Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Začíná nová sezona boršovských trhů. S živou hudbou, jídlem i řemeslnými výrobky

 
pondělí, 19. března 2018, 14:40

Čtvrtý ročník oblíbených venkovských trhů odstartuje v Boršově nad Vltavou v sobotu 24. března. Každý měsíc se pak můžete těšit na stánky s nejrůznějšími dobrotami včetně živých ryb nebo na drobné řemeslné výrobky. To vše od regionálních producentů a za doprovodu harmoniky.

Trhy startují vždy už v devět hodin ráno, lidé si tak na místě mohou dopřát netradiční snídani. „Čas od devíti do jedenácti hodin se nám osvědčil. Proto ráno před trhy nesnídáme a rodiny si tu nakoupí i na sobotní oběd,“ říká s úsměvem starosta Boršova nad Vltavou Jan Zeman.

Tržiště lidé najdou v dubovém stromořadí nad Farskou zahradou, blízko fotbalového hřiště a otevírá se jednou za měsíc vždy v sobotu. Jedinou výjimkou je závěrečný Adventní trh na první adventní neděli.

První venkovské trhy proběhly v Boršově v roce 2014. „Rychle jsme se naučili pracovat s osvědčeným formátem, když jsme se tak trochu inspirovali levandulí provoněnou francouzskou Provence,“ dodává starosta.

Podle něj na trzích vždy hraje živá hudba, osvědčila se harmonika a co se týče sortimentu, je zaměřený na prodejce lokálních potravin a zemědělských přebytků.

Na trhy vždy dorazí několik stovek lidí. „Mohou se těšit na domácí produkty, slané i sladké pochoutky. A to vše rámuje přátelská atmosféra posílená již skutečným astronomickým jarem,“ zve starosta Jan Zeman na první sobotní trh.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

VIDEO: Budějce jsou připraveny na jaro. Lidé z města vynesli Moranu

pondělí, 19. března 2018, 13:22

V Budějcích se v neděli 18. března vítalo jaro. I když se stupně na teploměru blížily spíše nule, lidé vyrazili do ulic, aby...

Jihostroj ve čtvrtfinále play-off přivítá Ústí nad Labem

pondělí, 19. března 2018, 11:57

O tom, kdo ze soupeřů vzejde z předkola a postaví se proti Jihostroji ve čtvrtfinále play-off, se rozhodlo až v sobotu 17. března...

Studenti si prohlédli bojovou techniku a učili se bránit před...

pondělí, 19. března 2018, 10:47

Pestrý program připravili vojáci pro studenty, kteří v pátek 16. března zavítali k 25. protiletadlovému raketovému pluku do...

SOUTĚŽ: Motor nesmí zaváhat. S Kladnem hraje popáté

pondělí, 19. března 2018, 09:35

Semifinále hokejové WSM ligy pokračuje pátým zápasem mezi ČEZ Motor České Budějovice a Rytíři Kladno. V úterý 20. března se...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • GLOSA: Lukáš Dvořák aneb malý velký muž

  • Po šestnáctileté dívce pátrají...

  • Cyklista srazil na chodníku v budějcké...

  • Třináctiletý Petr Karala utekl z...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Smrtící syntetickou drogu šířil i žák základní školy

Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s ohledem na věk nebude. Policie už v případu obvinila 11 lidí. Látkou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli.

Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí hlavami nad novými zelenobílými sloupky v Budějcích

Výsledek modernizace frekventované Lidické třídy v Českých Budějovicích mnozí lidé hodně jadrně komentují. Nejsou s úpravami spokojeni. Nedávno to byly ostrůvky, které místní připravily o parkovací místa. A teď to je šrafování se zelenobílými sloupky. To jsou takzvané balisety, kterých na Lidické vyrostlo celkem 38. Přišly na zhruba 57 tisíc korun. A i ty lidem bydlícím na Lidické zabraly místa k parkování a podle nich nesmyslně zúžily vozovku. Krajský správce komunikace je ale jiného názoru.

Kvůli alkoholu zemřely v roce 2016 přes tři miliony lidí

V důsledku konzumace alkoholu zemřely v roce 2016 po celém světě více než tři miliony lidí. Alkohol tak stál za každým dvacátým úmrtím, vyplývá ze zprávy, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO). Více než tři čtvrtiny úmrtí způsobených alkoholem podle WHO připadaly na muže.