Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po střetu s fabií u Tábora budou čtyři pandury mimo provoz tři roky

 
čtvrtek, 19. dubna 2018, 15:32

Až koncem roku 2019 má být hotova oprava čtyř z pěti obrněných vozidel Pandur, která na podzim 2016 havarovala na silnici u Tábora. Poškozená vozidla dostanou nové korby. Podle ministerstva obrany tak dlouhý výpadek v provozu čtyř obrněnců neohrožuje bojeschopnost armády.

Pětice pandurů a osobní auto havarovaly 4. listopadu 2016 v Táboře Čekanicích. Hlavní příčinou nehody bylo podle policie nedodržení dostatečné vzdálenosti mezi vozidly. Tři vojáci za prohřešek dostali pokutu dva tisíce korun. Podle zpravodajského webu Českého rozhlasu iRozhlas jeden z pandurů byl při nehodě poškozen lehce, a byl opraven u mateřského útvaru. U zbývajících čtyř transportérů došlo k vážnějším poškozením, a proto je armáda odeslala do kopřivnické společnosti Tatra Defence Vehicle.

ČTĚTE TAKÉ: V Táboře se srazilo pět pandurů, deset lidí je lehce zraněno

„Předpokládaný termín dokončení oprav je stanoven do konce roku 2019,“ řekla mluvčí Armády České republiky Vlastimila Cyprisová. U havarovaných pandurů byly podle mluvčí zjištěny mimo jiné deformace korby různého rozsahu.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o svařence pancéřových plátů, bylo rozhodnuto z důvodu bezpečnosti a dodržení stanovené odolnosti vozidel vyrobit nové korby a osadit je z části starými a z části novými skupinami,“ vysvětlila. Mluvčí zároveň dodala, že poté bude možné stanovit výši škody.

Armáda disponuje 107 pandury. Uzpůsobeny jsou třeba jako bojové vozidlo pěchoty nebo jsou ve zdravotnické verzi. Všechny z nich jsou obojživelné. Fakt, že čtyři obrněná vozidla budou tři roky mimo provoz, nepředstavuje podle ministerstva obrany problém. „Byť tato oprava potrvá déle, v žádném případě není ohrožena bojeschopnost ani důvěra veřejnosti,“ řekla resortu Jana Zechmeisterová.

Napsal(a) ČTK | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Za sportovní gesto patří bavorovickému Šafránkovi náš dík, říká...

čtvrtek, 19. dubna 2018, 14:26

Smysl pro fair play předvedl v okresním fotbalovém derby Bavorovic s Planou domácí záložník Filip Šafránek. „Chtěl bych mu za...

Prohlídku Vodárenské věže si lidé mohou zpříjemnit výstavou fotografií

čtvrtek, 19. dubna 2018, 13:11

Budějckou Vodárenskou věž si budou moct lidé zdarma prohlédnout od pátku 20. do neděle 22. dubna i díky Mezinárodnímu dni památek...

VIDEO: Budějcký špitál má nový urgentní příjem

čtvrtek, 19. dubna 2018, 09:34

Nové oddělení urgentního příjmu slavnostně včera, ve středu 18. dubna, otevřela českobudějovická nemocnice. Nový urgentní příjem...

Zákaz kouření v restauracích platí, rozhodl Ústavní soud. V...

čtvrtek, 19. dubna 2018, 08:02

Úplný zákaz kouření v restauracích nadále platí. Ústavní soud ale provedl v protikuřáckém zákoně jiné dílčí škrty. Zrušil zákaz...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.