. dubna od šesti hodin ráno do šesti hodin odpoledne částečně uzavřeno, provoz bude veden jednosměrně od ulice Klavíkova k Husově. Úsek od ulice Klavíkova po komunikaci U Trojice bude uzavřen úplně se zákazem stání a parkování vozidel.

„Provoz vozidel městské hromadné dopravy nebude uzavírkou dotčen. Otevřena zůstane i lávka pro pěší a cyklisty přes řeku Vltavu. Provoz na cyklostezce nebude cvičením omezen, pro zajištění bezpečnosti bude uzavřen horní chodník podél stavby,“ upřesnila informace mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová. 

V rámci nácviku výstavby protipovodňové bariéry bude postaven přibližně jeden kilometr zábran, na kterém složky integrovaného záchranného systému prověří svoji koordinaci, logistiku a metodiku. Cvičení se zúčastní pracovníci českobudějovického magistrátu, profesionální i dobrovolní hasiči, celníci, strážníci a policisté. „Do cvičné stavby stěny se zapojí okolo stovky lidí a samozřejmě také potřebná technika,“ dodala Welzlová.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Budějce by se mohly dočkat nové tribuny na Sokolském ostrově

středa, 25. dubna 2018, 06:48

Sportoviště TJ Sokol v Českých Budějovicích by mohlo brzy dostat nový kabát. Sokolové čekají na schválení dotace od ministerstva...

VIDEO: Medikem roku je i rodák z Prachatic

úterý, 24. dubna 2018, 18:57

Soutěž zručnosti, dovedností, ale i zábavy přilákal do Jindřichova Hradce mediky ze čtvrtých až šestých ročníků lékařských fakult...

Vyfoť a vyhraj. Zoo Hluboká připravila pro své návštěvníky...

úterý, 24. dubna 2018, 17:39

Říká vám něco jméno kusu, ústřičník, moko, kladivouš nebo arowana? Jestli ne, přijďte se na ně podívat do hlubocké zoo. A s sebou...

Temelín spouští nový informační systém. Obyvatelé budou dostávat...

úterý, 24. dubna 2018, 16:12

Jaderná elektrárna Temelín spouští pro obyvatele ve svém okolí nový informační systém. Registrovaní uživatelé dostanou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.