Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Setkání se Snickers Workwear bylo osudové, říká Martin Erba

 
pondělí, 16. dubna 2018, 18:40

Pro každého člověka je jistě důležité, aby se ve svém oblečení cítil dobře. Dvakrát to pak platí v případě, když v něm pracuje nebo třeba sportuje. Oděvy švédské značky Snickers Workwear zaručují, že se budete cítit pohodlně, a navíc vám to bude i slušet. Co vedlo Profiodevy.cz k otevření prodejny v jižních Čechách a jak hodnotí svůj záměr s odstupem necelého roku prozradil Martin Erba, jednatel společnosti AC-T servis, která za vším stojí.

Jak jste se ke švédské značce Snickers Workwear dostal?
Před zhruba šesti lety jsem se poprvé setkal s oděvy Snickers Workwear a bylo to, nebojím se říci, osudové setkání. Na první pohled bylo jasné, že značka se zcela vymyká stylu, na který jsme u nás u pracovních oděvů zvyklí. Zprvu jsem si některé věci pořídil pro sebe na práci na zahradě a kolem domu. Doslova na vlastní kůži jsem se přesvědčil, že proklamované vlastnosti a výhody nejsou jen marketingovými řečmi, ale že to oblečení je vážně skvělé. Oblékli jsme tedy i naše pracovníky a ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejen spokojenost pracovníků, ale i zájem našich partnerů z řad řemeslníků byly podnětem začít se pracovními oděvy více zabývat. Poměrně záhy jsme se stali jedním z nejvýznamnějších distributorů oděvů Snickers Workwear v Čechách a na Slovensku, což vyústilo v převzetí výhradního zastoupení Snickers Workwear a Hultafors Tools. V následujících letech se Hultafors Group ve Švédsku rozrostla o další značky, a tak dnes máme v nabídce pracovní a bezpečnostní obuv Solid Gear a Toe Guard a další značku oděvů Dunderdon. 

Pracovních oděvů různých značek je u nás celá řada. Co vás zaujalo právě na značce Snickers Workwear?
To máte pravdu, pracovních oděvů se u nás nabízí mnoho. Sám jsem jich také celou řadu vyzkoušel. Ovšem to, co jsem poznal u „Snikrsů“ mi hodně rozšířilo obzory. Třeba jen co se materiálů týče, máme oděvy různého typu určení, od těch do extrémních povětrnostních podmínek, což využijí lidé pracující převážně venku, přes materiály, které v létě chladí, až po téměř bezúdržbové materiály odolné vůči nečistotám. A to nemluvím o řadě vychytávek, které člověku usnadňují práci a pohyb.  

Jaké vychytávky? Prozraďte nám je.
To je potřeba spíš vidět a vyzkoušet. Funguje to tak, že když ve Švédsku kalhoty navrhují, spolupracují při tom s lidmi, kteří je používají. Následně je ti, pro něž jsou určeny, několik měsíců testují a jejich připomínky se zapracují do finálního produktu. Prostě to oblečení nedělá někdo jen tak od stolu, aniž by věděl, co lidé v terénu potřebují, ale odráží se v něm zkušenosti z praxe. Ostatně zakladatel značky, Matti Viio, byl v 70. letech původně elektrikářem a kalhoty si podle svých vlastních praktických zkušeností a potřeb sám ušil a dále je vylepšoval.

Bavíme se tu o kalhotách, ale předpokládám, že nemáte jen kalhoty. Navíc ty vaše oděvy nepůsobí ani příliš pracovně.
Samozřejmě. Co se týče oblečení, máme vše od spodního prádla až po čepice a rukavice nebo pracovní obuv. Ale kalhoty jsou naším nejprodávanějším artiklem a Snickers Workwear jimi vlastně do značné míry ovlivňuje vývoj pracovního oblečení v Evropě. Většinu jeho vylepšení a vychytávek dříve nebo později začnou napodobovat ostatní. Je to vlastně dobře, protože to je ten hlavní motor vývoje. Snickers Workwear chce být stále na špici, takže stále přichází s něčím novým. Poslední řady oděvů už téměř vůbec nepůsobí jako pracovní a jsou stále oblíbenější volbou pro outdoor a další volnočasové aktivity. Třeba funkční spodní prádlo, trika, mikiny a bundy se velmi dobře užijí i při sportu. Na funkční prádlo nebo kalhoty máme velmi pozitivní ohlasy z řad lidí věnujících se extrémním sportům, motocyklovým závodům, zimním sportům, ale i třeba golfu a podobně. U našich oděvů se v podstatě stírá rozdíl mezi pracovními oděvy, oděvy pro volný čas a na sport. V neposlední řadě u nás ale pořídíte i nože a kované sekery ve švédské kvalitě.

