Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Města a obce mohou žádat o příspěvek na bezpečné přechody a bezbariérové prostředí

 
středa, 14. března 2018, 07:54

Na osvětlení nebezpečného přechodu mohou získat města a obce od Nadace ČEZ až 120 tisíc korun. Žádosti o příspěvek přijímá nadace do konce března. Do stejného termínu mohou města i obce žádat také o příspěvek na odstranění bariér ve školách nebo obecních budovách.

Zvýšit bezpečnost chodců na přechodech pomáhá projekt Oranžový přechod. Města a obce mohou získat příspěvek až 120 tisíc korun na osvětlení nebezpečných přechodů. Podle dopravních expertů může dobře osvětlený přechod snížit riziko střetu vozidla s chodcem až o 65 procent. „V duchu základního bezpečnostního hesla na silnicích „Vidět a být viděn“ podporujeme česká města a obce v budování osvětlených přechodů. V místech, kde se pohybuje hodně lidí včetně malých dětí, platí toto pravidlo dvojnásob,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Loni za přispění Nadace ČEZ zvýšili bezpečnost na jedné z nejrušnějších křižovatek ve Vodňanech. Hned osm sloupů se speciálními světly vyrostlo na rušné křižovatce v blízkosti Žižkova náměstí. Denně tudy projede přes 5000 aut a ve špice silnice přechází stovky lidí. „Je to nejfrekventovanější úsek ve Vodňanech, přitom tady ráno a později odpoledne procházejí stovky lidí,“ potvrdil starosta Vodňan Václav Heřman. 

Oranžové schody Nadace ČEZ pomáhají odstranit bariéry v budovách 

Na podporu bezbariérového přístupu pro žáky, studenty a pedagogy na školách je zaměřeno grantové řízení Oranžové schody. Nadační příspěvek je určen na nákup zařízení a stavební úpravy, které pomohou překonat nebo odstranit architektonické bariéry (výtahy, nájezdové rampy, schodolezy, plošiny nebo naváděcí systémy). 


Dvacet metrů dlouhá rampa zpřístupnila největší týnskou základní školu i hendikepovaným žákům.

Půlmiliónovým příspěvkem pomohla loni Nadace ČEZ zpřístupnit největší základní školu v Týně nad Vltavou. Nová necelých 20 metrů dlouhá rampa vyrostla před vchodem do Základní školy Hlinecká. „Zatím jsme tu měli tři hendikepované žáky. Museli každý den ráno a potom po vyučování prosit o pomoc, a to pro ně nebylo nic příjemného, i když jejich kamarádi vždy rádi pomohli,“ poznamenala před časem ředitelka školy Zdeňka Hájková.

Tisková zpráva | Foto Petr Šuleř

Kam dál?

Spolek taxikářů bojuje za zavedení zkoušky z místopisu. Čeká se na...

středa, 14. března 2018, 06:41

Taxikářem v Českých Budějovicích se může stát každý vlastník řidičského oprávnění, který je starší jednadvaceti let, bez...

Nový provozovatel Parkhotelu Hluboká si zakládá na individuálním...

úterý, 13. března 2018, 18:25

Parkhotel v Hluboké nad Vltavou je od 1. listopadu loňského roku součástí společnosti LH Hotels & Resorts, která provozuje mimo...

V Budějcích se bude veřejně projednávat udržitelná městská mobilita

úterý, 13. března 2018, 17:24

Návrhová část Strategického plánu udržitelné městské mobility bude představena veřejnosti ve středu 21. března od 17 hodin v...

V Jihočeském kraji stoupl počet skotu prodaného do zahraničí

úterý, 13. března 2018, 12:05

V jižních Čechách loni výrazně stoupl počet skotu prodaného do zahraničí. Celkem se prodalo 101 833 zvířat. Nárůst je v desítkách...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Týrané tříměsíční štěně z Prachatic je v...

  • Mladá žena nezvládla řízení pod vlivem...

  • Internet zaplavily záběry, na kterých mladík...

  • Kateřina Pavlíčková se nevrátila ze školy....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Za šizení do Vltavy aneb Jaké to bylo, když spotřebitele...

Máslo nastavené lojem, tlučený pepř chlebovou kůrkou, sůl vápnem. Uhynulí lososi obarvení krví...

Soud v Jihoafrické republice rozhodl, že Krejčíř může být...

Čech Radovan Krejčíř může být vydán do České republiky. V pátek 16. března o tom rozhodl soud v...

Dejte nám auto, zaplatíme pokuty. Známý „ochránce kuřáckých...

Kontroverzní podnikatel Petr Kocourek, který stojí za projekty jako je kuřácký klub Libertas,...