Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Začíná nová sezona boršovských trhů. S živou hudbou, jídlem i řemeslnými výrobky

 
pondělí, 19. března 2018, 14:40

Čtvrtý ročník oblíbených venkovských trhů odstartuje v Boršově nad Vltavou v sobotu 24. března. Každý měsíc se pak můžete těšit na stánky s nejrůznějšími dobrotami včetně živých ryb nebo na drobné řemeslné výrobky. To vše od regionálních producentů a za doprovodu harmoniky.

Trhy startují vždy už v devět hodin ráno, lidé si tak na místě mohou dopřát netradiční snídani. „Čas od devíti do jedenácti hodin se nám osvědčil. Proto ráno před trhy nesnídáme a rodiny si tu nakoupí i na sobotní oběd,“ říká s úsměvem starosta Boršova nad Vltavou Jan Zeman.

Tržiště lidé najdou v dubovém stromořadí nad Farskou zahradou, blízko fotbalového hřiště a otevírá se jednou za měsíc vždy v sobotu. Jedinou výjimkou je závěrečný Adventní trh na první adventní neděli.

První venkovské trhy proběhly v Boršově v roce 2014. „Rychle jsme se naučili pracovat s osvědčeným formátem, když jsme se tak trochu inspirovali levandulí provoněnou francouzskou Provence,“ dodává starosta.

Podle něj na trzích vždy hraje živá hudba, osvědčila se harmonika a co se týče sortimentu, je zaměřený na prodejce lokálních potravin a zemědělských přebytků.

Na trhy vždy dorazí několik stovek lidí. „Mohou se těšit na domácí produkty, slané i sladké pochoutky. A to vše rámuje přátelská atmosféra posílená již skutečným astronomickým jarem,“ zve starosta Jan Zeman na první sobotní trh.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

VIDEO: Budějce jsou připraveny na jaro. Lidé z města vynesli Moranu

pondělí, 19. března 2018, 13:22

V Budějcích se v neděli 18. března vítalo jaro. I když se stupně na teploměru blížily spíše nule, lidé vyrazili do ulic, aby...

Jihostroj ve čtvrtfinále play-off přivítá Ústí nad Labem

pondělí, 19. března 2018, 11:57

O tom, kdo ze soupeřů vzejde z předkola a postaví se proti Jihostroji ve čtvrtfinále play-off, se rozhodlo až v sobotu 17. března...

Studenti si prohlédli bojovou techniku a učili se bránit před...

pondělí, 19. března 2018, 10:47

Pestrý program připravili vojáci pro studenty, kteří v pátek 16. března zavítali k 25. protiletadlovému raketovému pluku do...

SOUTĚŽ: Motor nesmí zaváhat. S Kladnem hraje popáté

pondělí, 19. března 2018, 09:35

Semifinále hokejové WSM ligy pokračuje pátým zápasem mezi ČEZ Motor České Budějovice a Rytíři Kladno. V úterý 20. března se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.