Z toho, co říkáte, se dá vytušit, že vaše oblečení nekonkuruje cenou.
To rozhodně ne. Co se týče ceny, to je poměrně široká otázka. Občas se setkáváme s připomínkou, že je to drahé. Spíš bych řekl, že naše oděvy nejsou laciné. Prostě za kvalitu je třeba si připlatit, ale ve finále, když člověk vezme v potaz životnost a další přidané hodnoty našich oděvů, tak zjistí, že ten cenový rozdíl se v čase srovná, protože nemusíte tak často kupovat nové. Navíc, stále více lidí si uvědomuje, že v práci tráví většinu svého aktivního života, a chce se cítit dobře… nejen co se pohodlí týče. Kromě pohodlí je třeba zmínit i bezpečnost, na kterou je kladen stále větší důraz. Oděvy mají řadu prvků, které jim chrání zdraví a mohou zachránit i život. Kromě reflexních prvků pro větší viditelnost, najdeme na většině kalhot patentovaný systém ochrany kolen, který ocení nejen ti, jejichž kolena v práci trpí, ale třeba i motorkáři. 

Navíc lidé dnes už více hledí na to, jak vypadají, protože i tím se v podstatě reprezentují. Oděvy Snickers Workwear jsou vážně velmi slušivé. Důkazem toho všeho je, že se drtivá většina klientů vrací a na jejich doporučení chodí další. Je to pro nás známka toho, že jsme s oděvy udělali dobré rozhodnutí a jdeme správnou cestou.

A jak jste tedy spokojen s vaším ročním působením v Budějcích?
Kromě eshopu profidevy.cz máme od začátku prodejny v Praze a Ostravě, následně jsme otevřeli prodejnu v Brně a začali se rozhlížet, kam dál. Chtěli jsme krajské město se zajímavou spádovou oblastí. Měli jsme štěstí, když jsme narazili na vhodný volný prostor právě tady u kapličky na Husově třídě v Budějcích. Máme totiž v jižních Čechách řadu zákazníků, kteří dosud dojížděli do Prahy nebo nakupovali přes eshop. Eshop je fajn, když už značku znáte, ale první kontakt je rozhodně nejlepší na vlastní oči a kůži. Je potřeba to prostě zkusit. Pak už člověk často ani cenu moc neřeší. Prodejnu jsme otevřeli minulý rok na jaře. Zpočátku jsme ji ani příliš nepropagovali. I přesto nám začali chodit nejen naši staří zákazníci, ale hlavně i ti, kteří oblečení viděli nebo o nás slyšeli. Spokojen nebudu nikdy, protože vždy bude co vylepšovat, ale rozhodně nejsem nespokojen. Možná je to dáno i krásným regionem, kam se člověk rád vrací, takže vlastně cestu do budějcké prodejny často neberu ani jako práci.

PR text
 


 

Kam dál?

Ženská extraliga se v nové sezoně hrát v Budějcích nebude. Klub na to...

pondělí, 16. dubna 2018, 17:38

Minulý týden zakončily volejbalistky VK České Budějovice sezonu třetím vítězstvím v baráži o extraligu s Brnem. Vybojovaly si tak...

SOUTĚŽ: Drum&bass v podání živé kapely zazní v klubu K2

pondělí, 16. dubna 2018, 15:23

Drum&bassové šílenství udeří s měsíční pravidelností v budějcké Ká dvojce v pátek 20. dubna. Živá edice rezidentní párty přivítá...

Národní kolo Mattoni Grand Drink plné neotřelých chutí ovládl Jiří...

pondělí, 16. dubna 2018, 14:05

Že originalita, inovace a cit pro vyváženou chuť jsou nejdůležitějšími ingrediencemi moderní mixologie, znovu dokázal 21. ročník...

Vítězství v baráži dokázalo, že máme kvalitní tým, říká kouč...

pondělí, 16. dubna 2018, 12:49

Volejbalistky VK ČEZ České Budějovice po triumfu v první lize kralovaly také baráži o postup do extraligy. Smetly v ní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Mobilů od Huawei se zbaví úřad vlády i ministerstvo průmyslu

Premiér Andrej Babiš (ANO) nařídil, aby se Úřad vlády ČR zbavil mobilů od čínské firmy Huawei. Stejně bude postupovat například ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Uvedli to dnes premiér a mluvčí MPO Milan Řepka. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) představuje používání hardwaru a softwaru od Huawei a další čínské firmy ZTE bezpečnostní hrozbu. Společnost Huawei tvrzení NÚKIB popřela.

Bartoš neuspěl se stížností, za nápis v Polné dostal podmínku

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše v kauze protižidovského textu na hrobě zavražděné dívky v Polné na Jihlavsku. Justice mu pravomocně vyměřila rok vězení s dvouletým podmínečným odkladem. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází, odůvodnění zatím ústavní soudci nezpřístupnili.

Ve státním podniku Diamo zasahuje policie. Zatím není jasné proč

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují ve státním podniku DIAMO. Důvod zatím není znám. Ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě uvedlo, že s policií spolupracuje.