Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Komunitní dům pro seniory v centru Vimperku nabídne devatenáct nových bytů

 
neděle, 11. března 2018, 18:42

Tradiční volba mezi svým bydlením či domovem pro seniory, případně domem s pečovatelskou službou, bude mít již letos v létě ve Vimperku alternativu. Na scénu totiž přichází komunitní bydlení pro seniory se státem garantovaným nájmem.

Komunitní bydlení je typem nájemního bydlení, které přispívá zachování a prodloužení nezávislosti a soběstačnosti seniorů, a umožňuje život na principu sousedské výpomoci. Jde o bydlení určené mladším aktivním seniorům od pětašedesáti let, kteří ještě v době své nezávislosti na pomoci druhých chtějí využít předností kamarádského spolužití jako možného ekvivalentu k pomoci od rodiny, případně veřejných či sociálních služeb.

Bezbariérový seniorský dům Pohoda v Krátké ulici ve Vimperku bude dokončen již o letních prázdninách. Za přestavbou vybydlené ruiny bývalého Kovopodniku stojí tandem místních podnikatelů Františka Gaiera a Jaroslava Košky. Dům nabídne jeden byt pro správce a devatenáct bytových jednotek s dispozicí 1kk od 35 do 45 metrů čtverečních zařízených kuchyňskou linkou, koupelnou se sprchovým koutem, rozšířenými zárubněmi dveří a nouzovým zvonkem na sousedy. Třípatrová budova počítá se společenskou místností, kolárnou a v případě zájmu i prádelnou.


Vybydlená ruina bývalého Kovopodniku v Krátké ulici ve Vimperku se promění v bezbariérový seniorský dům Pohoda. Ten bude dokončen již o letních prázdninách a nabídne komunitní bydlení se státem garantovaným nájmem.

Dům se nachází v blízkosti centra, nad parkem v klidné části města. Má vlastní soukromou zahradu a dostatek parkovacích míst. Ve stejné ulici je lékárna, sociální služby, za rohem doktor a rehabilitace. Majitelé uvažují o pravidelném dojíždění lékaře do domu nebo dovozu obědů. Výše nájemného je garantována státem a pro letošní rok je stanovena na 57,20 korun za jeden metr čtvereční podlahové plochy plus maximálně za deset metrů čtverečních rozlohy sdílených ploch na jednu bytovou jednotku. Maximální úhrada tedy může být za 55 metrů čtverečních, tedy 3146 korun měsíčně, bez nákladů na služby.

Pro Františka Gaiera a Jaroslava Košku je projekt seniorského domu osobní záležitostí. Jejich životním mottem je: „Je třeba pomáhat malým dětem a starým lidem.“ Obojí už téměř deset let naplňuje František Gaier významným partnerstvím svých společností se strakonickou nemocnicí a prachatickým hospicem a přiznává, že seniorský dům je pro něj splněním určité potřeby zde po sobě „něco zanechat“.

V případě zájmu o více informací volejte Jaroslava Košku na telefonním čísle 604 259 161, nebo napište na e-mailovou adresu pohoda.vimperk@seznam.cz nebo do sídla společnosti na adresu Pohoda Vimperk, s.r.o., Boubínská 208, 385 01 Vimperk. Byty je možné si už nyní zarezervovat.

PR text

Kam dál?

Na Českobudějovicku začínají jarní prázdniny. Počítejte se změnou...

neděle, 11. března 2018, 16:16

Jarní prázdniny jsou kromě odpočinku, zábavy spojené i se starostmi, jak zabavit děti nebo kde sehnat hlídání. Pro vysokoškoláky...

Učitelé netuší, jak vyučovat mediální výchovu. Řada z nich se tématu...

neděle, 11. března 2018, 14:06

Hlavním zdrojem informací o dění doma i ve světě jsou pro polovinu českých vyučujících zpravodajské servery. Alternativní weby...

Blatenská ryba pokutu od veterinářů kvůli ptačí chřipce nedostala

neděle, 11. března 2018, 11:52

Jihočeští veterináři ukončili správní řízení s firmou Blatenská ryba, v jejíž chovech byla loni ptačí chřipka. Firma pokutu...

Děti ze dvou budějckých základek se setkaly s bechyňskými vojáky

neděle, 11. března 2018, 10:34

Projekt Příprava občanů k obraně státu (POKOS) Ministerstva obrany a 15. ženijní pluk z Bechyně tentokrát zavítal na Základní...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V budějckém Mercury centru zasahovali...

  • Manažerem roku je mladý Jihočech. Na...

  • VIDEO: Budějcký špitál má nový urgentní...

  • Celkem jednatřicet injekčních stříkaček...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Česká muzika je dobrá. Byl bych rád, kdyby ji fanoušci podporovali, říká zvukový inženýr Ecson Waldes

Víte, co obnáší práce zvukového inženýra? Ne? Tak přesně o tom vám v dnešním díle Drbárny povypráví Jiří Paška, kterého veřejnost zná především pod uměleckým jménem Ecson Waldes. Právě on stojí za zvukem Davida Kollera, J.A.R. nebo Monkey Business. Neváhejte a pouštějte další díl Drbárny.

Čeští vědci otestovali látku, která může ničit encefalitidu

Brněnští vědci otestovali na buňkách látku, která je vysoce účinná proti virům, které způsobují například klíšťovou encefalitidu, západonilskou horečku, horečku dengue či vir zika. Proti těmto závažným infekcím přitom dosud neexistuje účinný lék, uvedla dnes Česká televize.

KSČM nadále povede Filip, ve druhém kole volby porazil Skálu

Komunistickou stranu Čech a Moravy nadále povede Vojtěch Filip. Ve druhém kole tajné volby mu delegáti dnešního sjezdu KSČM V Nymburku dali přednost před stranickým místopředsedou Josefem Skálou. Filipa volilo 165 delegátů. Skála obdržel 145 hlasů. Po úvodních projevech Filipa a prezidenta Miloše Zemana se sjezd koná za zavřenými dveřmi. Proti Zemanově účasti na sjezdu protestovaly v Nymburku stovky lidí.