Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

S Rozálií rozkvete každá svatba

 
úterý, 24. dubna 2018, 14:36

Zařizování každé svatby je velmi náročné a to nejen z pohledu organizace. Vždy je potřeba mnoho věcí zařídit a obstarat. Od některých starostí vám mohou ulevit odborníci. S výběrem vhodných květin a výrobou květinové dekorace pomohou v Květinovém ateliéru Rozálie.

Čím se vaše služby vyznačují?
Pravidelně se účastníme svatebních veletrhů a vždy se snažíme přijít s něčím novým, jiným. Jeden rok jsme se ve spolupráci s freshevents.cz zaměřili na zimní svatby. Vytvořili jsme dekorace z jehličí a šišek a uvázali kytici pro nevěstu z materiálů, které jsou v zimě dostupné. Společně se nafotily profesionální fotky svatby a výsledek byl prezentován na svatebním veletrhu. Musím říct, že se to povedlo a naše společná kompozice byla dokonce vyhlášena za nejlepší prezentaci daného ročníku. Povedlo se nám ukázat, že i v zimě lze připravit svatbu se vší parádou tak, aby to vypadalo hezky a zcela přirozeně.

Co vše jste schopni na svatbu zajistit?
Jelikož jsme květinový ateliér, zajišťujeme na svatby především květiny a květinová aranžmá. Vše se odvíjí od požadavků našich klientů. Standardně vážeme kytici pro nevěstu, kytice pro maminky a družičky, korsáž pro ženicha, svědky, vyrábíme dekorace na vozidla, výzdobu na stoly a veškerá květinová aranžmá, která souvisí se svatbou. Dekorujeme dorty živými květy, vyrábíme květinové šperky. Prostě vše, co si přeje zákazník. Mimo jiné můžeme zajistit například i kočár s koňmi a kočím.

Jaké další služby nabízíte?
Pokud se snoubenci rozhodnou, že si své ano chtějí sdělit na neobvyklém místě můžeme například zapůjčit bílou dřevěnou bránu se stolkem. Ta se nazdobí organzou, závěsy, doplní se květy a celkově se upraví podle představ novomanželů. Můžeme ji také vyrobit z balónků a nabízíme i hromadné vypouštění heliových balonků svatebčany. Balonky jsou výborné, protože dokážou relativně snadno pozvednout a proměnit interiéry. Mohou se ale použít i tam, kam se s květinami nedostanete, třeba do porodnice.

Co příprava svatebních květin a dekorací obnáší?
Vše je o čase a plánování. Pokud je na přípravu dostatek času, lze zajistit téměř cokoliv. Proto je velmi důležité si nejprve rezervovat termín, potom by zákazníci měli přijít minimálně dva až tři týdny předem a s floristkou vyplnit náš svatební formulář.  Nevěsta by již měla vědět barvu a střih šatů, které jsou pro návrh tvaru květiny důležité. Na základě tvaru postavy, barvy vlasů, očí a již zmíněných šatů floristka pomůže s výběrem vhodných květů pro svatební kytici.

Odkud jsou vaše květiny?
Většina květin ať již řezaných, či hrnkových je z holandské burzy, kam se sváží květiny od pěstitelů z celého světa. Snažíme se také podporovat české pěstitele, a proto ve velké míře nabízíme květiny, které se pěstují u nás v Čechách. Rostlina, která tady vyrostla, je na naše prostředí zvyklá a více vydrží.

Jaké květiny jsou podle vás v současnosti nejpopulárnější?
Dalo by se říci, že svatební floristika je svázaná tradicemi a skutečně je pravdou, že nevěsty nechtějí moc experimentovat. Často hledají inspiraci na sociálních sítích a za námi přijdou s přesnou představou, fotografií, jak má květina vypadat.  V loňské sezoně byl zvýšený zájem o kytice z lučního kvítí a z drobnějších kvítků, které vkusně doplňují například klasy obilovin. Celkově je poptávka po vzdušnější vazbě.

Čím by se měly nevěsty při výběru kytice řídit?
Každý má jinou představu a pojetí krásy, a proto bych nerad vytvářel nějaká pravidla. Květiny by měly „pouze“ doplňovat nevěstu a podtrhnout významnost daného okamžiku. Z tohoto důvodu drobnějším a štíhlým nevěstám doporučujeme menší například kulatou kytici. Když je naopak nevěsta plnoštíhlá, kytice by měla být větší, aby ženě lichotila.

Jaké byly vaše začátky?
Květinový ateliér Rozálie vznikl v únoru 2014. Když jsme začínali, chtěli jsme to uchopit jinak, a proto jsme se rozhodli, že už samotné prostory by měly být něčím zvláštní. Interiér jsme proto doplnili historickým nábytkem. U babičky na půdě jsme našli staré kredence a vdechli jsme jim nový život. Chtěli jsme také, aby si zákazníci mohli koupit všechny dekorace, které v obchodě naleznou.

Máte nějaké vize do budoucna?
Přemýšlíme, že začneme pěstovat něco svého. Hodně se nám líbí nápad, kdy si nevěsty mohou samy vybrat a natrhat květy přímo na políčku. Floristky jim květy následně svážou v úhlednou kytici.

Napsal Nikola Franková | PR text | Foto Květinový ateliér Rozálie
 


 

Kam dál?

Hrozící sesuv českokrumlovské Barevné skály uzavře vodákům část Vltavy

úterý, 24. dubna 2018, 10:54

Bezodkladný zásah vyžaduje část Barevné skály v Českém Krumlově. Hrozí, že se odlomí blok vážící tisíc tun. Kvůli nebezpečí...

Písek chce přestavět budovou autobusového nádraží

úterý, 24. dubna 2018, 09:36

Písek plánuje přestavbu budovy autobusového nádraží, aby odpovídala konceptu takzvaných chytrých měst (smart cities)....

Mydlovarští hasiči světili nové vozidlo

úterý, 24. dubna 2018, 08:24

Hasiči z Mydlovar na Českobudějovicku uvedli v sobotu 21. dubna slavnostně do „služby“ své nové vozidlo pro přepravu osob. Nový...

HLEDÁME PÁNÍČKA: Kříženec Stoupa si získá každé srdce

pondělí, 23. dubna 2018, 19:20

V dalším díle Hledáme paníčka se představí jeden pejsek, který ale vystačí za tři. Je to tvrdohlavý kříženec jezevčíka, který, ač...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.