Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Začíná nová sezona boršovských trhů. S živou hudbou, jídlem i řemeslnými výrobky

 
pondělí, 19. března 2018, 14:40

Čtvrtý ročník oblíbených venkovských trhů odstartuje v Boršově nad Vltavou v sobotu 24. března. Každý měsíc se pak můžete těšit na stánky s nejrůznějšími dobrotami včetně živých ryb nebo na drobné řemeslné výrobky. To vše od regionálních producentů a za doprovodu harmoniky.

Trhy startují vždy už v devět hodin ráno, lidé si tak na místě mohou dopřát netradiční snídani. „Čas od devíti do jedenácti hodin se nám osvědčil. Proto ráno před trhy nesnídáme a rodiny si tu nakoupí i na sobotní oběd,“ říká s úsměvem starosta Boršova nad Vltavou Jan Zeman.

Tržiště lidé najdou v dubovém stromořadí nad Farskou zahradou, blízko fotbalového hřiště a otevírá se jednou za měsíc vždy v sobotu. Jedinou výjimkou je závěrečný Adventní trh na první adventní neděli.

První venkovské trhy proběhly v Boršově v roce 2014. „Rychle jsme se naučili pracovat s osvědčeným formátem, když jsme se tak trochu inspirovali levandulí provoněnou francouzskou Provence,“ dodává starosta.

Podle něj na trzích vždy hraje živá hudba, osvědčila se harmonika a co se týče sortimentu, je zaměřený na prodejce lokálních potravin a zemědělských přebytků.

Na trhy vždy dorazí několik stovek lidí. „Mohou se těšit na domácí produkty, slané i sladké pochoutky. A to vše rámuje přátelská atmosféra posílená již skutečným astronomickým jarem,“ zve starosta Jan Zeman na první sobotní trh.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

VIDEO: Budějce jsou připraveny na jaro. Lidé z města vynesli Moranu

pondělí, 19. března 2018, 13:22

V Budějcích se v neděli 18. března vítalo jaro. I když se stupně na teploměru blížily spíše nule, lidé vyrazili do ulic, aby...

Jihostroj ve čtvrtfinále play-off přivítá Ústí nad Labem

pondělí, 19. března 2018, 11:57

O tom, kdo ze soupeřů vzejde z předkola a postaví se proti Jihostroji ve čtvrtfinále play-off, se rozhodlo až v sobotu 17. března...

Studenti si prohlédli bojovou techniku a učili se bránit před...

pondělí, 19. března 2018, 10:47

Pestrý program připravili vojáci pro studenty, kteří v pátek 16. března zavítali k 25. protiletadlovému raketovému pluku do...

SOUTĚŽ: Motor nesmí zaváhat. S Kladnem hraje popáté

pondělí, 19. března 2018, 09:35

Semifinále hokejové WSM ligy pokračuje pátým zápasem mezi ČEZ Motor České Budějovice a Rytíři Kladno. V úterý 20. března se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.