Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Jihočeský veletrh cestovního ruchu se zapíše do knihy rekordů

 
neděle, 1. dubna 2018, 18:31

Zápis do knihy rekordů, prezentace turistických oblastí a cílů z celé České republiky i ze zahraničí, program plný zábavy pro celé rodiny. To vše čeká návštěvníky letošního druhého ročníku veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2018, který se uskuteční ve dnech 13. a 14. dubna společně s Gastrofestem Jaro na českobudějovickém výstavišti.

„První veletržní den odstartujeme zápisem do Guinessovy knihy rekordů největším dortem, který byl kdy upečen v České republice,“ prozradil Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR), která veletrh pořádá.

Při zahájení veletrhu bude dort slavnostně rozkrojen a následně bude krájen po celou dobu veletrhu na zhruba třináct tisíc porcí. „Dort si bude moci zdarma vychutnat každý návštěvník, který za námi dorazí do pavilonu T2. Věřím, že společnými silami dokážeme dort udolat,“ poznamenala manažerka veletrhu Klára Kaštylová.

Po sladkém úvodu navozujícím správnou atmosféru jižních Čech pohodových budou mít návštěvníci Travelfestu možnost navštívit expozice turistických oblastí a cílů, měst, regionů, infocenter, podnikatelských subjektů a dalších subjektů působících v oblasti cestovního ruchu. Veletrhu bude ve dnech 12. a 13. dubna předcházet dvoudenní odborná konference Travelcon 2018.

Vesmír jako na dlani

Rekordní dort si budou moci návštěvníci vychutnat v relax zóně nebo ve veletržní kavárně Travel Café, kde budou baristé servírovat kávu ze zrnek míchaných speciálně pro tento veletrh. V doprovodný program obohatí mimo jiné živá hudba, známé osobnosti, prezentace destinací nebo soutěže o hodnotné ceny.

„Pro návštěvníky připravujeme hned několik soutěží, kde mohou vyhrát například dárkové poukazy od našich partnerů. Nejlákavější je ovšem hlavní cena velké soutěže, do které se budou moci návštěvníci zapojit po oba dny konání veletrhu zodpovězením několika jednoduchých otázek. Hlavní cenou je dárkový poukaz v hodnotě deset tisíc korun na letecký zájezd dle vlastního výběru pro dvě a více osob do Řecka nebo Bulharska od cestovní kanceláře RS tour. Výherce budeme losovat před zakončením veletrhu, v sobotu odpoledne,“ doplnila Kaštylová.

Na sobotu 14. dubna připravili organizátoři speciální zábavný program pro celé rodiny. Pavilon Z, který bude až po střechu naplněn zábavou, nabídne dětem Divadlo kouzel Pavla Kožíška, klauna, žongléra a baviče Pupu, premiéru Pošťácké pohádky od Marešovy divadelní společnosti, dopravní hřiště, Zeměráj, Muzeum čokolády, skákací hrad, malování na obličej, Šumavouse a mnoho dalšího.

Lákadlem budou i zábavné expozice hasičů nebo Českého červeného kříže. Zajímavou zastávkou mezi stánky bude nepochybně hvězdářský koutek, kde se díky interaktivním technologiím návštěvníkům otevře celý vesmír jako na dlani. Více informací najdete na webu Travelfestu.

 


 

Kam dál?

I letos získají obce kolem Temelína milióny korun

neděle, 1. dubna 2018, 15:42

Celkem 25 miliónů korun získá letos od společnosti ČEZ třiatřicet obcí v okolí Jaderné elektrárny Temelín. Energetici tak i v...

V Českých Budějovicích byly nalezeny stopy po superhrdinech

neděle, 1. dubna 2018, 09:50

Od budějckého nákupního centra IGY až po park Na Sadech byly nalezeny různé stopy, které zde pravděpodobně zanechali...

Chráněné dílny navodily v Temelíně velikonoční atmosféru

neděle, 1. dubna 2018, 08:38

Pomlázky, zajíčky, velikonoční ozdoby nebo i okrasné misky představily chráněné dílny z Libníče a Soběslavi zaměstnancům...

VÍME PRVNÍ: Hollywoodská hvězda Martin Damon bude natáčet v Budějcích!

neděle, 1. dubna 2018, 07:17

Jeho poslední film Legenda o dýce vydělal neuvěřitelnou miliardu dolarů, přičemž jedničkou byl i v českých kinech. Nyní se Martin...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.