Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Města a obce mohou žádat o příspěvek na bezpečné přechody a bezbariérové prostředí

 
středa, 14. března 2018, 07:54

Na osvětlení nebezpečného přechodu mohou získat města a obce od Nadace ČEZ až 120 tisíc korun. Žádosti o příspěvek přijímá nadace do konce března. Do stejného termínu mohou města i obce žádat také o příspěvek na odstranění bariér ve školách nebo obecních budovách.

Zvýšit bezpečnost chodců na přechodech pomáhá projekt Oranžový přechod. Města a obce mohou získat příspěvek až 120 tisíc korun na osvětlení nebezpečných přechodů. Podle dopravních expertů může dobře osvětlený přechod snížit riziko střetu vozidla s chodcem až o 65 procent. „V duchu základního bezpečnostního hesla na silnicích „Vidět a být viděn“ podporujeme česká města a obce v budování osvětlených přechodů. V místech, kde se pohybuje hodně lidí včetně malých dětí, platí toto pravidlo dvojnásob,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Loni za přispění Nadace ČEZ zvýšili bezpečnost na jedné z nejrušnějších křižovatek ve Vodňanech. Hned osm sloupů se speciálními světly vyrostlo na rušné křižovatce v blízkosti Žižkova náměstí. Denně tudy projede přes 5000 aut a ve špice silnice přechází stovky lidí. „Je to nejfrekventovanější úsek ve Vodňanech, přitom tady ráno a později odpoledne procházejí stovky lidí,“ potvrdil starosta Vodňan Václav Heřman. 

Oranžové schody Nadace ČEZ pomáhají odstranit bariéry v budovách 

Na podporu bezbariérového přístupu pro žáky, studenty a pedagogy na školách je zaměřeno grantové řízení Oranžové schody. Nadační příspěvek je určen na nákup zařízení a stavební úpravy, které pomohou překonat nebo odstranit architektonické bariéry (výtahy, nájezdové rampy, schodolezy, plošiny nebo naváděcí systémy). 


Dvacet metrů dlouhá rampa zpřístupnila největší týnskou základní školu i hendikepovaným žákům.

Půlmiliónovým příspěvkem pomohla loni Nadace ČEZ zpřístupnit největší základní školu v Týně nad Vltavou. Nová necelých 20 metrů dlouhá rampa vyrostla před vchodem do Základní školy Hlinecká. „Zatím jsme tu měli tři hendikepované žáky. Museli každý den ráno a potom po vyučování prosit o pomoc, a to pro ně nebylo nic příjemného, i když jejich kamarádi vždy rádi pomohli,“ poznamenala před časem ředitelka školy Zdeňka Hájková.

Tisková zpráva | Foto Petr Šuleř
 


 

Kam dál?

Spolek taxikářů bojuje za zavedení zkoušky z místopisu. Čeká se na...

středa, 14. března 2018, 06:41

Taxikářem v Českých Budějovicích se může stát každý vlastník řidičského oprávnění, který je starší jednadvaceti let, bez...

Nový provozovatel Parkhotelu Hluboká si zakládá na individuálním...

úterý, 13. března 2018, 18:25

Parkhotel v Hluboké nad Vltavou je od 1. listopadu loňského roku součástí společnosti LH Hotels & Resorts, která provozuje mimo...

V Budějcích se bude veřejně projednávat udržitelná městská mobilita

úterý, 13. března 2018, 17:24

Návrhová část Strategického plánu udržitelné městské mobility bude představena veřejnosti ve středu 21. března od 17 hodin v...

V Jihočeském kraji stoupl počet skotu prodaného do zahraničí

úterý, 13. března 2018, 12:05

V jižních Čechách loni výrazně stoupl počet skotu prodaného do zahraničí. Celkem se prodalo 101 833 zvířat. Nárůst je v desítkách...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • GLOSA: Lukáš Dvořák aneb malý velký muž

  • Po šestnáctileté dívce pátrají...

  • Cyklista srazil na chodníku v budějcké...

  • Třináctiletý Petr Karala utekl z...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vnitro poskytne součinnost při hledání syrských sirotků

Zástupci neziskových organizací spolu s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) dostali na dnešní schůzce od premiéra Andreje Babiše (ANO) za úkol vybrat syrské sirotky, kteří by mohli být z uprchlických táborů přesunuti do Česka. Stát prostřednictvím ministerstva vnitra poskytne součinnost, následně by je byl ochoten přijmout. Po setkání s Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) to novinářům řekla Šojdrová.

Evropský týden mobility probíhá již po sedmnácté. Nechybí ani 29 měst z České republiky

Letos probíhá již 17. ročník Evropského týdne mobility. Tato dnes již celosvětová kampaň konající se pravidelně od 16. do 22. září si klade za cíl podporu trvale udržitelné mobility ve městech. Zkvalitnění dopravy po městech začíná být věnována pozornost po celém světě. Loni se do kampaně zapojilo 2 526 měst v 50 státech. A zdaleka se nejednalo jen o jednorázové krátké akce. Více než polovina zúčastněných měst přijala zhruba 8 000 trvalých opatření zaměřených na zkvalitnění dopravy.

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.