Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Města a obce mohou žádat o příspěvek na bezpečné přechody a bezbariérové prostředí

 
středa, 14. března 2018, 07:54

Na osvětlení nebezpečného přechodu mohou získat města a obce od Nadace ČEZ až 120 tisíc korun. Žádosti o příspěvek přijímá nadace do konce března. Do stejného termínu mohou města i obce žádat také o příspěvek na odstranění bariér ve školách nebo obecních budovách.

Zvýšit bezpečnost chodců na přechodech pomáhá projekt Oranžový přechod. Města a obce mohou získat příspěvek až 120 tisíc korun na osvětlení nebezpečných přechodů. Podle dopravních expertů může dobře osvětlený přechod snížit riziko střetu vozidla s chodcem až o 65 procent. „V duchu základního bezpečnostního hesla na silnicích „Vidět a být viděn“ podporujeme česká města a obce v budování osvětlených přechodů. V místech, kde se pohybuje hodně lidí včetně malých dětí, platí toto pravidlo dvojnásob,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Loni za přispění Nadace ČEZ zvýšili bezpečnost na jedné z nejrušnějších křižovatek ve Vodňanech. Hned osm sloupů se speciálními světly vyrostlo na rušné křižovatce v blízkosti Žižkova náměstí. Denně tudy projede přes 5000 aut a ve špice silnice přechází stovky lidí. „Je to nejfrekventovanější úsek ve Vodňanech, přitom tady ráno a později odpoledne procházejí stovky lidí,“ potvrdil starosta Vodňan Václav Heřman. 

Oranžové schody Nadace ČEZ pomáhají odstranit bariéry v budovách 

Na podporu bezbariérového přístupu pro žáky, studenty a pedagogy na školách je zaměřeno grantové řízení Oranžové schody. Nadační příspěvek je určen na nákup zařízení a stavební úpravy, které pomohou překonat nebo odstranit architektonické bariéry (výtahy, nájezdové rampy, schodolezy, plošiny nebo naváděcí systémy). 


Dvacet metrů dlouhá rampa zpřístupnila největší týnskou základní školu i hendikepovaným žákům.

Půlmiliónovým příspěvkem pomohla loni Nadace ČEZ zpřístupnit největší základní školu v Týně nad Vltavou. Nová necelých 20 metrů dlouhá rampa vyrostla před vchodem do Základní školy Hlinecká. „Zatím jsme tu měli tři hendikepované žáky. Museli každý den ráno a potom po vyučování prosit o pomoc, a to pro ně nebylo nic příjemného, i když jejich kamarádi vždy rádi pomohli,“ poznamenala před časem ředitelka školy Zdeňka Hájková.

Tisková zpráva | Foto Petr Šuleř
 


 

Kam dál?

Spolek taxikářů bojuje za zavedení zkoušky z místopisu. Čeká se na...

středa, 14. března 2018, 06:41

Taxikářem v Českých Budějovicích se může stát každý vlastník řidičského oprávnění, který je starší jednadvaceti let, bez...

Nový provozovatel Parkhotelu Hluboká si zakládá na individuálním...

úterý, 13. března 2018, 18:25

Parkhotel v Hluboké nad Vltavou je od 1. listopadu loňského roku součástí společnosti LH Hotels & Resorts, která provozuje mimo...

V Budějcích se bude veřejně projednávat udržitelná městská mobilita

úterý, 13. března 2018, 17:24

Návrhová část Strategického plánu udržitelné městské mobility bude představena veřejnosti ve středu 21. března od 17 hodin v...

V Jihočeském kraji stoupl počet skotu prodaného do zahraničí

úterý, 13. března 2018, 12:05

V jižních Čechách loni výrazně stoupl počet skotu prodaného do zahraničí. Celkem se prodalo 101 833 zvířat. Nárůst je v desítkách...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalý moderátor Slávek Boura může skončit ve vězení. Jeho jméno figuruje v drogové kauze

Českým showbyznysem hýbe kauza, která nemá obdoby. V obří drogové aféře, která se má týkat pašování stovek kilogramů narkotik mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem, má figurovat také bývalá televizní hvězda Slávek Boura. Celou kauzu podle policie dozoruje státní zastupitelství v Českých Budějovicích.

Gazdík chce v dubnu skončit v čele Starostů

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátil funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík tak potvrdil informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném odchodu.

Jaromír Soukup opět neudržel jazyk za zuby. Česká televize na něj podává trestní oznámení

Vyhrocená atmosféra mezi veřejnoprávní Českou televizí a soukromou televizí Barrandov opět graduje. Postaral se o to majitel Barrandova Jaromír Soukup, který ve svém pořadu hrubě urážel jednoho z redaktorů ČT. Reakce veřejnoprávní televize na sebe nenechala dlouho čekat.