Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mydlovarští hasiči světili nové vozidlo

 
úterý, 24. dubna 2018, 08:24

Hasiči z Mydlovar na Českobudějovicku uvedli v sobotu 21. dubna slavnostně do „služby“ své nové vozidlo pro přepravu osob. Nový devítimístný minibus Mercedes-Benz Sprinter 314 CDI za zhruba milión korun posvětil administrátor Římskokatolické farnosti Bílá Hůrka Pater Štefan Ján Nemec.

„V historii našeho sboru dobrovolných hasičů je jen málo podobných okamžiků, jako je tento. Splnil se totiž sen několika generací. Lze to srovnat snad jen s událostí krátce po založení sboru v roce 1925, kdy byla pořízena první stříkačka. V den, kdy dorazila na nádraží do Dívčic, ustala v obci veškerá pracovní aktivita a stříkačka byla za zpěvu a obrovského nadšení slavnostně přivezena,“ připomněl kus už téměř sto let staré historie starosta Mydlovar Petr Ciglbauer.

Mydlovarskou náves zaplnily už před čtrnáctou hodinou více než dvě stovky lidí. Nechyběli samozřejmě dobrovolní hasiči z okolních obcí, ze Zlivi, Dřítně, Zahájí a dalších. Svého zástupce vyslali i profesionálové z Českých Budějovic. Hasiči v slavnostních uniformách položili věnec k památníku padlých v první světové válce. K vidění byla přistavená moderní i historická požární technika.

Nefalšované nadšení místních hasičů vysvětlil velitel dobrovolných hasičů v Mydlovarech Karel Maruška. „Když se po roce 1990 obnovovala činnost sboru, začínalo se prakticky z ničeho. Jediným našim vozem byla až dosud stará Avie, kterou jsme udržovali v chodu neustálými opravami. Naštěstí máme hodně šikovných kolegů,“ uvedl Maruška a poznamenal, že nyní využili Mydlovarští k nákupu nového automobilu státní a krajské dotace, které pokryly přibližně 75 procent celkových pořizovacích nákladů.

V dnešní době se dobrovolní hasiči intenzivně věnují sportovní činnosti. „Hasičský sport přitahuje mladé lidi, prohlubuje kamarádství a vzájemnou pomoc. Hasičské soutěže jsou významnou společenskou událostí, při níž se setkávají družstva nejen z okresu, ale i z celého Jihočeského kraje,“ konstatoval starosta.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Stavba obchvatu Budějc by měla začít už v září. Oba úseky musí být...

úterý, 24. dubna 2018, 07:12

Téměř stosedmdesátikilometrová dálnice D3, která má ve své konečné fázi spojovat Prahu s Českými Budějovicemi a s hranicemi...

SOUTĚŽ: Divadlo Palace přiveze do Metropolu skvělou komedii

pondělí, 23. dubna 2018, 19:51

Komedii pražského Divadla Palace Penzion pro svobodné pány uvede budějcký Metropol v sobotu 28. dubna. Díky Budějcké Drbně se na...

HLEDÁME PÁNÍČKA: Kříženec Stoupa si získá každé srdce

pondělí, 23. dubna 2018, 19:20

V dalším díle Hledáme paníčka se představí jeden pejsek, který ale vystačí za tři. Je to tvrdohlavý kříženec jezevčíka, který, ač...

Hokejisté VŠTE na medaili nedosáhli. Na akademickém šampionátu byli...

pondělí, 23. dubna 2018, 18:10

Smolné poslední dva zápasy play-off připravily hokejisty českobudějovické VŠTE o medaile z Akademického mistrovství České...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Při útoku v Afghánistánu zemřel další český voják, dva jsou zranění

Při útoku na vozidlo české armády na základně Šindánd v afghánské provincii Herát dnes zemřel český voják. Další dva vojáci jsou zraněni, jsou mimo ohrožení života. Česká armáda to uvedla na svém webu.

Zeman omilostnil handicapovaného muže, který neplatil alimenty

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

Znáte pravidla užívání parkovišť K+R? Ne každý je respektuje

Zkušenosti strážníků a policistů ukazují, že rodiče pravidla užívání parkovišť K+R před školami v naprosté většině nedodržují. Buď je neznají, nebo se chovají bezohledně k ostatním. V době před začátkem vyučování parkují na chodníku, ve druhých řadách, na přechodech pro chodce a podobně. Místo, aby děti pouze vyložili a odjeli, doprovází je do školy a někteří i čekají, až jim potomek zamává z okna.

 
 
-->
-->