Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Travelfestu se bude krájet obří dort. Výstaviště ovládne dobré jídlo a cestování

 
čtvrtek, 12. dubna 2018, 15:26

Mimořádně sladké bude zahájení letošního druhého ročníku jihočeského veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2018, který je spojený s gurmánským Gastrofestem a odbornou konferencí Travelcon. Na návštěvníky bude čekat obří dort, který se mimo jiné zapíše do České knihy rekordů.

„Pětimetrový dort, vážící zhruba jeden a půl tuny, slavnostně rozkrojíme spolu s jihočeskou hejtmankou Ivanou Stráskou a hercem Václavem Vydrou při zahájení veletrhu na českobudějovickém výstavišti v pátek 13. dubna v 10 hodin v pavilonu T2,“ uvedl Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR), která veletrh pořádá.

„Dort budeme krájet průběžně po celou dobu konání veletrhu. K dispozici by přitom mělo být přibližně 13 tisíc porcí. Věřím, že společnými silami dokážeme dort zdolat,“ dodala manažerka veletrhu Klára Kaštylová.

Rekordní dort si budou moci návštěvníci vychutnat v pavilonu T2 v relax zoně, nebo ve veletržní kavárně Travel Café, kde budou baristé servírovat kávu ze zrnek míchaných speciálně pro tento veletrh. Doprovodný program obohatí mimo jiné živá hudba, známé osobnosti, prezentace destinací nebo soutěže o hodnotné ceny. Návštěvníky čeká například setkání s hercem Václavem Vydrou, herečkami Denisou Pfauserovou, Kamilou Janovičovou, či s kontroverzním cestovatelem, extravagantním Pavlem Klegou.

Program pro děti, Gastrofest i odborná konference 

Na sobotu 14. dubna připravili organizátoři zábavný program pro celé rodiny. Pavilon Z, který bude až po střechu naplněn zábavou, nabídne dětem Divadlo kouzel Pavla Kožíška, klauna, žongléra a baviče Pupu, premiéru Pošťácké pohádky od Marešovy divadelní společnosti, dopravní hřiště, Zeměráj, Muzeum čokolády, skákací hrad, malování na obličej, „Šumavouse“ a mnoho dalšího. Lákadlem budou i zábavné expozice hasičů nebo Českého červeného kříže. „Zajímavou zastávkou mezi stánky bude nepochybně hvězdářský koutek, kde se díky interaktivním technologiím návštěvníkům otevře celý vesmír jako na dlani,“ doplnila organizátorka Dětské soboty Petra Štíchová.

Souběžně s Travelfestem, zaměřeným na dovolenou, cestování a volný čas, bude výstavní areál hostit Gastrofest Jaro 2018. Oběma akcím, které se uskuteční v pátek 13. a v sobotu 14. dubna v areálu českobudějovického výstaviště, bude ve dnech 12. a 13. dubna předcházet odborná konference Travelcon 2018. Jihočeská centrála cestovního ruchu tak v Českých Budějovicích představí, nejdříve odborníkům a pak i široké veřejnosti, nejen nové produkty a aktuální nabídku turismu v regionu i mimo něj, ale například také zcela nový přeshraniční projekt Památky žijí. Jeho hlavním cílem je představit méně známá historická místa a podpořit vzájemnou spolupráci například při konání kulturních akcí na těchto památkách.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

​V Temelíně se uskutečnilo první letošní cvičení. Okolí se nedotklo

čtvrtek, 12. dubna 2018, 11:40

Hned dvě události musely během cvičení řešit havarijní štáb a zasahující skupiny v Jaderné elektrárně Temelín. Do prvního...

Primátor přijal velvyslankyni Kanady

čtvrtek, 12. dubna 2018, 09:02

O tom, že České Budějovice stojí za povšimnutí, není pochyb. Dokazuje to i návštěva kanadské velvyslankyně, kterou na jihu...

CO VY NA TO? Názory na městskou hromadnou dopravu zdarma se různí

středa, 11. dubna 2018, 19:20

Dopravní podnik a město přišly s návrhem, který by od září měl zvýhodnit děti do patnácti let a seniory nad pětašedesát. Ti by...

Lipenské vody opět brázdí hornoplánský převoz

středa, 11. dubna 2018, 15:48

Hornoplánský převoz, který spojuje Horní Planou s Bližší Lhotou, už zahájil novou sezonu. Za sebou má rozsáhlou opravu, díky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.