Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na budějckém Jiráskově nábřeží asi stovka lidí cvičně postaví kilometr protipovodňové stěny

 
středa, 25. dubna 2018, 08:09

Pravidelné cvičení výstavby mobilní protipovodňové stěny uzavře zítra, ve čtvrtek 26. dubna, Jiráskovo nábřeží v Českých Budějovicích. Ulice bude neprůjezdná od ranních šesti hodin do osmnácti hodin.

Českobudějovické Jiráskovo nábřeží v úseku ulic Husova – Klavíkova bude ve čtvrtek 26. dubna od šesti hodin ráno do šesti hodin odpoledne částečně uzavřeno, provoz bude veden jednosměrně od ulice Klavíkova k Husově. Úsek od ulice Klavíkova po komunikaci U Trojice bude uzavřen úplně se zákazem stání a parkování vozidel.

„Provoz vozidel městské hromadné dopravy nebude uzavírkou dotčen. Otevřena zůstane i lávka pro pěší a cyklisty přes řeku Vltavu. Provoz na cyklostezce nebude cvičením omezen, pro zajištění bezpečnosti bude uzavřen horní chodník podél stavby,“ upřesnila informace mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová. 

V rámci nácviku výstavby protipovodňové bariéry bude postaven přibližně jeden kilometr zábran, na kterém složky integrovaného záchranného systému prověří svoji koordinaci, logistiku a metodiku. Cvičení se zúčastní pracovníci českobudějovického magistrátu, profesionální i dobrovolní hasiči, celníci, strážníci a policisté. „Do cvičné stavby stěny se zapojí okolo stovky lidí a samozřejmě také potřebná technika,“ dodala Welzlová.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Budějce by se mohly dočkat nové tribuny na Sokolském ostrově

středa, 25. dubna 2018, 06:48

Sportoviště TJ Sokol v Českých Budějovicích by mohlo brzy dostat nový kabát. Sokolové čekají na schválení dotace od ministerstva...

VIDEO: Medikem roku je i rodák z Prachatic

úterý, 24. dubna 2018, 18:57

Soutěž zručnosti, dovedností, ale i zábavy přilákal do Jindřichova Hradce mediky ze čtvrtých až šestých ročníků lékařských fakult...

Vyfoť a vyhraj. Zoo Hluboká připravila pro své návštěvníky...

úterý, 24. dubna 2018, 17:39

Říká vám něco jméno kusu, ústřičník, moko, kladivouš nebo arowana? Jestli ne, přijďte se na ně podívat do hlubocké zoo. A s sebou...

Temelín spouští nový informační systém. Obyvatelé budou dostávat...

úterý, 24. dubna 2018, 16:12

Jaderná elektrárna Temelín spouští pro obyvatele ve svém okolí nový informační systém. Registrovaní uživatelé dostanou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: "Čističi" Facebooku se musejí dívat na zabíjení zvířat i dětí

Nekonečný přísun videí zobrazujících násilí na lidech i na zvířatech, katastrofální pracovní podmínky i trvalý tlak ze strany nadřízených. S tím vším se podle reportáže webu The Verge potýkají pracovníci amerických center pro odstraňování zakázaného obsahu z facebooku. Náplň práce se zjevně podepisuje na psychice "moderátorů", u kterých se objevují deprese nebo post-traumatická stresová porucha (PTSD).

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.